Nadzieja w Fatimie! – Klub ”Polonia Christiana” w Białymstoku

2017-02-02 00:00:00
Nadzieja w Fatimie! – Klub ”Polonia Christiana” w Białymstoku
 Sto lat temu w portugalskiej Fatimie Matka Boża objawiła się trójce dzieci. Najświętsza Maryja Panna powiedziała im wprost: jeśli świat się nie nawróci, czeka go straszliwa kara. Od tamtego czasu przez ziemię przetoczyły się dwie straszliwe wojny, a przez dekady Rosja rozpowszechniała po świecie „swoje błędy” – komunizm. Mimo tego we wciąż aktualnym orędziu fatimskim możemy odczuć morze ukojenia i nadziei.

 

Orędziu fatimskiemu poświęcone będzie spotkanie Klubu „Polonia Christiana”. Odbędzie się ono już we wtorek, 7 lutego, o godzinie 18 w Sali Kolumnowej w Centrum Astoria w Białymstoku (ul. Sienkiewicza 4).

 

W trakcie spotkania z udziałem pana Arkadiusza Stelmacha z propagującego orędzie fatimskie Instytutu ks. Piotra Skargi zaplanowana jest projekcja filmu „Fatima – Orędzie tragedii czy nadziei”.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Wstęp wolny.



Klub "Polonia Christiana" w Krakowie zaprasza na spotkanie z prof. Janem Żarynem - wybitnym historykiem, zajmującym się w szczególności historią Kościoła katolickiego w Polsce w XX wieku, historią obozu narodowego oraz dziejami emigracji politycznej po 1945.
Już za niecały miesiąc, 13 czerwca 2026 roku, delegacja Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej oraz Instytutu Maryi Królowej Polski, w imieniu wszystkich uczestników kampanii Otrzyjmy łzy naszej Matki z La Salette! złoży w tym francuskim sanktuarium specjalne karty zawierzenia z podziękowaniami oraz prośbami do Matki Bożej. To ostatni dzwonek, aby odpowiedzieć na wezwanie Maryi i złożyć osobisty akt oddania Jej swoich spraw.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zaprasza do Torunia na debatę pt. "Syjonizm chrześcijański. Kościół - Izrael - herezja?".
Zapraszamy do udziału w akcji Instytutu Maryi Królowej Polski „Upadnij na kolana, uwielbiaj swego Pana!”. Jeszcze dzisiaj można zgłosić chęć otrzymania pakietu z folderem o uroczystości Bożego Ciała i witrażem-naklejką na okno z wizerunkiem Najświętszego Sakramentu i tym samym mieć pewność, że dotrze on pod wskazany adres przed uroczystością Bożego Ciała (4 czerwca).
Z racji tego, że w tym miesiącu pierwszy piątek miesiąca przypadał na dzień 1 maja, to wyjątkowo w drugi piątek miesiąca - 8 maja - o godz. 15.00, odbędzie się piąta w tym roku, comiesięczna wspólna modlitwa Różańcowa Apostołów Fatimy.