Niemcy: biskup ukarał dziekana za udział w ”ślubie” homoseksualistów
2008-08-21 00:00:00
Biskup Limburga, Franz-Peter Tebartz-van Elst, odwołał z funkcji dziekana księdza Petera Kollasa. 15 sierpnia w katedrze w Wetzlar katolicki ksiądz uczestniczył w zorganizowaniu „ślubu” homoseksualistów.
Jak podała niemiecka agencja katolicka KNA, rzecznik diecezji w specjalnym oświadczeniu podkreślił, że ksiądz katolicki nie może błogosławić związku osób tej samej płci. Wprawdzie Kościół katolicki uważa, że ma obowiązek poszukiwania odpowiednich form duszpasterstwa dla osób homoseksualnych, w żadnym razie nie może to jednak - zgodnie z nauką katolicką - prowadzić do prawnego uznania, czy też błogosławieństwa życiowego partnerstwa osób homoseksualnych.
Diecezja Limburg zwróciła uwagę, że w rozmowie z biskupem Limburga proboszcz z Wetzlar zapewnił, że wcześniej nigdy nie podejmował się błogosławienia związków homoseksualistów i nie będzie tego czynił w przyszłości.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...
Apostolat Fatimy jest wspólnotą gromadzącą od 22 lat najbardziej oddanych Przyjaciół i Sympatyków Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. To m.in. dzięki nim Stowarzyszenie może prowadzić misję budzenia sumień Polaków i szerzenia Orędzia Matki Bożej Fatimskiej. Warto dołączyć do niej zwłaszcza dziś, w uroczystość Bożego Ciała i tym samym dać kolejne świadectwo przywiązania do katolickich wartości.