Niemcy: Grecja musi oddać kolejną część suwerenności

2012-01-30 00:00:00
Niemcy: Grecja musi oddać kolejną część suwerenności

„Financial Times” dotarł do kopii dokumentu, z którego wynika, iż rząd Niemiec chce, aby Grecja przekazała część suwerenności w kwestiach podatków i wydatków „komisarzowi budżetowemu” strefy euro. 

Biorąc pod uwagę rozczarowujące dotychczasowe osiągnięcia, Grecja musi zaakceptować na pewien okres przesunięcie suwerenności budżetowej na poziom europejski – głosi dokument cytowany przez gazetę. 
 
Dziś nie istnieje jeszcze funkcja „komisarza budżetowego” strefy euro, ale kraje eurolandu zdecydowały się go powołać – ma on zostać wybrany przez ministrów finansów strefy. Według dokumentu o którym pisze „FT”, komisarz miałby mieć prawo weta decyzji budżetowych podejmowanych przez rząd Grecji, jeśli nie byłyby one zgodne z celami ustalonymi z wierzycielami zagranicznymi kraju. Mógłby także nadzorować „wszystkie duże wydatki greckiego budżetu”.
 
Niemcy chcą również, by rząd Grecji po obsłudze długu mógł wydawać pieniądze budżetu jedynie na „normalne funkcjonowanie administracji”.
 
 
Źródło: „Puls Biznesu” 
 
Anioł Stróż jest przy nas zawsze. Posłuszny poleceniu samego Pana Boga, wiernie trwa przy nas przez całe nasze życie. Jest z nami dniem i nocą, towarzyszy nam rano oraz wieczorem i wciąż toczy bój o nasze zbawienie. My jednak często zapominamy o jego obecności… Aby to zmienić Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi prowadzi kampanię „Aniele Stróżu, czuwaj nade mną!”, do udziału w której zachęcamy każdego.
28 grudnia, w uroczystość Świętej Rodziny, w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich osób biorących udział w naszej kampanii „Najświętsza Rodzino, bądź naszą obroną!”
Nasz kalendarz „365 dni z Maryją” z motywem przewodnim: „Papiestwo – skała, na której stoi Święty Kościół” pomoże Ci chwalić Boga i Najświętszą Maryję Pannę oraz na nowo odkryć duchowe skarby Kościoła. Zadzwoń do nas pod numer 12 423 44 23 lub odwiedź stronę www.365dni.kalendarzmaryjny.pl i odbierz swój egzemplarz z wizerunkami Fatimskiej Pani oraz dwunastu papieży Kościoła Katolickiego!
27 listopada obchodzimy 195. rocznicę objawień Najświętszej Maryi Panny w paryskim domu Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Siostra Katarzyna Labouré otrzymała wtedy od Matki Bożej jasne polecenie: – Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru. Wszyscy, którzy będą go nosili, dostąpią wielkich łask, szczególnie jeśli będą nosili go na szyi. Tych, którzy we mnie ufają, wieloma łaskami obdarzę.
„Szkoła przestaje być placówką oświatową, a staje się pobytową placówką psychologiczno-pedagogiczną. Zanika jej podstawowa misja: przekazywanie wiedzy, stawianie wymagań i przygotowanie do życia w dojrzałym społeczeństwie. Konsekwencją tego jest również zagrożenie dla autonomii nauczycieli i de facto zagrożenie dla edukacji domowej, którą próbuje się ograniczyć”, czytamy w specjalnej petycji dotyczącej ratowania polskiej szkoły do Prezydenta RP Karola Nawrockiego przygotowanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi.