Niemcy: Mandela i Dalaj Lama ważniejsi niż papież!

2012-01-18 00:00:00
Niemcy: Mandela i Dalaj Lama ważniejsi niż papież!

Dla rodaków Benedykta XVI największym autorytetem moralnym jest były prezydent RPA Nelson Mandela. Niemcom bliżej w sprawach moralności również do tybetańskiego przywódcy Dalaj Lamy, niż do duchowego przywódcy Europy, wywodzącego się z ich kraju następcy św. Piotra. 

Sondaż przeprowadzony został na zlecenie tygodnika „Stern”. Dalai Lama jest wzorem dla niemal 70 procent Niemców, Benedykt XVI jedynie dla 32 proc. Największym autorytetem dla rodaków Papieża jest murzyński przywódca z RPA Nelson Mandela, na drugim miejscu w tym zestawieniu znalazł się były kanclerz, Helmut Schmidt. 

Niemcy o wiele wyżej cenią także prezydenta USA, dużo bardziej niż własnych przywódców. Barack Obama to wzór dla dwóch trzecich niemieckiego społeczeństwa, podczas gdy kanclerz Angela Merkel dla co drugiego, a prezydent Christian Wulff zaledwie dla co piątego Niemca.  

 
Źródło: Radio Watykańskie
 
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zaprasza do Torunia na debatę pt. "Syjonizm chrześcijański. Kościół - Izrael - herezja?".
Zapraszamy do udziału w akcji Instytutu Maryi Królowej Polski „Upadnij na kolana, uwielbiaj swego Pana!”. Jeszcze dzisiaj można zgłosić chęć otrzymania pakietu z folderem o uroczystości Bożego Ciała i witrażem-naklejką na okno z wizerunkiem Najświętszego Sakramentu i tym samym mieć pewność, że dotrze on pod wskazany adres przed uroczystością Bożego Ciała (4 czerwca).
Z racji tego, że w tym miesiącu pierwszy piątek miesiąca przypadał na dzień 1 maja, to wyjątkowo w drugi piątek miesiąca - 8 maja - o godz. 15.00, odbędzie się piąta w tym roku, comiesięczna wspólna modlitwa Różańcowa Apostołów Fatimy.
Krakowski Klub Polonia Christiana serdecznie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z prof. Tomaszem Panfilem, które odbędzie się 14 maja 2026 r. (czwartek) o godz. 18:00 w kawiarni Pola Dialogu (obok Kościół Misjonarzy Nawrócenia Świętego Pawła) w Krakowie.
Krakowski Klub Polonia Christiana serdecznie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z dr. Michałem Gołębiowskim, które odbędzie się 23 kwietnia 2026 r. (czwartek) o godz. 18:00 w kawiarni Pola Dialogu (obok Kościół Misjonarzy Nawrócenia Świętego Pawła) w Krakowie.