„Nowe moce Antychrysta” - Paweł Chmielewski wystąpi w Krakowie!

2022-11-18 00:00:00
„Nowe moce Antychrysta” - Paweł Chmielewski wystąpi w Krakowie!
Już w czwartek 24 listopada 2022 r. w Krakowie odbędzie się spotkanie Klubu „Polonia Christiana” z red. Pawłem Chmielewskim (PCh24.pl, PCh24TV). Mocny tytuł spotkania i związane z nim ostatnie publikacje książkowe naszego prelegenta gwarantują wysoki poziom merytoryczny i ciekawy scenariusz wydarzenia, na które wstęp jest wolny.

Paweł Chmielewski to filolog klasyczny, publicysta i dziennikarz zgłębiający problemy współczesnego Kościoła z pozycji zatroskanego członka wspólnoty chrześcijańskiej. Znany jest czytelnikom mediów konserwatywnych, w szczególności wydawanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi magazynu „Polonia Christiana” i portalu PCh24.pl, a także widzom telewizji internetowej PCh24TV. Redaktor Chmielewski jest ponadto autorem książek, które są analityczną diagnozą bolączek nękających współczesny Kościół Powszechny.

Jego poprzednia książka pt. „Papież Franciszek i Mafia z Sankt Gallen” odbiła się w środowiskach katolickich mocnym echem. Paweł Chmielewski zrekonstruował w niej związki pomiędzy osobami, które stoją za rewolucyjnymi procesami w Kościele katolickim, a samym papieżem Franciszkiem. 

Tytułowy Antychryst z książki Chmielewskiego to nieprzypadkowe nawiązanie do słów papieża Benedykta XVI, który prosił o modlitwę mającą uchronić go przed „wilkami” i mówił wprost o sile duchowej Antychrysta. Niestety żyjemy w czasach, w których siły złego ducha potrafią zwieść nie tylko członków Ludu Bożego, ale nawet i hierarchów Kościoła katolickiego. Ich przewinienia i upadki są nader chętnie wyciągane na światło dzienne przez media głównego nurtu i używane do walki z Kościołem.

Książka „Nowe moce Antychrysta” z pewnością ułatwi nam dostrzeżenie słabości Kościoła Rzymskiego, a dyskusja z jej autorem poszerzy horyzont postrzegania współczesnych problemów świata – a co najważniejsze jest zawsze przyczynkiem do naprawy i wyjścia  z kryzysu!


Zachęcamy więc Państwa do przybycia na spotkanie z red. Pawłem Chmielewskim w Krakowie, które odbędzie się. Prosimy także o poinformowanie o tym wydarzeniu Państwa bliskich i znajomych. Spotkanie zatytułowane Nowe moce Antychrysta” odbędzie się w czwartek 24 listopada 2022 r. o godz. 18:00 w sali konferencyjnej hotelu „Miodosytnia” w Krakowie, przy ul. św. Wawrzyńca 6 (przystanki tramwajowe: Św. Wawrzyńca lub Plac Wolnica). Wstęp wolny!


PiotrSkarga.pl

 

- Różnimy się dzisiaj od współczesnego świata zachodniego wyłącznie tym, że pozostaliśmy wierni wielu zasadom cywilizacji chrześcijańskiej, której tam już po prostu nie ma – stwierdził podczas dwudniowej konferencji środowisk konserwatywnych „Zderzenie Kulturowe w UE 2022” Krystian Kratiuk, redaktor naczelny portalu PCh24.pl. Dokąd zmierza Europa i dlaczego ma w niej nie być miejsca dla wartości chrześcijańskich – takie pytania nasuwają się po spotkaniu środowisk konserwatywnych, które odbyło się 26 i 27 listopada w Warszawie.
W sobotę 3 grudnia 2022 r. w Krakowie rozpoczyna się peregrynacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej, która zainaugurowana będzie Mszą świętą w kościele pw. Św. Piotra i Pawła przy ulicy Grodzkiej. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi jako jeden z podmiotów wspierających wędrówkę Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej w Krakowie, zaprasza do udziału w tym wydarzeniu.
„Wielki kapitał a sprawa polska” - pod takim tytułem już w piątek 2 grudnia 2022 r. odbędzie się spotkanie Klubu „Polonia Christiana” we Wrocławiu. Naszym prelegentem będzie znany m.in. z wyróżniających się publikacji w piśmie „Polonia Christiana” dr Jakub Wozinski. Zapowiada się niezwykle ciekawy wykład i dyskusja, na które już teraz serdecznie zapraszamy.
„Adwent w Tradycji Kościoła” – to temat spotkania z ks. Marcinem Kostką FSSP, jakie organizuje Klub „Polonia Christiana” w Krakowie w czwartek 1 grudnia w sali konferencyjnej hotelu „Miodosytnia”. Zachęcamy do skorzystania z możliwości wgłębienia się w znaczenie Adwentu i wykorzystania tego okresu ważnego w kalendarzu Kościoła Katolickiego w sposób godny i odbudowujący naszą duchowość.
Klub „Polonia Christiana” w Szczecinie zaprasza na dwa spotkania z wybitnym kapłanem – rekolekcjonistą, kaznodzieją i kierownikiem duchowym ojcem Piotrem Idziakiem SJ. Ich tematem będzie medytacja ignacjańska w teorii i praktyce. Warto zapamiętać te dwie daty – 1 grudnia i 8 grudnia – i skorzystać z tego wyjątkowego zaproszenia.