97. numer Przymierza z Maryją

listopad/grudzień 2017

Drodzy Przyjaciele,

Rozpoczął się Adwent – czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Przez kilkadziesiąt kolejnych dni nasze myśli będą biegły do betlejemskiej stajenki, w której przed ponad dwoma tysiącami lat Najświętsza Maryja Panna wydała na świat Boga-Człowieka – Zbawiciela Świata. Z drugiej strony okres ten skłania do refleksji nad sobą oraz nad światem współczesnym. Czy jesteśmy gotowi na ponowne przyjście Chrystusa – tym razem w roli Sędziego, który rozliczy ludzi z dobrych i złych uczynków?

„Syn Człowieczy przyjdzie o godzinie, której się nie domyślacie" – pisał św. Mateusz Ewangelista. Dlatego wszyscy, którzy uważają się za uczniów Pana Jezusa, powinni pozostawać w stałej gotowości, by stanąć przed obliczem Boga i zdać przed Nim sprawę ze swojego życia.

Przez wieki istnienia Kościoła, wokół świąt Bożego Narodzenia narosło wiele zjawisk kulturowych: zwyczajów, dzieł literackich, muzycznych, plastycznych itp. Często pomagają one chrześcijanom w głębszym przeżyciu Tajemnicy Wcielenia. Niestety, rewolucja antykościelna, którą 500 lat temu rozpętał Marcin Luter, zaowocowała dechrystianizacją świata. W związku z tym postanowiliśmy poprosić prezesów Instytutu Ks. Piotra Skargi, Sławomira Olejniczaka i Sławomira Skibę, o ocenę dominujących we współczesnym świecie obyczajów świeckich związanych z Adwentem i Bożym Narodzeniem. Czy sprzyjają one przygotowaniu do ostatecznego spotkania z Chrystusem? Są w tym względzie obojętne? A może wręcz szkodliwe?

Okres od Wigilii do Nowego Roku to czas spotkań rodzinnych. Do ojców i matek zjeżdżają dorosłe już dzieci w towarzystwie mężów, żon i kolejnego, najmłodszego pokolenia. Spotykają się także rodziny na co dzień rozłączone na skutek pracy jednego, a czasem nawet obu współmałżonków poza granicami kraju. O wpływ tej rozłąki na relacje rodzinne zapytaliśmy ks. dr. Przemysława Drąga, dyrektora Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin Konferencji Episkopatu Polski.

Tradycyjnie około czasu bożonarodzeniowego do naszych mieszkań pukają kapłani. Refleksjami na temat tej corocznej wizyty duszpasterskiej dzieli się z Czytelnikami ks. Adam Martyna. Zapraszamy do lektury!

W związku ze zbliżającymi się Świętami Narodzenia Pańskiego życzymy naszym Wspaniałym Czytelnikom i Darczyńcom, by narodzony w stajence Pan Jezus obdarzył Was swymi Łaskami. Niech chwile spędzone na oddawaniu chwały Dzieciątku Jezus podczas rorat, pasterki i innych nabożeństw, ubogacą Was i przysporzą Wam sił do całorocznych zmagań o podobanie się Bogu.

 

W Jezusie i Maryi,

Adam Kowalik
z-ca redaktora naczelnego

 

Kliknij w baner, aby przejść na stronę pisma „Przymierze z Maryją”.

Jeśli chcesz otrzymać najnowszy numer „Przymierza z Maryją”, wystarczy że podasz nam tutaj swoje dane adresowe. Dzięki temu będziemy mogli wysłać do Ciebie „Przymierze” pocztą tradycyjną. 

 

Zapraszamy także na stronę PrzymierzezMaryja.pl, na której znajdziesz teksty z najnowszego oraz wszystkich archiwalnych numerów pisma.

 

Poniżej prezentujemy spis treści aktualnego „Przymierza z Maryją”:

Spis treści:
UWAGA!
Przymierze z Maryją
WYSYŁAMY
BEZPŁATNIE!