O „Ordo Iuris” w Poznaniu, o fałszywej pandemii we Wrocławiu. Kluby „Polonia Christiana” zapraszają

2021-10-24
O „Ordo Iuris” w Poznaniu, o fałszywej pandemii we Wrocławiu. Kluby „Polonia Christiana” zapraszają

Do Wrocławia zapraszamy na środę 27 października, na pokaz filmu pt. „Ordo Iuris. Kto za nimi stoi?”. Natomiast na czwartek 28 października warto zarezerwować czas na spotkanie z dr. Mariuszem Błochowiakiem z „Ordo Medicus” w Poznaniu, gdzie będzie można wiele dowiedzieć się o przemilczanych w mass mediach informacjach o tzw. pandemii koronawirusa. Gospodarzami obydwu spotkań będą miejscowe Kluby „Polonia Christiana”.

  

Coraz więcej osób poszukuje prawdziwych informacji, widząc, że w głównym nurcie przekazu medialnego zdani są na cenzurę poprawności politycznej, a w najlepszym przypadku na mocno okrojone, zdawkowe informacje. Dwa spotkania organizowane przez Kluby „Polonia Christiana” (w Poznaniu i we Wrocławiu) będą okazją do uzyskania rzetelnej wiedzy na dwa ważne tematy.

Prawda o „Ordo Iuris

Dzięki wsparciu Stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości, Klub „Polonia Christiana” we Wrocławiu organizuje pokaz filmu o znienawidzonej przez lewaków fundacji Instytut „Ordo Iuris”. Mity i kłamstwa o „Ordo Iuris”, powielane przez liberalno – lewicowe środowiska i ich przystawki medialne, nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

  

Z filmu „Ordo Iuris. Kto za nimi stoi?”, w reżyserii redaktora portalu „PCh24.pl” i „PCh24TV” Łukasza Karpiela, dowiemy się, skąd wzięła się potrzeba powołania organizacji prawniczej, która będzie pomagała ludziom atakowanym za obronę wartości chrześcijańskich. Zobaczymy i usłyszymy również o sukcesach krajowych i międzynarodowych „Ordo Iuris” oraz poznamy ludzi, którzy swoją ofiarnością przyczynili się do rozwinięcia skrzydeł przez tę skuteczną organizację prawniczą.

 

Przypomnijmy, że pokaz „Ordo Iuris. Kto za nimi stoi?” we Wrocławiu będzie dopiero czwartą publiczną emisją – dotychczas takie emisje odbyły się w Warszawie (kinowa premiera), w Krakowie i w Radomiu.

 

Film „Ordo Iuris. Kto za nimi stoi?” zostanie wyemitowany w środę 27 października 2021 r. o godz. 19:00 w sali kinowej budynku NOT (Wrocławskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych), przy ul. Piłsudskiego 74 we Wrocławiu. Wstęp na spotkania jest bezpłatny!

Prawda o tzw. pandemii

O tzw. pandemii koronawirusa dowiadujemy się z dnia na dzień czegoś nowego. Nowego – nie oznacza, że wiarygodnego. W przekazie informacji wszechobecny jest chaos, w którym normalny człowiek już dawno miał prawo się zagubić. W ciągu półtora roku „walki z pandemią” mieliśmy tak dużo sprzecznych ze sobą informacji, że w każdą następną coraz trudniej uwierzyć. Przykład maseczek, które raz nie zaleca się nosić, a chwilę później już nakłady mandaty za ich brak, to tylko jeden z „puzzli” medialnego chaosu.

 

Ponieważ należy spodziewać się ogłaszania kolejnych „fali pandemii” przez władze różnych państw, warto sięgnąć po informacje, o których nie usłyszy się z największych stacji TV, radiowych czy tytułów prasowych. Poznański Klub „Polonia Christiana” zaprasza na najbliższy czwartek (28 października) na spotkanie i dyskusję z dr. Mariuszem Błochowiakiem z „Ordo Medicus”.

 

Dr Mariusz Błochowiak to badacz, który podjął się podważenia oficjalnej, rządowej linii przekazu w sprawie koronawirusa. Z wykształcenia jest fizykiem, studiował na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i na Uniwersytecie w Ulm w Niemczech. Także w Niemczech, w Instytucie Maxa Plancka w Moguncji, odbył studia doktoranckie o specjalności fizyka polimerów.

Mariusz Błochowiak pracował ponad 4 lata w instytucie badawczym SINTEF w Norwegii, a ponad 6 lat był prezesem katolickiego wydawnictwa Monumen. Doskonale zna temat „pandemii koronawirusa” - opracował cztery tomy książki pt. „Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy”.

 

Ostatnio znany jest z aktywności w nowej inicjatywie społecznej –  „Ordo Medicus”, która zzesza lekarzy i naukowców działających na rzecz zdrowia, wolności i prawdy. Przy „Ordo Medicus” powołana została Komisja śledcza ds. pandemii (apolityczna, niezależna, społeczna komisja badająca stan faktyczny w odniesieniu do rządowych działań). Ponadto Mariusz Błochowiak interesuje się relacją wiary i nauki oraz metodologią nauk.

 

Możliwość bezpośredniego spotkania i dyskusji na żywo z osobą o tak szerokiej wiedzy i aktywności społecznej będzie dla każdego szansą na samodzielną ocenę tego, co dzieje się wokół nas i niezależne od propagandy odniesienie się do „pandemicznych” realiów… w tym kwestii odbierania praw obywatelskich pod pozorem walki z koronawirusem.

 

Zapraszamy na spotkanie Klubu „Polonia Christiana” w Poznaniu z udziałem dra Mariusza Błochowiaka (Ordo Medicus). Początek spotkania w czwartek 28 października 2021 r. o godz. 18:00 w Domu Technika Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT przy ul. Wieniawskiego 5-9 w Poznaniu. Spotkanie odbędzie się w sali nr 211 na piętrze drugim.

 

Powieść George’a Orwella „Rok 1984” była zakazana w PRL. System uczulony na krytykę nie mógł jej tolerować obnażania jego prawdziwej dyktatorskiej twarzy. Czy film w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” będzie również nie do zniesienia dla rozlewających się współczesnych totalitaryzmów, zawłaszczających sobie prawo do decydowania o nas i naszym życiu? Kinowa premiera filmu pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0" odbędzie się w Warszawie, w kinie „Luna” już 1 grudnia 2021 r. (w środę), godz. 19:00.
„Przebudowa Kościoła. Wszystko może się zmienić” – to temat spotkania z redaktorem PCh24.pl i PChTV Pawłem Chmielewskim w najbliższy czwartek, 25 listopada. Na prelekcję i dyskusję zaprasza Klub „Polonia Christiana” w Szczecinie na godz. 18.30 do auli Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124. Wstęp wolny.
„Nie taki opozycjonista. Ks. H. Gulbinowicz w rzeczywistości społeczno – politycznej PRL” – to temat dwóch spotkań z dr. hab. Rafałem Łatką, na jakie zapraszamy w ramach Klubów „Polonia Christiana” do Warszawy (18 listopada) i Gdyni (19 listopada).
Wielkopolska, Ziemia Lubuska i Małopolska – tak geograficznie lokują się nowe inicjatywy publicznych modlitw różańcowych. Wielka duchowa siła różańca od wieków jest wsparciem dla wiernych w trudnych chwilach i sposobem podziękowania za dary, jakimi nas obdarza Stwórca.
Mieszkańców Rzeszowa i wszystkich pragnących włączyć się w modlitwę różańcową zachęcamy do udziału w spotkaniu modlitewnym „Różaniec na szaniec”. Modlitwa odbędzie się w sobotę 13 listopada o godzinie 12.00 w centrum Rzeszowa, na skrzyżowaniu al. Łukasza Cieplińskiego i al. Józefa Piłsudskiego. Organizatorem modlitw różańcowych w trzech małopolskich miastach jest Fundacja Pro – Prawo do Życia przy wsparciu Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.