O Synodzie Amazońskim i cenzurze w PRL w Klubie Polonia Christiana

2019-11-04
O Synodzie Amazońskim i cenzurze w PRL w Klubie Polonia Christiana

Klub Polonia Christiana zaprasza na kolejne interesujące spotkania. Tym razem powitamy Państwa w Krakowie i Warszawie, gdzie będziemy dyskutować o przebiegu Synodu Amazońskiego konsekwencjach z nim związanych, a także dowiemy się więcej o tym, jak działa zakłamany świat cenzury na przykładzie PRL.

5 listopada (wyjątkowo: we wtorek!),  godz. 18.00. w lokalu Klubu Polonia Christiana przy ul. Skawińskiej 13 w Krakowie, spotkanie z redaktorami Krystianem Kratiukiem i Jerzym Wolakiem pod tytułem „Synod Amazoński… i co dalej”, podczas którego prelegenci podzielą się swoimi przeżyciami związanymi z pobytem w Rzymie, a także opowiedzą o nieprzewidywalnych konsekwencjach tego synodu.

7 listopada (czwartek) godz. 18.00, Dom Literatury w Warszawie ul. Krakowskie Przedmieście 87/89, spotkanie z redaktorem Błażejem Torańskim pod tytułem „Zakłamany świat cenzury na przykładzie PRL”.

Wstęp wolny! 

PiotrSkarga.pl

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi wspólnie z Fundacją Pro – Prawo do Życia zapraszają na kolejne publiczne różańce w polskich miastach. Pamiętajmy, że moc Różańca jest ogromna, a gorliwa modlitwa może ocalić nie tylko nas, ale również cały świat.
Z wielką radością informujemy, że rozpoczęliśmy dystrybucję najnowszego kalendarza „366 dni z Maryją”. Tym razem drukarnię opuściło aż 770 tysięcy egzemplarzy, których motywem przewodnim jest Najświętszy Sakrament.
Aż 2900 lilii trafiło przed oblicze Matki Bożej w portugalskiej Fatimie. Kwiaty te, wraz z długim, ozdobnym zwojem zawierającym m.in. Akt poświęcenia się Niepokalanej św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz nazwiska wszystkich uczestników tej edycji, złożyliśmy w Kaplicy Objawień fatimskiego sanktuarium. W intencji naszych Przyjaciół odmówiona została także modlitwa różańcowa.
W ramach kampanii „Święty Benedykcie, broń mnie od złego!” w trzecim kwartale 2019 roku do polskich rodzin trafiło 282 790 medalików krzyżowych św. Benedykta.
25 października aktywiści LGBT zamierzają przeprowadzić w polskich szkołach kolejną edycję tzw. „tęczowego piątku”. Na terenie placówek edukacyjnych w całej Polsce może dojść do licznych prób homoseksualnej deprawacji dzieci i młodzieży, dlatego Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zbiera podpisy pod petycją do ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego oraz wszystkich kuratoriów w naszym kraju, w której Polacy sprzeciwiają się propagowaniu dewiacji wśród najmłodszych.