Oto powody, dla których warto obejrzeć XVII Kongres Konserwatywny online

2021-01-27
Oto powody, dla których warto obejrzeć XVII Kongres Konserwatywny online

Tradycją corocznych Kongresów Konserwatywnych, organizowanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi, są dyskusje o problemach i wyzwaniach, jakie katolicy powinni podejmować w obronie cywilizacji chrześcijańskiej. Ze względu na obostrzenia administracyjne związane z Covid-19, w tym roku Kongres wyjątkowo został przeniesiony do internetu, ale program weekendowego spotkania online zapowiada się niezwykle interesująco, podobnie jak poprzednie kongresy w salach Zamku Królewskiego w Niepołomicach.

 

Uwaga! W związku z blokadą nałożoną przez YouTube na kanał PCh24TV - PoloniaChristiana, Kongres Konserwatywny transmitować będziemy na kanale PiotrSkargaTV:

https://www.youtube.com/user/PiotrSkargaTV

Po niemal roku pandemicznych zawirowań widzimy, że zarówno w Polsce, jak i na całym świecie bolesne reperkusje „covidowych” restrykcji odczuwa bardzo mocno Kościół. Dodatkowym osłabieniem wspólnoty wiernych stały się – nagłaśniane przez mass media walczące z religią – słabości i błędy Kościoła katolickiego, obranego za cel zmasowanych ataków fanatyków czerwonej i tęczowej rewolucji.

 

Nic więc dziwnego, że organizator XVII Kongresu Konserwatywnego jako motto wiodące obrał hasło: „Kryzys w Kościele. Źródła, skutki, nadzieje odnowy”. Świadomi tego, że Kościół powszechny jest dziełem samego Chrystusa, wiemy o jego ostatecznym zwycięstwie i wierzymy, że źródłem odnowy będzie powrót do Ewangelii i Tradycji, w czym wielką rolę powinni odegrać zarówno duszpasterze Kościoła, jak i świeccy katolicy.

 

Sobota – diagnoza choroby

By zwalczyć słabości i wejść na drogę odnowy w duchu chrześcijańskim najpierw powinniśmy rozpoznać wrogów Kościoła, w czym pomoże nam zaplanowana na sobotę 30 stycznia 2021 r. (godz. 20:00) pierwsza sesja tematyczna zatytułowana „Kryzys Kościoła jako owoc rewolucji antychrześcijańskiej”. Gwarancją interesującego podejścia do tego tematu są znakomici referenci zaproszeni do poprowadzenia nas w intelektualne rozważania o dniu dzisiejszym Kościoła – Ciała Chrystusa.

 

O rewolucyjnych fundamentach obecnego kryzysu Kościoła opowiadać będą: Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski oraz dwaj redaktorzy Paweł Lisicki i Krystian Kratiuk. Osobom interesującym się życiem Kościoła postaci Księdza Tadeusza nie trzeba przedstawiać. Jego wrażliwość na drugiego człowieka i poświęcenie, z jakim prowadzi Fundację im. Brata Alberta, są znane w całej Polsce. Ksiądz Isakowicz – Zaleski jest również kojarzony z wieloma publikacjami i akcjami, którymi chce zwracać uwagę na wewnętrzne problemy Kościoła, także na te, które są wykorzystywane przez jawnych wrogów i fałszywych przyjaciół w walce z Kościołem i jego rolą w kształtowaniu postaw religijnych i patriotycznych.

 

W takim samym duchu pracuje redaktor Paweł Lisicki, kierujący ważnym dla polskiej prawicy tygodnikiem „Do Rzeczy”. Wieloletnia działalność publicystyczna i wkład Pawła Lisickiego w ostrzeganie przed skutkami liberalizacji Kościoła katolickiego („Epoka Antychrysta”) gwarantują interesujące podejście do zagadnienia „Kryzysu Kościoła jako owocu rewolucji antychrześcijańskiej”.

 

Trzecim uczestnikiem sobotniej sesji Kongresu Konserwatywnego będzie redaktor Krystian Kratiuk, dobrze znany nie tylko czytelnikom wydawnictw Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi (portal PCh24.pl wraz z internetową telewizją PCHTV, dwumiesięczniki „Polonia Christiana” i „Przymierze z Maryją”). Dziennikarskie spojrzenie Krystiana Kratiuka, oparte na głębokiej wiedzy o historii i dniu dzisiejszym Kościoła, będą z pewnością pomocne dla oglądających Kongres Konserwatywny w zrozumieniu wagi wydarzeń, które rozgrywają się wokół Kościoła i w Nim samym.

 

Niedziela – apostolat świeckich naszą nadzieją

Równie interesująco zapowiada się drugi dzień internetowego Kongresu Konserwatywnego. Motto niedzielnego spotkania (31 stycznia także o godzinie 20:00) brzmi: „Dać świadectwo Prawdzie - Apostolat świeckich jako nadzieja w czasie przełomu”. O tym, jak przełożyć idee na czyny opowiedzą doświadczeni działacze reprezentujący prawą stronę życia społecznego.

 

W niedzielny wieczór będą Państwo mieli możliwość dowiedzieć się o tym, jak w praktyczny sposób udaje się wdrażać konserwatywne wartości w często niedocenianej sferze aktywności samorządowej. Zaproszenie jako prelegenta XVII Kongresu Konserwatywnego Jacka Kotuli, radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, to okazja do poznania recepty na skuteczne przeciwdziałanie pomysłom rewolucjonistów spod czerwonego i tęczowego sztandaru. Jacek Kotula to m.in. założyciel stowarzyszenia Contra In Vitro, komitetów obywatelskich „Stop aborcji” i „Stop pedofilii” oraz organizator licznych akcji i wydarzeń promujących życie.

 

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi organizuje już XVII edycję Kongresu Konserwatywnego. Tym razem będzie można wziąć w nim udział przez internet.

 

W niedzielny wieczór Państwa gościem – za pośrednictwem internetu – będzie również Robert Bąkiewicz. Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, które od 2010 roku organizuje prawdopodobnie największy cykliczny marsz patriotów w Europie, jest solą w oku polityków, nie szanujących biało – czerwonego sztandaru i odżegnujących się od patriotyzmu. Warto przypomnieć, że podczas ataków lewackich demonstrantów jesienią ubiegłego roku na kościoły w Polsce Robert Bąkiewicz zapowiedział koniec tolerowania barbarzyńców i podjął inicjatywę organizacji „Straży Narodowej”, której zadaniem jest m.in. obrona świątyń przed agresją lewicowych bojówek.

 

Wraz z dwoma wcześniej przedstawionymi praktykami, w niedzielnej sesji poświęconej tematowi „Dać świadectwo Prawdzie - Apostolat świeckich jako nadzieja w czasie przełomu” weźmie udział Valdis Grinsteins (publicysta m.in. dwumiesięcznika „Polonia Christiana”, podróżnik). Jest świetnie zorientowanym w światowej publicystyce badaczem, posługującym się kilkoma językami. Jako członek międzynarodowej organizacji TFP (Tradition, Family and Property), zasłużonej w walce z wrogami Kościoła na całym świecie, Valdis Grinsteins będzie dzielił się z widzami Kongresu Konserwatywnego doświadczeniami różnych państw, w których świeccy katolicy wzięli na siebie – niejednokrotnie z sukcesami - obowiązek obrony wiary i Kościoła.

 

Dla umysłu, ducha i wiary

Zaplanowane na dwa wieczory tematyczne spotkania XVII Kongresu Konserwatywnego będą dla nas wszystkich chwilami refleksji nad kondycją Kościoła w Polsce i w świecie oraz okazją do nabrania sił w wypełnianiu posługi, do której każdy katolik jest powołany. Dyskusje w czasie Kongresu moderować będzie red. Paweł Chmielewski.

 

Cały Kongres Konserwatywny będzie transmitowany na kanale PiotrSkargaTV w serwisie YouTube.

 

Organizatorem XVII Kongresu Konserwatywnego jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują magazyn „Polonia Christiana” oraz portal PCh24.pl.

 

Serdecznie zapraszamy w sobotę i niedzielę (30-31 stycznia). Każdego dnia Kongres startuje o godz. 20:00!

 

 

PiotrSkarga.pl

JBDKP

Papież Benedykt XVI mówił o „klice homoseksualnej w Kościele”, papież Franciszek o „homolobby”. W Polsce mamy ostatnio do czynienia z ujawnianymi aktami pedofilii, których sprawcami są duchowni. Przenikanie do organizmu Kościoła Katolickiego ludzi żyjących w grzechu jest bolesne szczególnie wówczas, gdy są nimi pasterze, od których oczekujemy przeprowadzenia nas przez życie doczesne do zbawienia. Oczyszczeniu Kościoła i obronie naszej wspólnoty przed złem będzie służył film „Lawendowa mafia”, na którego premierowy pokaz zapraszamy w najbliższy wtorek 19 października na godzinę 18.00 do kina „Kijów” w Krakowie. „Lawendowa mafia” ujawnia mechanizmy i grupy lobbingowe, które pedofilię wprowadziły do organizmu Kościoła.
Z napływających do organizatorów „Procesji Różańcowych za Polskę” informacji wynika, że w najbliższą niedzielę odbędą się modlitwy na ulicach kilkudziesięciu miast w kraju. Organizatorami są wspólnota Nieustającego Różańca i inicjatywa Męskiego Różańca. Spotkanie wiernych podczas „Procesji Różańcowych za Polskę” będzie też okazją do zaniesienia próśb o Światło Ducha Świętego dla naszych pasterzy na czas procesu synodalnego, rozpoczynającego się w diecezjach także w niedzielę 17 października.
Dotarła do nas smutna wiadomość o odejściu do Domu Pana w dniu 3 października 2021 r. kardynała Jorge Mediny Estéveza. Przez dziesiątki lat dał się poznać jako niezłomny głosiciel Prawd Wiary i patron tradycyjnych inicjatyw katolickich. Był gościem konferencji i akademii współtworzonych przez SKCh im. Ks. Piotra Skargi. Od 2007 roku emerytowany, rok później otrzymał godność kardynała prezbitera. W grudniu obchodziłby swoje 95. urodziny.
Dlaczego w kręgach lewicowo – liberalnych prawnicy z Ordo Iuris budzą tyle emocji? Czego boją się rewolucyjne środowiska, którym Ordo Iuris udowadnia łamanie polskiego prawa? W kim prawnicy skupieni wokół Ordo Iuris mają wsparcie? Zapraszamy Państwa na wyjątkowo emocjonujące spotkanie Klubu „Polonia Christiana” w środę 13 października w Krakowie.
Wiara w realną obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie musi wiązać się z prawdziwym szacunkiem do Komunii Św., będącej wyrazem ziemskiej obecności naszego Zbawiciela. Jak w XXI wieku rozumiemy tę Tajemnicę, czy szanujemy przyjście do nas Jezusa w Hostii i z czym wiąże się przyjmowanie Komunii Św. na rękę? O naszej wierze i potrzebie zachowania Tradycji będzie można porozmawiać z znawcą Tradycyjnej Liturgii Katolickiej – Ks. Prałatem Dr. Romanem Kneblewskim. Kluby „Polonia Christiana” zapraszają w październiku na spotkania z wyjątkowym duchownym do Olsztyna, Elbląga, Gdańska i Gorzowa Wielkopolskiego.