Patriotyzm i wiara Księdza Piotra Skargi przyczyną ataku na jego pomnik. Klub „Polonia Christiana” zaprasza do Krakowa

2021-10-29
Patriotyzm i wiara Księdza Piotra Skargi przyczyną ataku na jego pomnik. Klub „Polonia Christiana” zaprasza do Krakowa

O tym dlaczego postać Księdza Piotra Skargi jest nieakceptowalna dla wrogów patriotyzmu i polskości będzie można porozmawiać z Sławomirem Skibą, znawcą dorobku Sługi Bożego Księdza Piotra Skargi i wiceprezesem naszego Stowarzyszenia w Krakowie w czwartek 4 listopada o godzinie 18.00. Spotkanie Klubu „Polonia Christiana” odbędzie się w sali konferencyjnej hotelu „Miodosytnia” przy ul. Św. Wawrzyńca 6 w Krakowie. Wstęp wolny!

 

Atak rewolucjonistów – nihilistów

 

Co przeszkadza dzisiejszym środowiskom lewicowym i antykatolickim w królewskim kaznodziei? Dlaczego żyjący w XVI- XVII wieku duchowny jest wciąż tak znienawidzony przez niektórych obywateli państwa, które tak wiele zawdzięcza jego dorobkowi i myśli?

Z pewnością źródłem ataków na Księdza Piotra Skargę jest jego niezłomność w walce z zepsuciem moralnym i społecznym, jego żarliwość, z jaką głosił poglądy mające swoje źródło w religii katolickiej i w wielkiej miłości do Ojczyzny.

Katolik, patriota, człowiek żyjący zgodnie z Dekalogiem – to antyteza dzisiejszych nihilistów, odcinających się od tradycji narodowej, polskiej kultury i dziedzictwa cywilizacji chrześcijańskiej. Nikomu innemu nie przyszłaby do głowy likwidacja pomnika zasłużonego Polaka, duchownego walczącego o odnowę moralną i wzmocnienie kraju, rozbijanego wewnętrznie przez podstępnych sąsiadów.

 

„Zielony” kamuflaż

 

Rewolucjoniści zakamuflowani pod płaszczykiem ekologizmu i postępu zainicjowali (już po raz drugi, pierwszy raz miało to miejsce w 2008 roku) akcję likwidacji statuy z postacią Księdza Piotra Skargi, a pretekstem stał się pomysł urządzenia kawałka zieleni na Placu Świętej Marii Magdaleny. Dla wrogów Księdza Skargi nie do pomyślenia jest rozwiązanie, w którym zieleń koegzystuje z Jego pomnikiem. To nie pierwszy i pewnie nie ostatni przykład pseudotolerancji w wydaniu lewaków.

Tymczasem w 2012 roku obchodziliśmy 400. rocznicę śmierci, a polski Sejm ustanowił rok 2012 rokiem Piotra Skargi. Czy przypomnienie tego, co stało się w 2012 roku obudzi sumienia tych, którzy wówczas w Sejmie podnieśli rękę za uczczeniem pamięci Kaznodziei Narodu?

Dla nas, katolików, ważne jest także to, że trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Księdza Piotra Skargi, a dokumenty w sprawie ogłoszenia Skargi błogosławionym są już w Watykanie.

 

Będzie gorąca dyskusja w Klubie „Polonia Christiana”

 

Jako Stowarzyszenie mające za Patrona tego Wielkiego Polaka nie pozostaliśmy bierni wobec bulwersującego pomysłu likwidacji pomnika Księdza Piotra Skargi na Placu Świętej Marii Magdaleny w Krakowie. Wydaliśmy nasze oświadczenie oraz skierowaliśmy do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego list otwarty. Nie możemy bowiem pozwolić na ideologiczne rugowanie z przestrzeni publicznej obecności Księdza Piotra Skargi.

W kontekście napięcia, jakie sprowokował pomysł władz miasta Krakowa, na najbliższym Klubie „Polonia Christiana” zapowiada się ciekawa dyskusja.

Spotkanie krakowskiego Klubu „Polonia Christiana”, podczas którego Sławomir Skiba, a więc znawca postaci Sługi Bożego ks. Piotra Skargi i wiceprezes naszego Stowarzyszenia, wygłosi prelekcję i odpowie na Państwa pytania odbędzie się już w najbliższy czwartek.

 

Prosimy zapamiętać – spotkajmy się i poznajmy prawdziwe przyczyny likwidacji pomnika Sługi Bożego w Krakowie oraz źródła ataku na bardzo ważną postać w polskiej historii. Klub „Polonia Christiana” odbędzie się w sali konferencyjnej hotelu „Miodosytnia” (poziom -1) przy ul. Św. Wawrzyńca 6 w Krakowie. Dojazd komunikacją miejską: przystanki tramwajowe Św. Wawrzyńca lub Plac Wolnica Zaczynamy w czwartek 4 listopada o godz. 18:00. Wstęp wolny!

Obrona dorobku cywilizacji chrześcijańskiej, angażowanie katolików w życie społeczne, pobudzanie religijności, dbanie o dobre imię Polski i ochrona interesu narodowego – to główne kierunki już niemal ćwierćwiecznej działalności naszego środowiska. 28 czerwca Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, jego Darczyńcy i Przyjaciele obchodzą 23. rocznicę powołania stowarzyszenia.
Rada Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej przyjęła we wtorek 24 maja 2022 roku uchwałę w sprawie ustanowienia Krajowego Programu Działań na Rzecz Równego Traktowania na lata 2022-2030. W opinii Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi wdrożenie zapisów dokumentu, w którym pod pretekstem walki z różnego rodzaju formami dyskryminacji przywołuje się przepisy Unii Europejskiej w tym zakresie zagraża wprowadzeniem do polityk i programów krajowych szkodliwych praktyk forsowania niebezpiecznych przepisów, deregulujących obecny stan prawny w Polsce.
Targany kolejnymi kryzysami i krytyką stanowiska wobec agresji rosyjskiej na Ukrainę, Kościół Powszechny realizuje nakreślony przez papieża program Synodu o synodalności. W cieniu wielkich wydarzeń rozgrywa się rywalizacja o model przebudowy Kościoła po obecnym Synodzie. Czy w Polsce czeka nas protestantyzacja na wzór niemiecki? O możliwych scenariuszach i obecnej sytuacji w Watykanie rozmawiać będą dwaj znakomici prelegenci...
Abp Fulton J. Sheen – myśliciel, uważny obserwator życia społecznego i religijnego, postać znacząca dzięki swojej wyrazistości poglądów i konsekwencji w ich głoszeniu. Osobę tego wyjątkowego duchownego przybliży nam Jan J. Franczak podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w sali konferencyjnej krakowskiej „Miodosytni” w czwartek 23 czerwca.
- Miłosierdzie Boga przypomniane przez św. Faustynę nie jest nowością Ewangelii. To centralna prawda dobrej Nowiny, która głosi, że Bóg jest miłością – pisał na portalu Archidiecezji Krakowskiej ks. Wojciech Węgrzyniak. Jak dzisiaj pojmujemy Boże Miłosierdzie? Dlaczego nie można zapominać o realności kary piekła za grzechy popełnione w doczesnym świecie i instrumentalnie traktować Miłosierdzia? Na te i inne pytania łatwiej będzie uzyskać odpowiedź po obejrzeniu filmu pt. „Miłosierdzie. O Łasce i potępieniu”, którego kinowa premiera odbędzie się 21 czerwca w Warszawie.