Patriotyzm i wiara Księdza Piotra Skargi przyczyną ataku na jego pomnik. Klub „Polonia Christiana” zaprasza do Krakowa

2021-10-29 00:00:00
Patriotyzm i wiara Księdza Piotra Skargi przyczyną ataku na jego pomnik. Klub „Polonia Christiana” zaprasza do Krakowa

O tym dlaczego postać Księdza Piotra Skargi jest nieakceptowalna dla wrogów patriotyzmu i polskości będzie można porozmawiać z Sławomirem Skibą, znawcą dorobku Sługi Bożego Księdza Piotra Skargi i wiceprezesem naszego Stowarzyszenia w Krakowie w czwartek 4 listopada o godzinie 18.00. Spotkanie Klubu „Polonia Christiana” odbędzie się w sali konferencyjnej hotelu „Miodosytnia” przy ul. Św. Wawrzyńca 6 w Krakowie. Wstęp wolny!

 

Atak rewolucjonistów – nihilistów

 

Co przeszkadza dzisiejszym środowiskom lewicowym i antykatolickim w królewskim kaznodziei? Dlaczego żyjący w XVI- XVII wieku duchowny jest wciąż tak znienawidzony przez niektórych obywateli państwa, które tak wiele zawdzięcza jego dorobkowi i myśli?

Z pewnością źródłem ataków na Księdza Piotra Skargę jest jego niezłomność w walce z zepsuciem moralnym i społecznym, jego żarliwość, z jaką głosił poglądy mające swoje źródło w religii katolickiej i w wielkiej miłości do Ojczyzny.

Katolik, patriota, człowiek żyjący zgodnie z Dekalogiem – to antyteza dzisiejszych nihilistów, odcinających się od tradycji narodowej, polskiej kultury i dziedzictwa cywilizacji chrześcijańskiej. Nikomu innemu nie przyszłaby do głowy likwidacja pomnika zasłużonego Polaka, duchownego walczącego o odnowę moralną i wzmocnienie kraju, rozbijanego wewnętrznie przez podstępnych sąsiadów.

 

„Zielony” kamuflaż

 

Rewolucjoniści zakamuflowani pod płaszczykiem ekologizmu i postępu zainicjowali (już po raz drugi, pierwszy raz miało to miejsce w 2008 roku) akcję likwidacji statuy z postacią Księdza Piotra Skargi, a pretekstem stał się pomysł urządzenia kawałka zieleni na Placu Świętej Marii Magdaleny. Dla wrogów Księdza Skargi nie do pomyślenia jest rozwiązanie, w którym zieleń koegzystuje z Jego pomnikiem. To nie pierwszy i pewnie nie ostatni przykład pseudotolerancji w wydaniu lewaków.

Tymczasem w 2012 roku obchodziliśmy 400. rocznicę śmierci, a polski Sejm ustanowił rok 2012 rokiem Piotra Skargi. Czy przypomnienie tego, co stało się w 2012 roku obudzi sumienia tych, którzy wówczas w Sejmie podnieśli rękę za uczczeniem pamięci Kaznodziei Narodu?

Dla nas, katolików, ważne jest także to, że trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Księdza Piotra Skargi, a dokumenty w sprawie ogłoszenia Skargi błogosławionym są już w Watykanie.

 

Będzie gorąca dyskusja w Klubie „Polonia Christiana”

 

Jako Stowarzyszenie mające za Patrona tego Wielkiego Polaka nie pozostaliśmy bierni wobec bulwersującego pomysłu likwidacji pomnika Księdza Piotra Skargi na Placu Świętej Marii Magdaleny w Krakowie. Wydaliśmy nasze oświadczenie oraz skierowaliśmy do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego list otwarty. Nie możemy bowiem pozwolić na ideologiczne rugowanie z przestrzeni publicznej obecności Księdza Piotra Skargi.

W kontekście napięcia, jakie sprowokował pomysł władz miasta Krakowa, na najbliższym Klubie „Polonia Christiana” zapowiada się ciekawa dyskusja.

Spotkanie krakowskiego Klubu „Polonia Christiana”, podczas którego Sławomir Skiba, a więc znawca postaci Sługi Bożego ks. Piotra Skargi i wiceprezes naszego Stowarzyszenia, wygłosi prelekcję i odpowie na Państwa pytania odbędzie się już w najbliższy czwartek.

 

Prosimy zapamiętać – spotkajmy się i poznajmy prawdziwe przyczyny likwidacji pomnika Sługi Bożego w Krakowie oraz źródła ataku na bardzo ważną postać w polskiej historii. Klub „Polonia Christiana” odbędzie się w sali konferencyjnej hotelu „Miodosytnia” (poziom -1) przy ul. Św. Wawrzyńca 6 w Krakowie. Dojazd komunikacją miejską: przystanki tramwajowe Św. Wawrzyńca lub Plac Wolnica Zaczynamy w czwartek 4 listopada o godz. 18:00. Wstęp wolny!

Zamęt społeczny, manipulacje ludzkimi umysłami i przedkładanie obcych interesów ponad dobro Ojczyzny, połączone z eskalacją napięcia wewnątrz narodu, zawsze prowadzą do tragedii i upadków. W trudnych czasach trzeciej dekady XXI wieku odwołajmy się do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. O tym wyjątkowym duchownym opowie Dorota Niedźwiecka na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Gorzowie Wielkopolskim...
Doceniony przez Kościół i wyniesiony na ołtarze św. Szarbel to przykład duchownego żyjącego w całkowitej zgodzie z Panem Bogiem, w pełni powierzającego Stwórcy swoją pracę i modlitwę. O życiu i cudach dokonywanych do dzisiaj przez św. Szarbela opowie w trzech miejscowościach Podkarpacia znany działacz katolicki Jacek Kotula. Spotkania organizowane w ramach Klubów „Polonia Christiana”, w obecności relikwii św. Szarbela, będą dobrą okazją do pogłębienia wiedzy o XIX-wiecznym duchownym, określanym jako „święty Bogiem upojony”.
To będzie prelekcja niezwykle ciekawa, dotykająca najważniejszego wydarzenia politycznego najbliższych tygodni - wyborów do Parlamentu Europejskiego. Naszym gościem w warszawskim „Klubie” będzie dr hab. prof. KUL Mieczysław Ryba. Temat spotkania to „Wybory do Parlamentu Europejskiego: podległość czy suwerenność Polski?". Wstęp wolny!
Od antypedagogiki do antyedukacji - czy w tym kierunku musi zmierzać polski system edukacyjny? Jakie są alternatywy? To pytania ważne nie tylko dla tych, którzy mają dzieci w wieku szkolnym. To dyskusja pokoleniowa, traktująca o przyszłości naszego kraju - bo, jak prawił kanclerz Zamoyski, „takie będą rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”. Do tej dyskusji zapraszamy w ramach najbliższego spotkania naszego „Klubu” w Opolu.
W niedzielę 12 maja w dwóch miejscowościach obwodu lwowskiego – w Pnikucie i w Krukienicach – będzie można wysłuchać prelekcji o św. Szarbelu i ucałować relikwie maronickiego zakonnika, którego kanonizacji dokonał 9 października 1977 roku papież Paweł VI. O libańskim duchownym i świętym opowie działacz pro life i obrońca wartości katolickich Jacek Kotula z Podkarpacia. Niedzielne prelekcje to pierwsze spotkania przygotowane przez Klub „Polonia Christiana” na Ukrainie.