Pielęgniarki zmuszane do asystowania przy aborcji nie ustają w walce

2011-12-01 00:00:00
Pielęgniarki zmuszane do asystowania przy aborcji nie ustają w walce

Dwanaście pielęgniarek z Uniwersytetu Medycyny i Stomatologii w New Jersey nie ustaje w walce o zwolnienie ich z obowiązku asystowania przy zabiegach uśmiercania dzieci.  

Jedna z pielęgniarek, Fe Esperanza-RacpanVinoy relacjonowała, że przełożony powiedział jej, iż udział przy zabiegu aborcyjnym nie jest czymś szczególnym. Podobno mówił: „Musisz złapać jedynie główkę dziecka. Nie martw się, ono i tak już jest martwe”. Przełożony Vinoy nie widzi w aborcji niczego zdrożnego. Dlatego też upiera się, by jego podopieczne bezwzględnie uczestniczyły w zabiegach aborcyjnych, mimo wydanego przez sędziego Sądu Federalnego tymczasowego zakazu zmuszania pielęgniarek do aborcji,. Ostatecznie rozprawa w tej sprawie z udziałem dwunastu pracownic szpitala oraz pielęgniarek rozpocznie się 5 grudnia.
 
Sprawa jest szeroko komentowana w amerykańskich mediach. Kwestia dotycząca klauzuli sumienia budzi żywe zainteresowanie, gdyż administracja Obamy chciałaby zakazać powoływania się na nią zarówno pracownikom medycznym, jak i farmaceutom odmawiającym sprzedaży środków poronnych. 
 
Dziś prawo zezwala na odmowę wykonania pewnych zabiegów lub świadczenia określonych usług pracownikom medycznym, zatrudnionym w placówkach w całości lub częściowo utrzymywanych z pieniędzy podatników. Feministki i organizacje proaborcyjne, w tym Planned Parenthood walczą, aby tę klauzulę znieść. 
 
Tuż po ukazaniu się słów cytowanej pielęgniarki w „The Washington Post” jedna z feministek, Erin Ryan zadrwiła sobie z protestujących kobiet. Stwierdziła, że „zachowują się tak, jakby ktoś kazał im strzelać z kuszy na oczach ich własnych dzieci”. Według Ryan, pielęgniarki muszą wykonywać swoje obowiązki i koniec. Jej zdaniem nie mogą odmówić asystowania przy aborcji, ponieważ każda kobieta ma „prawo wyboru” (sic!) a one asystując przy tego typu zabiegach wykonują swój zawód. 
 
„Prawo wyboru” jednak - jak pisze komentator LlifeSiteNews.com - oznacza zgniatanie czaszki dziecka, gdy ono wciąż żyje włonie kobiety.„To odcinanie, wyrywanie niewinnej istoty od matki” - pisze Thomas Peters wzywając feministki, by stawiły czoła rzeczywistości i uświadomiły sobie, że aborcja jest makabrycznym zabójstwem niewinnej istoty.
 
 

Źródło: LIfeSiteNews.com, alliancedefensefund.org., AS.
 
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.