Plinio Correa de Oliveira – Sprawdzone Proroctwa

2015-10-13 00:00:00
Plinio Correa de Oliveira – Sprawdzone Proroctwa
 Żyjemy w czasach ogromnego zamętu – huragany targają Kościołem, zepsutą Europę zalewają fale muzułmanów, miliony dzieci morduje się w łonach matek, trwa nieustająca promocja homoseksualizmu, a bluźnierstwo urasta do rangi dzieła sztuki chronionego prawem. Wszystko to przewidział już pół wieku temu wybitny katolicki pisarz, Brazylijczyk Plinio Correa de Oliveira. Zapraszamy na spotkanie poświęcone jego spuściźnie – zastanowimy się, co jeszcze przyniesie światu Rewolucja.


W spotkaniu, które odbędzie się w budynku Zarządu Samorządu Studenckiego UW przy Krakowskim Przedmieściu 24, wezmą udział wybitni znawcy pism Plinia Correi de Oliveira oraz osoby, które znały go osobiście, między innymi profesor Jacek Bartyzel, doktor Tomasz Korczyński, Maciej Maleszyk i Valdis Grinsteins.


Zachęcamy do przybycia wszystkich zainteresowanych myślą polityczną, historiografią, filozofią i teologią, a także wszystkich zafrasowanych obecnym stanem Polski, Europy, Świata i Kościoła. Co jeszcze może nas czekać?

 


Zapraszamy na spotkanie zatytułowane "Chaos w Kościele, postępy rewolucji, czyli sprawdzone proroctwa Plinia Correi de Oliveira".

 

19 października, godzina 17.00

Budynek Zarządu Samorządu Studenckiego UW

Ul. Krakowskie Przedmieście 24

Pokój 200 – II piętro (przy małym dziedzińcu Kampusu Głównego UW)


za: PCh24.pl

 

„Jeśli upokorzy się mój lud, nad którym zostało wezwane moje Imię, i będą błagać, i będą szukać mego imienia, i odwrócą się od swoich złych dróg, ja im wybaczę, a kraj ich ocalę.” 2 Krn 7,14 Tymi słowami Pan Prezydent Elekt Karol Nawrocki rozpoczął swoje przemówienie po oficjalnym ogłoszeniu wyników wyborów na Urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polski w 2025 roku.
Coraz wyższe ceny energii i paliw. Nowe podatki i opłaty oraz restrykcje i wymogi wymierzone we właścicieli domów czy mieszkań, przedsiębiorców, kierowców, rolników... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię i co w związku z „ekologiczną” polityką Unii Europejskiej czeka nas w najbliższych latach? Opowiedzą o tym nasi eksperci w stolicy Dolnego Śląska, już we wtorek 17 czerwca.
Rozmowa z Dariuszem Walusiakiem, reżyserem filmowym, członkiem komitetu organizacyjnego Narodowego Orszaku Chrystusa Króla. Orszak rozpocznie Msza Święta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, o godz. 12.00, skąd z modlitwą ulicami Krakowa przejdziemy na Wawel. W archikatedrze wawelskiej będziemy adorować Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi wspiera organizację Narodowego Orszaku Chrystusa Króla.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 6 czerwca 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.
W czwartek 5 czerwca w Poznaniu organizowane jest spotkanie Klubu „Polonia Christiana”, poświęcone tematowi obrony polskiej szkoły przed jej dalszą degradacją. Niebezpieczne pomysły Ministerstwa Edukacji Narodowej zagrażają normalnemu edukowaniu młodych ludzi w oparciu o tradycyjne wartości. Temat poznańskiego wykładu i dyskusji z udziałem Zdzisławy Piaseckiej ze „Stowarzyszania Nauczyciele dla wolności” brzmi „Edukacja zdrowotna, rodzicu czy wiesz…?”.