Pokazy „Władców Świata” i spotkania z reżyserem – zapraszamy!

2023-01-20 00:00:00
Pokazy „Władców Świata” i spotkania z reżyserem – zapraszamy!

Już w sobotę 28 stycznia 2023 r. na mieszkańców północno-zachodniej Polski czekać będzie atrakcja w postaci pokazów publicznych pierwszej odsłony serii „Władcy Świata”, poświęconej postaci Billa Gatesa. Jest to produkcja studia PCh24TV, której wyreżyserowania podjął się Piotr Relich. Twórca filmu będzie obecny na wszystkich tych pokazach.

Dokumentalna produkcja „Władcy Świata. Część 1: Bill Gates” spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem Darczyńców i Przyjaciół Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Jako pierwsi otrzymali oni dostęp do filmu, gdyż to właśnie ich wsparcie finansowe pozwoliło w pełni na realizację produkcji.

 

W 45-minutowej próbie podsumowania i oceny życiorysu jednego z najpotężniejszych ludzi świata udział wzięło ciekawe grono ekspertów. Możemy wśród nich wymienić: Rafała Ziemkiewicza, mec. Jerzego Kwaśniewskiego, dra Jakuba Wozinskiego, Sebastiana Stodolaka i ks. prof. Pawła Bortkiewicza. Reżyserem pierwszej części serii został Piotr Relich.

 

To właśnie red. Relich spotka się z Państwem w trzech miejscowościach północno-zachodniej Polski. Każde ze spotkań zaplanowano na sobotę 28 stycznia i każde z nich poprzedzi emisja filmu. Ten swoisty maraton spotkań zaczniemy w Stargardzie – tam początek wydarzenia zaplanowano na godz. 13:00. Odbędzie się ono w sali parafialnej (Kościół Rzymskokatolicki Pw. Chrystusa Króla Wszechświata) przy ul. Nowakowskiego 2.

 

Kolejne spotkanie – również 28 stycznia – odbędzie się w Szczecinie. Red. Piotr Relich spotka się z Państwem o godz. 16:00 w Auli Towarzystwa Salezjańskiego przy ul. Św. Jana Bosko 1. Ostatni tego dnia pokaz filmu połączony ze spotkaniem z reżyserem odbędzie się w Gryficach. Zapraszamy do tego miasta na godz. 19:30, do sali konferencyjnej Prywatnej Branżowej Szkoły I Stopnia przy ul. Rapackiego 3A.

 

 

PiotrSkarga.pl

Krakowski Klub „Polonia Christiana” zaprasza na interesujące spotkanie z szefem redakcji popularnego magazynu rodzin katolickich „Przymierze z Maryją”. Bogusław Bajor to postać świetnie rozpoznawalna wśród ponad 200 tys. odbiorców tego pisma, jak również wśród Czytelników innych mediów wydawanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi.
22 stycznia 1863 roku Manifestem wydanym przez Tymczasowy Rząd Narodowy w Warszawie ogłoszono wybuch powstania przeciw Rosji. Na Litwie Polacy chwycili za oręż 1 lutego 1863 roku. Po upadku powstania, jesienią 1864 roku, carska Rosja zintensyfikowała działania rusyfikacyjne, zniesiona została autonomia Królestwa Polskiego, a represje polityczne i gospodarcze znacznie osłabiły pozycję Polaków na Litwie i Żmudzi oraz na obszarach dzisiejszej Białorusi i Ukrainy.
Siedemdziesiąt lat temu rozpoczął się proces kurii krakowskiej, który był brutalnym atakiem na Kościół Katolicki w Polsce, dokonanym z pobudek politycznych i mającym osłabić znaczenie Kościoła w komunistycznej Polsce. Niechlubną kartę zapisała wówczas część intelektualistów, którzy włączyli się w atak na duchownych i poparli represje komunistyczne.
W pułapkę ideologicznego, pseudoekologicznego szaleństwa wpadają kolejne miasta w Polsce. W ślad za Krakowem, teraz Warszawa, Wrocław i Rzeszów planują uderzyć w mieszkańców i przedsiębiorców, korzystających z samochodów. Kto i w jakim celu, poprzez tzw. strefy czystego transportu, chce zniszczyć gospodarkę i wyludnić miasta? Nie możemy się zgodzić na to szaleństwo, dlatego stworzyliśmy specjalny apel do prezydentów miast, który podpisać może każdy.
Polityka klimatyczna prowadząca do drożyzny, próby redefiniowania płci wbrew biologii i realiom prawnym, wielkie migracje całych narodów zmieniające strukturę społeczną i niosące skutki ekonomiczne – to tematy, o których nie da się dzisiaj w wielu środowiskach prowadzić racjonalnej dyskusji. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa spotkanie z gościem specjalnym, politycznie niepoprawnym redaktorem Bogdanem Doboszem.