Polacy masowo protestują przeciwko segregacji na zaszczepionych i niezaszczepionych

2021-01-28
Polacy masowo protestują przeciwko segregacji na zaszczepionych i niezaszczepionych

Paszporty szczepionkowe w Polsce? Ponad 8 tys. osób wysłało apel do premiera Mateusza Morawieckiego oraz szefa polskiej dyplomacji prof. Zbigniewa Rau w sprawie planów dzielenia Polaków na zaszczepionych na COVID-19 i niezaszczepionych. Ci drudzy mieliby ograniczone różne prawa i wolności. Wciąż można dołączyć do akcji.

 

Inicjatywę wyjścia z obywatelskim apelem do rządzących podjęło Stowarzyszenie „Polonia Christiana” we współpracy ze Stowarzyszeniem Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Petycję można podpisać i wysłać za pośrednictwem strony StopSegregacji.pl (klikając w ten link).

 

Jak zauważyli twórcy petycji, media głównego nurtu zdominowała debata dotycząca sposobów weryfikacji osób zaszczepionych bądź niezaszczepionych. Coraz częściej słyszymy głosy informujące, że wprowadzone w życie mogą zostać “paszporty szczepionkowe” umożliwiające segregację i identyfikację tych, którzy przyjęli iniekcję i tych, którzy tego nie zrobili.

 

W wielu miejscach na świecie już teraz prowadzone są projekty, które możemy nazwać preludium do wprowadzenia takich “paszportów”. Przykładem są tutaj Chiny i wdrażany tam na szeroką skalę program punktowy o nazwie System zaufania społecznego. Docelowo ma on objąć swoim zasięgiem 1,3 mld osób. W odniesieniu do samych szczepionek na COVID-19 i rejestrowania tych, którzy się poddali zabiegowi, konkretne działania projektują bądź wdrażają już kraje takie jak Australia, Brunei, Estonia.

 

W petycji kierowanej do Prezesa Rady Ministrów i Ministra Spraw Zagranicznych padają oczekiwania ze strony obywateli, by polski rząd stanowczo przeciwstawił się inicjatywie wprowadzenia „paszportów szczepionkowych”. - Domagam się również, aby w przypadku, gdy Unia Europejska zdecyduje się na wymuszenie na krajach członkowskich udziału w takiej inicjatywie, cały polski rząd stanowczo zaoponuje i nie doprowadzi do wprowadzenia bezprawnej segregacji Polaków – czytamy w treści apelu.

 

Sygnatariusze petycji zwracają uwagę na szereg zagrożeń związanych z tego typu inicjatywami. A jest ich wiele, począwszy od kwestii naruszenia konstytucyjnych zasad ustrojowych i wynikających z nich praw obywatelskich, aż po brak racjonalności i sensowności samego wdrożenia takiej procedury. - Proces szczepienia w kraju zamieszkanym przez tak wielu obywateli będzie długotrwały, a wprowadzenie segregacji na podstawie tego, kto się zaszczepił, a kto nie, będzie niezgodną z Konstytucją dyskryminacją – zauważyli protestujący.

 

Do środy 27 stycznia petycję podpisało ponad 8 tys. osób. Można tego dokonać, wchodząc na stronę StopSegregacji.pl.

 

PiotrSkarga.pl

Rozbestwieni bezkarnością za niezgodne z prawem demonstracje uliczne i niszczenie świątyń lewaccy aktywiści i radykalne feministki tym razem chcą wymazać z historii Polski nazwisko zasłużonego polityka, który jest wymieniany jako jeden z twórców Niepodległej Ojczyzny. Zachęcamy Państwa do aktywnego protestu i wysyłania petycji w tej sprawie, co umożliwia kampania Stowarzyszenia „Polonia Christiana”.
Ze strony konserwatywnych wydawców internetowych wielokrotnie padały zapowiedzi stworzenia niezbędnej dla normalnego funkcjonowania społecznościowej alternatywy wobec wycinającego i blokującego różne treści serwisu YouTube. Przez długi czas deklaracje te kończyły się na planach i projektach. Teraz nastąpiła kluczowa zmiana. PCh24TV rusza z własną platformą streamingową!
Ciekawa dyskusja z znanymi konserwatywnymi działaczami i dziennikarzami na temat dyktatu, jaki narzuca nam lobby LGBT, komentarze o zablokowaniu roboczej wersji filmu o tym środowisku, zrealizowanego przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz zapowiedź przełomowego projektu naszego portalu PCh24.pl – to wszystko czeka nas w piątek (5 lutego) o godz. 20.00 na kanale PCh24TV na YouTube.
Administracja serwisu YouTube zablokowała możliwość publikowania i transmitowania na kanale PCh24.pl - Polonia Christiana. Media należące do Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi kolejny raz stają się celem cenzorów z korporacji Google, używających hasła "nawoływania do nienawiści" jako niczym nieuzasadnionego pretekstu do usuwania niewygodnych dla nich treści.
Tradycją corocznych Kongresów Konserwatywnych, organizowanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi, są dyskusje o problemach i wyzwaniach, jakie katolicy powinni podejmować w obronie cywilizacji chrześcijańskiej. W tym roku Kongres wyjątkowo został przeniesiony do internetu, ale program weekendowego spotkania online zapowiada się niezwykle interesująco, podobnie jak poprzednie kongresy w salach Zamku Królewskiego w Niepołomicach.