Polacy masowo protestują przeciwko segregacji na zaszczepionych i niezaszczepionych

2021-01-28
Polacy masowo protestują przeciwko segregacji na zaszczepionych i niezaszczepionych

Paszporty szczepionkowe w Polsce? Ponad 8 tys. osób wysłało apel do premiera Mateusza Morawieckiego oraz szefa polskiej dyplomacji prof. Zbigniewa Rau w sprawie planów dzielenia Polaków na zaszczepionych na COVID-19 i niezaszczepionych. Ci drudzy mieliby ograniczone różne prawa i wolności. Wciąż można dołączyć do akcji.

 

Inicjatywę wyjścia z obywatelskim apelem do rządzących podjęło Stowarzyszenie „Polonia Christiana” we współpracy ze Stowarzyszeniem Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Petycję można podpisać i wysłać za pośrednictwem strony StopSegregacji.pl (klikając w ten link).

 

Jak zauważyli twórcy petycji, media głównego nurtu zdominowała debata dotycząca sposobów weryfikacji osób zaszczepionych bądź niezaszczepionych. Coraz częściej słyszymy głosy informujące, że wprowadzone w życie mogą zostać “paszporty szczepionkowe” umożliwiające segregację i identyfikację tych, którzy przyjęli iniekcję i tych, którzy tego nie zrobili.

 

W wielu miejscach na świecie już teraz prowadzone są projekty, które możemy nazwać preludium do wprowadzenia takich “paszportów”. Przykładem są tutaj Chiny i wdrażany tam na szeroką skalę program punktowy o nazwie System zaufania społecznego. Docelowo ma on objąć swoim zasięgiem 1,3 mld osób. W odniesieniu do samych szczepionek na COVID-19 i rejestrowania tych, którzy się poddali zabiegowi, konkretne działania projektują bądź wdrażają już kraje takie jak Australia, Brunei, Estonia.

 

W petycji kierowanej do Prezesa Rady Ministrów i Ministra Spraw Zagranicznych padają oczekiwania ze strony obywateli, by polski rząd stanowczo przeciwstawił się inicjatywie wprowadzenia „paszportów szczepionkowych”. - Domagam się również, aby w przypadku, gdy Unia Europejska zdecyduje się na wymuszenie na krajach członkowskich udziału w takiej inicjatywie, cały polski rząd stanowczo zaoponuje i nie doprowadzi do wprowadzenia bezprawnej segregacji Polaków – czytamy w treści apelu.

 

Sygnatariusze petycji zwracają uwagę na szereg zagrożeń związanych z tego typu inicjatywami. A jest ich wiele, począwszy od kwestii naruszenia konstytucyjnych zasad ustrojowych i wynikających z nich praw obywatelskich, aż po brak racjonalności i sensowności samego wdrożenia takiej procedury. - Proces szczepienia w kraju zamieszkanym przez tak wielu obywateli będzie długotrwały, a wprowadzenie segregacji na podstawie tego, kto się zaszczepił, a kto nie, będzie niezgodną z Konstytucją dyskryminacją – zauważyli protestujący.

 

Do środy 27 stycznia petycję podpisało ponad 8 tys. osób. Można tego dokonać, wchodząc na stronę StopSegregacji.pl.

 

PiotrSkarga.pl

Na stronie panieprezydencie.pl Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi prowadzi kampanię pod hasłem „Stop dekarbonizacji!”. Apelujemy do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, by walczył o polski interes narodowy podczas zbliżającego się szczytu przywódców państw, zainicjowanego przez Prezydenta USA Joe Bidena. Zachęcamy Państwa do podpisywania i wysyłania petycji w tej sprawie.
Na tegoroczny okres Świąt Wielkiej Nocy oraz Niedzielę Miłosierdzia Bożego nasze Stowarzyszenie przygotowało wyjątkową ofertę pogłębienia swojej duchowości i zarazem rozpropagowania Prawdy o Bożym Miłosierdziu. Są to rozważania modlitewne, podzielone na 20 części, które każdego dnia można otrzymać na swoją skrzynkę email. Wystarczy tylko dołączyć do grona naszych korespondentów na specjalnie przygotowanej stronie.
Przez długie lata wokół Sługi Bożego ks. Piotra Skargi wrogowie katolicyzmu próbowali stworzyć czarną legendę o jego rzekomym pochowaniu żywcem. Rozpowszechniając kłamstwa, pomijano zarazem szereg jego dzieł i dokonań, które po dziś dzień służą za przykłady wyjątkowej ofiarności i chrześcijańskiego ducha w społeczeństwie. Z czarną legendą oraz przemilczeniami najlepiej walczyć poprzez fakty. W atrakcyjny sposób przytoczył je Jarosław Mańka.
W tym roku ponownie przychodzi nam zmagać się z wieloma wyzwaniami i problemami na drodze do uczczenia Zmartwychwstania Naszego Pana i Zbawiciela. Dlatego serdecznie zachęcamy do przeczytania życzeń, jakie na Święta Wielkiej Nocy A.D. 2021 kieruje do Państwa prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak.
Reprezentacja naszego Stowarzyszenia w dniu 30 marca 2021 r. przeszła wymagający szlak przez pasmo gór w Beskidzie Żywieckim i Beskidzie Makowskim. W ten sposób włączyliśmy się w zainicjowane w 2009 r. coroczne wydarzenie religijne pod nazwą Ekstremalna Droga Krzyżowa.