Ponad 52 tysiące podpisów złożonych przeciwko genderowej konwencji stambulskiej

2020-08-13
Ponad 52 tysiące podpisów złożonych przeciwko genderowej konwencji stambulskiej

Ponad 52 tysiące podpisów, które złożyli Polacy w ramach akcji Wyrzućmy konwencję gender z Polski!, trafiło do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego. To mocny głos obywateli, którzy domagają się od polskiego rządu wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Swój podpis nadal można złożyć na stronie zatrzymajgender.pl.

Sygnatariusze petycji oczekują, aby rząd, na którego czele stoi premier Morawiecki, złożył uchwałę z wnioskiem o wypowiedzenie konwencji stambulskiej. Na podstawie tego wniosku, parlament będzie mógł przyjąć ustawę wyrażającą zgodę na zakończenie tego szkodliwego traktatu, a na koniec prezydent Andrzej Duda podpisać ustawę i ratyfikować wypowiedzenie.

Dlaczego wypowiedzenie błędnie określanego „konwencją antyprzemocową” traktatu międzynarodowego jest tak ważne? Opiera się ona na ideologii gender, która twierdzi, że płeć jest konstruktem społecznym, a różnice biologiczne nie mają żadnego znaczenia. Zakłada ona również walkę płci, która jest konsekwencją rzekomej opresji narzuconej przez mężczyzn kobietom na przestrzeni dziejów. Konwencja nie zawiera w sobie również najistotniejszego powodu przemocy w rodzinach, jakimi są różnego rodzaju patologie czy alkoholizm, a twierdzi, że problemem jest „dominacja mężczyzn”, religia i tradycja.

W 2014 roku rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego wplątał nasz kraj w „prawo”, które nie tylko łamie polską konstytucję, ale również uderza w wartości chrześcijańskie i zagraża polskim rodzinom. Ówczesna władza podpisując konwencję ze Stambułu, a następnie ratyfikując ją rękoma parlamentarzystów i ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego, zobowiązała się do niszczenia polskiej tradycji i kultury. Wszystko w imię genderowej i feministycznej walki z mitycznymi „stereotypowymi rolami płciowymi”.

I choć prominentni politycy Prawa i Sprawiedliwości na przestrzeni lat wielokrotnie obiecywali, że rozwiążą temat tej szkodliwej konwencji, to nadal nie wywiązali się ze swojej obietnicy. „Oczekuję, że wypełnią Państwo swoją przedwyborczą obietnicę i wypowiedzą konwencję stambulską. Są Państwo to winni zarówno tym, którzy oddali swój głos na Prawo i Sprawiedliwość, jak i milionom Polaków, którym leży na sercu przyszłość naszej Ojczyzny” – tak kończą swoje petycje sygnatariusze.

I choć podpisy zostały już złożone w kancelarii premiera, organizatorzy nadal prowadzą zbiórkę. Dlatego zapraszamy tych, którzy jeszcze nie poparli tego niezwykle ważnego apelu, aby zrobili to niezwłocznie! Wystarczy wejść na stronę zatrzymajgender.pl.

PiotrSkarga.pl

Nie milkną echa po zdjęciu z emisji w programie pierwszym TVP programu „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego. Władzom telewizji nie spodobała się krytyka rządu wygłoszona na antenie programu 12 kwietnia 2021 r. Wówczas zaproszeni goście w swoich komentarzach wnioskowali, że rząd zupełnie nie radzi sobie z COVID-19. W związku z takim potraktowaniem red. Pospieszalskiego, powstała specjalna petycja do prezesa TVP, w której Polacy domagają się przywrócenia programu.
Na stronie panieprezydencie.pl Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi prowadzi kampanię pod hasłem „Stop dekarbonizacji!”. Apelujemy do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, by walczył o polski interes narodowy podczas zbliżającego się szczytu przywódców państw, zainicjowanego przez Prezydenta USA Joe Bidena. Zachęcamy Państwa do podpisywania i wysyłania petycji w tej sprawie.
Na tegoroczny okres Świąt Wielkiej Nocy oraz Niedzielę Miłosierdzia Bożego nasze Stowarzyszenie przygotowało wyjątkową ofertę pogłębienia swojej duchowości i zarazem rozpropagowania Prawdy o Bożym Miłosierdziu. Są to rozważania modlitewne, podzielone na 20 części, które każdego dnia można otrzymać na swoją skrzynkę email. Wystarczy tylko dołączyć do grona naszych korespondentów na specjalnie przygotowanej stronie.
Przez długie lata wokół Sługi Bożego ks. Piotra Skargi wrogowie katolicyzmu próbowali stworzyć czarną legendę o jego rzekomym pochowaniu żywcem. Rozpowszechniając kłamstwa, pomijano zarazem szereg jego dzieł i dokonań, które po dziś dzień służą za przykłady wyjątkowej ofiarności i chrześcijańskiego ducha w społeczeństwie. Z czarną legendą oraz przemilczeniami najlepiej walczyć poprzez fakty. W atrakcyjny sposób przytoczył je Jarosław Mańka.
W tym roku ponownie przychodzi nam zmagać się z wieloma wyzwaniami i problemami na drodze do uczczenia Zmartwychwstania Naszego Pana i Zbawiciela. Dlatego serdecznie zachęcamy do przeczytania życzeń, jakie na Święta Wielkiej Nocy A.D. 2021 kieruje do Państwa prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak.