Ponad 52 tysiące podpisów złożonych przeciwko genderowej konwencji stambulskiej

2020-08-13
Ponad 52 tysiące podpisów złożonych przeciwko genderowej konwencji stambulskiej

Ponad 52 tysiące podpisów, które złożyli Polacy w ramach akcji Wyrzućmy konwencję gender z Polski!, trafiło do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego. To mocny głos obywateli, którzy domagają się od polskiego rządu wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Swój podpis nadal można złożyć na stronie zatrzymajgender.pl.

Sygnatariusze petycji oczekują, aby rząd, na którego czele stoi premier Morawiecki, złożył uchwałę z wnioskiem o wypowiedzenie konwencji stambulskiej. Na podstawie tego wniosku, parlament będzie mógł przyjąć ustawę wyrażającą zgodę na zakończenie tego szkodliwego traktatu, a na koniec prezydent Andrzej Duda podpisać ustawę i ratyfikować wypowiedzenie.

Dlaczego wypowiedzenie błędnie określanego „konwencją antyprzemocową” traktatu międzynarodowego jest tak ważne? Opiera się ona na ideologii gender, która twierdzi, że płeć jest konstruktem społecznym, a różnice biologiczne nie mają żadnego znaczenia. Zakłada ona również walkę płci, która jest konsekwencją rzekomej opresji narzuconej przez mężczyzn kobietom na przestrzeni dziejów. Konwencja nie zawiera w sobie również najistotniejszego powodu przemocy w rodzinach, jakimi są różnego rodzaju patologie czy alkoholizm, a twierdzi, że problemem jest „dominacja mężczyzn”, religia i tradycja.

W 2014 roku rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego wplątał nasz kraj w „prawo”, które nie tylko łamie polską konstytucję, ale również uderza w wartości chrześcijańskie i zagraża polskim rodzinom. Ówczesna władza podpisując konwencję ze Stambułu, a następnie ratyfikując ją rękoma parlamentarzystów i ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego, zobowiązała się do niszczenia polskiej tradycji i kultury. Wszystko w imię genderowej i feministycznej walki z mitycznymi „stereotypowymi rolami płciowymi”.

I choć prominentni politycy Prawa i Sprawiedliwości na przestrzeni lat wielokrotnie obiecywali, że rozwiążą temat tej szkodliwej konwencji, to nadal nie wywiązali się ze swojej obietnicy. „Oczekuję, że wypełnią Państwo swoją przedwyborczą obietnicę i wypowiedzą konwencję stambulską. Są Państwo to winni zarówno tym, którzy oddali swój głos na Prawo i Sprawiedliwość, jak i milionom Polaków, którym leży na sercu przyszłość naszej Ojczyzny” – tak kończą swoje petycje sygnatariusze.

I choć podpisy zostały już złożone w kancelarii premiera, organizatorzy nadal prowadzą zbiórkę. Dlatego zapraszamy tych, którzy jeszcze nie poparli tego niezwykle ważnego apelu, aby zrobili to niezwłocznie! Wystarczy wejść na stronę zatrzymajgender.pl.

PiotrSkarga.pl

1 października br. Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi rozpoczęło akcję informacyjną „STOP Komunii Świętej na rękę!”, która jest wyrazem troski świeckich środowisk katolickich o oddawanie należnej czci Najświętszemu Sakramentowi Ciała i Krwi Pańskiej.
Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza na arcyciekawe wydarzenie. Redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy” będzie gościem spotkania zatytułowanego „Dogmat i tiara”. Wygłosi na nim prelekcję odnoszącą się do jego najnowszej publikacji wydanej przez Wydawnictwo Fronda.
Wystartowaliśmy z wyjątkową akcją, w ramach której każdy katolik może zawierzyć swój dom lub mieszkanie Maryi Królowej Rodzin.
Film dokumentalny „Via Dolorosa” wyprodukowany przez Stowarzyszenie Księdza Piotra Skargi został wyróżniony na XXXV Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów „NIEPOKALANA 2020”.
Siostry Benedyktynki z Jarosławia kontynuują pracę przy budowie katolickiego przedszkola im. św. Jana Pawła II. Od wielu miesięcy trwają już roboty wykończeniowe, jednak ze względu na zabytkowy charakter budynku, koszty tych prac są naprawdę wysokie. Według planów przedszkole ma rozpocząć swoją działalność w drugiej połowie września, dlatego też Siostry bardzo proszą o pilne wsparcie akcji „Zrób jeden mały krok dla dzieci”. Do włączenia się w to wielkie dzieło zachęca - stworzony specjalnie na tę okazję - teledysk.