Popierajmy.pl: nasze wsparcie dla Trybunału, który zakazał zabijania nienarodzonych

2020-10-29
Popierajmy.pl: nasze wsparcie dla Trybunału, który zakazał zabijania nienarodzonych

Zachęcamy do udziału w akcji wsparcia dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy w wyroku z 22 października 2020 r. stanęli w obronie życia poczętego. Uznanie za niezgodną z Konstytucją RP tzw. przesłanki eugenicznej wywołało skrajną agresję lobbystów proaborcyjnych. Właśnie teraz sędziowie Trybunału potrzebują od katolickiej opinii publicznej głosu wsparcia i umocnienia w prawdzie.

 

Data 22 października 2020 r. przejdzie do historii nie tylko jako dzień uznawany w Kościele Katolickim za wspomnienie papieża Polaka – św. Jana Pawła II, ale przede wszystkim jako moment przełomowy w wieloletniej walce o prawo do życia. Trybunał Konstytucyjny, rozpatrując wniosek grupy posłów na Sejm, uznał bowiem za niezgodną z Konstytucją RP tzw. przesłankę eugeniczną, czyli jeden z przepisów ustawowych, który mówi, iż można legalnie dokonać aborcji, jeśli „badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”. Dotychczasowy proceder nadużywania tego przepisu prowadził do sytuacji, w których przez lata setkami zabijano dzieci podejrzewane o zespół Downa.

 

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego i furia proaborcjonistów

 

Decyzja przytłaczającej większości sędziów Trybunału wywołała skrajną agresję lobbystów proaborcyjnych, w tym bezpośrednie ataki na niektórych sędziów (jak np. pod domem sędzi prof. Krystyny Pawłowicz) oraz uliczne zamieszki z policją.

 

W przestrzeni medialnej pojawiły się pełne oburzenia głosy celebrytów oraz dziennikarzy lewicowych mediów, którzy próbują lansować absurdalne hasło „piekło kobiet” oraz domagają się interwencji zagranicznej w polski porządek prawny organów unijnych lub organizacji międzynarodowych.

 

W związku z tym, naszym obowiązkiem jest stanięcie w obronie sędziów Trybunału.

 

Aby to zrobić, wystarczy skorzystać z tego linku i podpisać na stronie popierajmy.pl list poparcia dla decyzji sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

 

Sędziowie wzięli odpowiedzialność – podziękujmy im

 

Stajemy w obronie sędziów polskiego sądu konstytucyjnego, gdyż - bez względu na reakcję lobby proaborcyjnego - trzeba docenić, że Trybunał Konstytucyjny zachował się jak trzeba i nie uchylił się od odpowiedzialności za losy tysięcy dzieci zagrożonych aborcją. Podpisując zamieszczony na stronie list, jednocześnie dziękujemy sędziom za jedyne możliwe w tej sprawie orzecznictwo.

 

Być może wielu z nas uzna, że taka decyzja, czyli opowiedzenie się po stronie życia, była oczywista, ale skoro tyle lat nie mogliśmy się doprosić o jednoznaczne opowiedzenie się naszego państwa po stronie ochrony prawnej najsłabszych, to ten wyrok zasługuje na spore uznanie i wart jest docenienia.

 

Dlatego też w serwisie Popierajmy.pl kierujemy list z wyrazami poparcia dla Trybunału Konstytucyjnego, w którym dziękujemy za opowiedzenie się po stronie dzieci nienarodzonych. Wszystkie podpisy złożone za pośrednictwem strony (link poniżej), wraz z treścią listu, zostaną przekazane do Trybunału.

 

Dołącz do naszej akcji i wyślij Twój list do sędziów Trybunału Konstytucyjnego za pośrednictwem serwisu Popierajmy.pl


PiotrSkarga.pl

Już sam tytuł referatu, wygłoszonego przez prof. Petera Kwasniewskiego podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” 25 listopada w Krakowie, brzmi mocno intrygująco. Postawienie pytania „Czy papież może zmienić naszą wiarę?” to zwrócenie uwagi na ważny problem - trwania wiernych w Kościele i praktykowania obrządku, który nie zmieni podstaw doktryny i uszanuje sacrum, cementujące jedność wspólnoty katolickiej. Referat prof. Petera Kwasniewskiego, z niewielkimi zmianami redak-cyjnymi (w tym śródtytułami), przedstawiamy Państwu gorąco zachęcając do wgłębienia się w tematy, wobec których żaden Katolik nie może być obojętny.
Jeśli mamy już totalitaryzm, to kto reprezentuje władzę totalną, kto za nią stoi, a kto jest tylko widoczną dla ogółu fasadą władzy? Te i wiele innych pytań cisną się do głowy po obejrzeniu filmu wyprodukowanego przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” stawia pytania, pomaga poszukiwać odpowiedzi i zmusza do refleksji nad tym, czego często nie dostrzegamy wokół siebie.
Powieść George’a Orwella „Rok 1984” była zakazana w PRL. System uczulony na krytykę nie mógł jej tolerować obnażania jego prawdziwej dyktatorskiej twarzy. Czy film w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” będzie również nie do zniesienia dla rozlewających się współczesnych totalitaryzmów, zawłaszczających sobie prawo do decydowania o nas i naszym życiu? Kinowa premiera filmu pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0" odbędzie się w Warszawie, w kinie „Luna” już 1 grudnia 2021 r. (w środę), godz. 19:00.
„Przebudowa Kościoła. Wszystko może się zmienić” – to temat spotkania z redaktorem PCh24.pl i PChTV Pawłem Chmielewskim w najbliższy czwartek, 25 listopada. Na prelekcję i dyskusję zaprasza Klub „Polonia Christiana” w Szczecinie na godz. 18.30 do auli Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124. Wstęp wolny.
„Nie taki opozycjonista. Ks. H. Gulbinowicz w rzeczywistości społeczno – politycznej PRL” – to temat dwóch spotkań z dr. hab. Rafałem Łatką, na jakie zapraszamy w ramach Klubów „Polonia Christiana” do Warszawy (18 listopada) i Gdyni (19 listopada).