Popierajmy.pl: nasze wsparcie dla Trybunału, który zakazał zabijania nienarodzonych

2020-10-29
Popierajmy.pl: nasze wsparcie dla Trybunału, który zakazał zabijania nienarodzonych

Zachęcamy do udziału w akcji wsparcia dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy w wyroku z 22 października 2020 r. stanęli w obronie życia poczętego. Uznanie za niezgodną z Konstytucją RP tzw. przesłanki eugenicznej wywołało skrajną agresję lobbystów proaborcyjnych. Właśnie teraz sędziowie Trybunału potrzebują od katolickiej opinii publicznej głosu wsparcia i umocnienia w prawdzie.

 

Data 22 października 2020 r. przejdzie do historii nie tylko jako dzień uznawany w Kościele Katolickim za wspomnienie papieża Polaka – św. Jana Pawła II, ale przede wszystkim jako moment przełomowy w wieloletniej walce o prawo do życia. Trybunał Konstytucyjny, rozpatrując wniosek grupy posłów na Sejm, uznał bowiem za niezgodną z Konstytucją RP tzw. przesłankę eugeniczną, czyli jeden z przepisów ustawowych, który mówi, iż można legalnie dokonać aborcji, jeśli „badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”. Dotychczasowy proceder nadużywania tego przepisu prowadził do sytuacji, w których przez lata setkami zabijano dzieci podejrzewane o zespół Downa.

 

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego i furia proaborcjonistów

 

Decyzja przytłaczającej większości sędziów Trybunału wywołała skrajną agresję lobbystów proaborcyjnych, w tym bezpośrednie ataki na niektórych sędziów (jak np. pod domem sędzi prof. Krystyny Pawłowicz) oraz uliczne zamieszki z policją.

 

W przestrzeni medialnej pojawiły się pełne oburzenia głosy celebrytów oraz dziennikarzy lewicowych mediów, którzy próbują lansować absurdalne hasło „piekło kobiet” oraz domagają się interwencji zagranicznej w polski porządek prawny organów unijnych lub organizacji międzynarodowych.

 

W związku z tym, naszym obowiązkiem jest stanięcie w obronie sędziów Trybunału.

 

Aby to zrobić, wystarczy skorzystać z tego linku i podpisać na stronie popierajmy.pl list poparcia dla decyzji sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

 

Sędziowie wzięli odpowiedzialność – podziękujmy im

 

Stajemy w obronie sędziów polskiego sądu konstytucyjnego, gdyż - bez względu na reakcję lobby proaborcyjnego - trzeba docenić, że Trybunał Konstytucyjny zachował się jak trzeba i nie uchylił się od odpowiedzialności za losy tysięcy dzieci zagrożonych aborcją. Podpisując zamieszczony na stronie list, jednocześnie dziękujemy sędziom za jedyne możliwe w tej sprawie orzecznictwo.

 

Być może wielu z nas uzna, że taka decyzja, czyli opowiedzenie się po stronie życia, była oczywista, ale skoro tyle lat nie mogliśmy się doprosić o jednoznaczne opowiedzenie się naszego państwa po stronie ochrony prawnej najsłabszych, to ten wyrok zasługuje na spore uznanie i wart jest docenienia.

 

Dlatego też w serwisie Popierajmy.pl kierujemy list z wyrazami poparcia dla Trybunału Konstytucyjnego, w którym dziękujemy za opowiedzenie się po stronie dzieci nienarodzonych. Wszystkie podpisy złożone za pośrednictwem strony (link poniżej), wraz z treścią listu, zostaną przekazane do Trybunału.

 

Dołącz do naszej akcji i wyślij Twój list do sędziów Trybunału Konstytucyjnego za pośrednictwem serwisu Popierajmy.pl


PiotrSkarga.pl

Wśród osób zasłużonych w służbie państwu i społeczeństwu, które docenił Prezydent RP w lipcu 2021 roku, znalazł się Ks. Prof. Waldemar Chrostowski. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski dla Ks. Prof. Waldemara Chrostowskiego został przyznany za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju nauk teologicznych oraz za pracę duszpasterską. Czytelnicy i widzowie mediów Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Ksiądz Profesor znają duchownego m.in. z naszego filmu Via Dolorosa – Droga Zbawienia.
Donos przeciwko polskiemu ks. prof. Dariuszowi Oko i redaktorowi naczelnemu niemieckiego czasopisma „Thelogisches” ks. prof. Johannesowi Stöhrowi złożył ks. Wolfgang Rothe, znany z publicznego błogosławienia par jednopłciowych i promowania ruchu LGBT. W swojej karierze ks. Wolfgang Rothe zasłynął m.in. z sprawowania funkcji wicerektora seminarium w Austrii, opisywanym w prasie jako „jaskinia potwornych pedofilów, teatr perwersji, habsburska Sodoma”.
O zbrodni dokonanej na Polakach mieszkających na wschodnich Kresach w PRL nie można było mówić, bo tematyka dotyczyła drażliwej kwestii zagarnięcia terenów II Rzeczpospolitej przez Związek Sowiecki. Po 1989 roku tematyka ta nadal była niemal nieobecna na najwyższych szczeblach władzy. Minęły już trzy dekady wolnej Polski, a o zbrodni wołyńskiej nadal mówi się niewiele. Nie pozwólmy, by pamięć o pomordowanych rodakach odeszła w niepamięć.
Sól w oku lewicy i liberałów obyczajowych, podmiot ataku feministek i pseudopostępowych organizacji europejskich. O Ordo Iuris mówi się i pisze w Stanach Zjednoczonych i w Brukseli, powielając nieprawdziwe stereotypy. Teraz mamy szansę pokazać prawdę o Ordo Iuris i wkładzie tej organizacji w obronę cywilizacji chrześcijańskiej, pomagając w powstaniu filmu, którego realizacji podjęło się Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej Ks. Piotra Skargi.
Znany dziennikarz, pisarz, publicysta i poeta Witold Gadowski zaprasza na najbliższą niedzielę na spotkanie/manifestację na Rynek w Krakowie. Jak podaje portal PCh24.pl, początek wydarzenia wyznaczono na godzinę 16.00. Przypomnijmy, że Witold Gadowski jest jednym z uczestników kończącego się w sobotę Tygodnia Życia i Wolności, którego organizatorami są Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie Polonia Christiana.