Powstała petycja do prezydenta – nie ulegajmy lobby klimatycznemu!

2021-04-15
Powstała petycja do prezydenta – nie ulegajmy lobby klimatycznemu!

Na stronie panieprezydencie.pl Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi wspólnie ze Stowarzyszeniem "Polonia Christiana" prowadzi kampanię pod hasłem „Stop dekarbonizacji!”. Apelujemy do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, by walczył o polski interes narodowy podczas zbliżającego się szczytu przywódców państw, zainicjowanego przez Prezydenta USA Joe Bidena. Zachęcamy do podpisywania i wysyłania petycji w tej sprawie.

Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych radykalnie odwrócił politykę tego mocarstwa w stosunku do postulatów lobby klimatycznego. W przeciwieństwie do Donalda Trumpa, który sprzeciwiał się planom zniszczenia gospodarek narodowych w imię "walki ze zmianami klimatu", Joe Biden prezentuje się jako wielki orędownik wprowadzania ograniczeń, mających zapewnić redukcję emisji dwutlenku węgla.

W agendzie działań administracji Bidena znalazł się wirtualny szczyt klimatyczny. Spotkanie przywódców światowych ma się odbyć w dniach 22-23 kwietnia 2021 r. Jego celem jest przyspieszenie działań na rzecz całkowitej rezygnacji z paliw kopalnych, a więc przede wszystkim węgla. Uczestnicy spotkania, w tym również polski prezydent Andrzej Duda, mają podczas niego złożyć nowe deklaracje polityczne i ekonomiczne.

Polscy internauci podpisujący petycję „Stop dekarbonizacji!” domagają się, aby nasz reprezentant na szczycie zadbał o polski interes narodowy i gospodarczy, a więc sprzeciwił się rezygnacji z węgla. Polska gospodarka od wielu lat pozyskuje energię z tego surowca. Wystarczy wejść na stronę panieprezydencie.pl (kliknąć tutaj) i skorzystać z petycji, którą przygotowaliśmy. Każdy podpis pod petycją to email z jej treścią wysłany na adres Kancelarii Prezydenta RP.

O istotności węgla dla naszego rynku i bezpieczeństwa energetycznego świadczy m.in. fakt, iż w 2020 roku – w wyniku prowadzonych już od kilku lat intensywnych działań ograniczających czerpanie energii z „czarnego złota” – udział węgla w miksie energetycznym spadł do wciąż bardzo wysokiego poziomu 65 proc. i już to wywołało pewne napięcia i trudności z zaopatrzeniem w energię. Ostrzejsza zima oraz ograniczenia motywowane stanem pandemii nie pozwoliły na spodziewane rozwinięcie mocy elektrowni pozyskujących energię ze źródeł odnawialnych, a jednocześnie – doprowadziły do szeregu decyzji politycznych tymczasowo wstrzymujących wydobycie węgla w polskich kopalniach.

Dodajmy, iż realizacja postulatów lobby klimatycznego, w którą częściowo już zdążył się włączyć polski rząd, wywołuje ogromne wzrosty kosztów emisji dwutlenku węgla. Przekłada się to na szybującą do góry cenę energii elektrycznej i zubożenie całego społeczeństwa. Dość wspomnieć, iż w połowie kwietnia 2021 r. średnia cena energii na rynku pozagiełdowym osiągnęła najwyższy poziom od 10 lat.

Czym innym jednak jest popieranie rozwiązań proekologicznych z korzyścią dla swojego kraju, a czym innym bezgraniczne zadłużanie się i podporządkowanie bardziej zamożnym państwom, których głównym interesem jest powiększanie swojej przewagi ekonomicznej nad biedniejszymi – możemy przeczytać w treści petycji skierowanej do Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Zachęcamy do korzystania z adresu panieprezydencie.pl (wystarczy kliknąć tutaj) i wysyłania petycji. To ostatnie dni przed szczytem klimatycznym i zarazem ostatnia szansa, aby wpłynąć na stanowisko polskiej delegacji. Liczbę osób, które dołączyły do akcji, prezentujemy na bieżąco na wspomnianej stronie.

Kampania jest prowadzona przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi we współpracy ze Stowarzyszeniem "Polonia Christiana".

 

PiotrSkarga.pl

Znany dziennikarz, pisarz, publicysta i poeta Witold Gadowski zaprasza na najbliższą niedzielę na spotkanie/manifestację na Rynek w Krakowie. Jak podaje portal PCh24.pl, początek wydarzenia wyznaczono na godzinę 16.00. Przypomnijmy, że Witold Gadowski jest jednym z uczestników kończącego się w sobotę Tygodnia Życia i Wolności, którego organizatorami są Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie Polonia Christiana.
Jeszcze tylko dwa trwać będzie Tydzień Życia i Wolności. Na piątek i sobotę zaplanowane zostały dwa niezwykle ważne tematy, dotyczące wyzwań, jakie nasiliły się w ostatnim czasie. Tematem wiodącym piątku będzie #Zdrowie, a soboty – ostatniego dnia Tygodnia Życia i Wolności – #ProLife. Zapraszamy do przybycia na to wydarzenie – w piątek od godz. 16:30 w Warszawie oraz w sobotę od godz. 16:00 w Krakowie – i wysłuchania prelekcji oraz debat licznego grona ekspertów.
Przed nami jeszcze kilka dni Tygodnia Życia i Wolności w ramach którego od poniedziałku (7 czerwca) do soboty (12 czerwca) eksperci i dziennikarze dyskutują o trudnych sprawach naszego codziennego życia i wyzwaniach, jakie przed obrońcami życia i wolności stoją w XXI wieku.
Dzisiaj o godzinie 17.00 prezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak otworzy Tydzień Życia i Wolności, w którym mogą wziąć Państwo udział do soboty 12 czerwca. Tematem pierwszego dnia będzie #Kościół.
Już w poniedziałek 7 czerwca 2021 r. startuje Tydzień Życia i Wolności, który nasza redakcja objęła patronatem medialnym. Przez 6 kolejnych dni wystąpi ponad 50 prelegentów. Wydarzenie to będzie można śledzić na żywo zarówno przez internet, jak też i stacjonarnie. Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące możliwości uczestnictwa w spotkaniach.