Powstrzymać promocję homoseksualizmu

2007-04-12
Powstrzymać promocję homoseksualizmu

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im ks. Piotra Skargi zorganizowało kolejną akcję plakatową pod hasłem: STOP PROMOCJI HOMOSEKSUALIZMU W KRAKOWIE. Kampania SKCh związana jest z zaplanowanym na 21 kwietnia marszem homoseksualistów ulicami Starego Miasta w Krakowie, który ma być głównym punktem programu tzw. Dni Kultury Lesbijsko-Gejowskiej.

Chcemy w ten sposób zaprotestować przeciw kolejnej prowokacji lobby homoseksualnego oraz przypomnieć społeczności naszego miasta o dotychczasowych, skandalicznych imprezach zorganizowanych przez to środowisko w Krakowie.

Przypominamy więc o zeszłorocznym marszu pederastów w czasie którego doszło do zbezczeszczenia Grobu Nieznanego Żołnierza na Placu Matejki. Przypominamy także o "warsztatach" na temat AIDS dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych w Urzędzie Miasta Krakowa w 2005 roku, podczas których rozprowadzane były wśród uczniów krakowskich szkół materiały promujące perwersyjne praktyki homoseksualne. Są to tylko niektóre homoseksualne ekscesy mające miejsce w naszym mieście, na które chcieliśmy zwrócić uwagę.

Jednocześnie informujemy mieszkańców, że mają prawo żądać od prezydenta Krakowa, aby zakazał przemarszu homoseksualistów ulicami grodu pod Wawelem ze względu na zagrożenie moralności publicznej.
Mamy nadzieję, że mieszkańcy Krakowa podczas kolejnych wyborów samorządowych nie będą głosować na tych, którzy ułatwiają promocję homoseksualizmu w naszym mieście.

Cieszy natomiast fakt, że w odróżnieniu od lat ubiegłych, żadna instytucja publiczna nie zdecydowała się na współudział czy też udostępnienie swoich pomieszczeń na imprezy organizowane przez homoseksualistów. Oznacza to, że środowiska homoseksualne znalazły się w impasie i nie ma zgody opinii publicznej na promowanie zachowań homoseksualnych.

Piotr Kucharski
Obrona dorobku cywilizacji chrześcijańskiej, angażowanie katolików w życie społeczne, pobudzanie religijności, dbanie o dobre imię Polski i ochrona interesu narodowego – to główne kierunki już niemal ćwierćwiecznej działalności naszego środowiska. 28 czerwca Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, jego Darczyńcy i Przyjaciele obchodzą 23. rocznicę powołania stowarzyszenia.
Rada Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej przyjęła we wtorek 24 maja 2022 roku uchwałę w sprawie ustanowienia Krajowego Programu Działań na Rzecz Równego Traktowania na lata 2022-2030. W opinii Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi wdrożenie zapisów dokumentu, w którym pod pretekstem walki z różnego rodzaju formami dyskryminacji przywołuje się przepisy Unii Europejskiej w tym zakresie zagraża wprowadzeniem do polityk i programów krajowych szkodliwych praktyk forsowania niebezpiecznych przepisów, deregulujących obecny stan prawny w Polsce.
Targany kolejnymi kryzysami i krytyką stanowiska wobec agresji rosyjskiej na Ukrainę, Kościół Powszechny realizuje nakreślony przez papieża program Synodu o synodalności. W cieniu wielkich wydarzeń rozgrywa się rywalizacja o model przebudowy Kościoła po obecnym Synodzie. Czy w Polsce czeka nas protestantyzacja na wzór niemiecki? O możliwych scenariuszach i obecnej sytuacji w Watykanie rozmawiać będą dwaj znakomici prelegenci...
Abp Fulton J. Sheen – myśliciel, uważny obserwator życia społecznego i religijnego, postać znacząca dzięki swojej wyrazistości poglądów i konsekwencji w ich głoszeniu. Osobę tego wyjątkowego duchownego przybliży nam Jan J. Franczak podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w sali konferencyjnej krakowskiej „Miodosytni” w czwartek 23 czerwca.
- Miłosierdzie Boga przypomniane przez św. Faustynę nie jest nowością Ewangelii. To centralna prawda dobrej Nowiny, która głosi, że Bóg jest miłością – pisał na portalu Archidiecezji Krakowskiej ks. Wojciech Węgrzyniak. Jak dzisiaj pojmujemy Boże Miłosierdzie? Dlaczego nie można zapominać o realności kary piekła za grzechy popełnione w doczesnym świecie i instrumentalnie traktować Miłosierdzia? Na te i inne pytania łatwiej będzie uzyskać odpowiedź po obejrzeniu filmu pt. „Miłosierdzie. O Łasce i potępieniu”, którego kinowa premiera odbędzie się 21 czerwca w Warszawie.