Prapremiera filmu „Via Dolorsa – Droga Zbawienia” zbliża się wielkimi krokami

2020-04-17
Prapremiera filmu „Via Dolorsa – Droga Zbawienia” zbliża się wielkimi krokami

Zakończyła się zbiórka środków na produkcję filmu „Via Dolorsa – Droga Zbawienia”. Dzięki wsparciu 1073 Darczyńców zebraliśmy ponad 77 tysięcy złotych, dlatego możemy oficjalnie poinformować, że nasz film już na pewno ujrzy światło dzienne.

„Via Dolorosa – Droga Zbawienia” to najnowszy film poświęcony Drodze Krzyżowej, męczeńskiej śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa, realizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.

Aby jak najwierniej oddać sens wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, twórcy zaprezentują w nim materiały wideo nagrane w Ziemi Świętej - miejscu, gdzie cierpiał, został zabity i zmartwychwstał Jezus Chrystus. Ponadto film zostanie wzbogacony wartościowymi komentarzami ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, wybitnego teologa i biblisty.

W tym miejscu pragniemy poinformować, że udało nam się namówić do współpracy dwóch znakomitych muzyków: Szymona Szewczyka, autora muzyki do wielu filmów fabularnych i dokumentalnych o tematyce religijnej, który zadbał o muzyczny motyw przewodni produkcji oraz Kamila Radzimowskiego, który wykonał muzykę ilustracyjną do naszego dokumentu.

Ostatnie szlify

Na stronie internetowej www.ViaDolorosa.pl właśnie zakończyła się zbiórka środków na produkcję tego niezwykle potrzebnego filmu. Dzięki wsparciu 1073 Darczyńców zebraliśmy ponad 77 tysięcy złotych, co pozwoli wyprodukować dokument, przeprowadzić po premierze szeroką promocję filmu w mediach społecznościowych i na katolickich portalach, a ponadto w przyszłości rozwinąć nasz projekt „Dla Duszy”.

Według aktualnych informacji, wszystkie prace nad filmem zakończą się pod koniec maja. Oznacza to, że już 24 czerwca wszyscy nasi Darczyńcy otrzymają dostęp do filmu w wersji online. Wtedy też rozpoczniemy wysyłkę pakietów z dokumentem na płycie DVD i prezentami.

Film „Via Dolorosa – Droga Zbawienia”  powstaje w ramach projektu  „Dla Duszy”, w którym Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi dostarcza internautom wartościową lekturę duchową. Jako pierwszy pod logo „Dla Duszy” powstał cykl newsletterów - dwa razy w miesiącu może otrzymywać je każdy, kto zapisze się na bezpłatną subskrypcję.

PiotrSkarga.pl

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na długo wyczekiwany XVII Kongres Konserwatywny. W zeszłym roku, z uwagi na rządowe obostrzenia, zmuszeni byliśmy do odwołania stacjonarnego spotkania w podkrakowskich Niepołomicach. Postanowiliśmy jednak dochować tradycji i zorganizować Kongres korzystając z transmisji online.
Z radością informujemy, że akcja „Święty Benedykcie – broń mnie od złego!”, łącząca wsparcie odbudowy kościoła w zniszczonym przez trzęsienie ziemi miasteczku Nursja oraz propagowanie noszenia Medalika Św. Benedykta, zakończyła się wielkim sukcesem. Dzięki pomocy okazanej przez naszych Darczyńców ojcowie benedyktyni przeprowadzili niezbędne prace renowacyjne świątyni, fasady i dzwonnicy.
Jak poinformował portal PCh24.pl, jeszcze dziś mają trafić do Sejmu podpisy złożone pod projektem ustawy dotyczącej wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej i zastąpienia jej nowym aktem. Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender” zebrał ponad 150 tys. podpisów, przy wymaganych 100 tysiącach.
Niech Bożonarodzeniowy okres będzie okazją do dzielenia się Dobrą Nowiną, płynącą z narodzin Świętej Dzieciny w Betlejem i napełnia nas siłą na przetrwanie trudnych chwil oraz pozwoli nam uwolnić się od smutków, jakich nie szczędził nam mijający 2020 rok.
Spotkanie pojednawcze dwóch stron, sfinalizowane podpisaniem ugody między ks. Isakowiczem-Zaleskim a reprezentującym kurię tarnowską ks. dr. hab. Robertem Kantorem odbyło się 22 grudnia 2020 r. w siedzibie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w Krakowie z inicjatywy zarządu SKCh.