Premier Japonii uczęszcza na Msze św.

2008-10-07 00:00:00
Premier Japonii uczęszcza na Msze św.

Taro Aso, pierwszy katolik, który został premierem Japonii, uczęszcza na Msze św., a jego rodzina od lat brała udział w życiu Kościoła – dowiadujemy się z najnowszego wydania „Katorikku Shinbun”, tygodnika katolików w Japonii.

Jak poinformowało czasopismo, młodszy brat nowego premiera o imieniu Yutaka jest dyrektorem katolickiej szkoły Futaba Gakuen w mieście Fukuoka na wyspie Kiusiu. Ich nieżyjąca już matka Kazuko, córka b. premiera Shigeru Yoshida, słynęła z wyjątkowej pobożności. Cała rodzina związana zaś jest z dominikańską parafią w Tokio-Shibuya od samego jej początku, przed ponad 40 laty – potwierdza jej były proboszcz o. Paul-Henry Girard.

Właśnie w parafii Shibuya odbył się 10 lat temu pogrzeb matki premiera. Widuje się go tam również na Mszach św. Obecny proboszcz parafii o. Jeronimo Fuertes nie chciał jednak potwierdzić, czy Taro Aso do niej przynależy.

Szef japońskiej Partii Liberalno-Demokratycznej Taro Aso objął funkcję premiera Japonii 24 września 2008 r.

Źródło: KAI
Zaledwie w ciągu kilku dni możesz otrzymać od nas poświęcony przez kapłana Cudowny Medalik, aby podarować go swoim bliskim. Do wykonanego na polecenie i na podstawie słów Matki Bożej medalika dołączymy również pobożną Nowennę do Najświętszej Maryi Panny od Cudownego Medalika. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz na stronie kampanii Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi „Dar Maryi” https://darmaryi.pl/ lub zadzwonisz do nas pod numer 12 423 44 23, a Medalik i Nowenna będą Twoje!
Ulicami Krakowa - z inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi - już po raz dwunasty przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Hasłem tegorocznego wydarzenia było: „Polska wymiera – w dzieciach nadzieja”. Organizatorzy i uczestnicy podkreślali, że spotykają się w okolicznościach intensywnego ataku politycznego na instytucję rodziny, ale radosna atmosfera marszu podtrzymuje nadzieję, że polska rodzina – Bogiem silna – pokona wszelkie przeciwności.
Krakowski Klub Polonia Christiana oraz portal PCh24.pl zapraszają na ostatnie przed wakacjami spotkanie. Tym razem naszymi gośćmi będą: red. Witold Gadowski, red. Radosław Pogoda, red. Łukasz Warzecha i red. Łukasz Karpiel, którzy w ramach naszego - cieszącego się bardzo dużą popularnością i zainteresowaniem w całej Polsce - cyklu "Prawy Prosty PLUS" z udziałem publiczności dokonają politycznego podsumowania pierwszych sześciu miesięcy 2026 roku.
- Zwracam się z naglącym apelem do ziemi, wzywam prawdziwych uczniów Boga żyjącego i królującego w Niebie, wzywam prawdziwych naśladowców Chrystusa, wzywam Moje dzieci, Moich prawdziwych czcicieli, wzywam wreszcie apostołów czasów ostatnich, wiernych uczniów Jezusa Chrystusa – wołała Matka Boża podczas objawień we francuskim La Salette. Odpowiedzmy na Jej słowa. Nie pozostańmy obojętni!
We czwartek, 18 czerwca, serdecznie zapraszamy na siódme i ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu "Dekalog w prawie i rzeczywistości społecznej", przypominającego nauczanie św. Jana Pawła II z IV pielgrzymki do Ojczyzny (1991).