Prezes Instytutu Ks. Piotra Skargi składa świąteczne życzenia

0000-00-00 00:00:00
Prezes Instytutu Ks. Piotra Skargi składa świąteczne życzenia

 Bezcielesny przyjmuje ciało,

 
Słowo przyjmuje materię,
 
niewidzialny daje się widzieć,
 
nietykalny daje się dotknąć,
 
bezczasowy poczyna się w czasie.
 
Syn Boga staje się Synem człowieczym,
 
„Jezus Chrystus wczoraj i dziś,
 
ten sam i na wieki” (Hbr 13,8)…
 
(św. Grzegorz z Nazjanzu)
 
 
 
 
 
Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego,
 
wszelkich potrzebnych łask za wstawiennictwem
 
Najświętszej Maryi Panny, Matki Dzieciątka
 
Jezus oraz nieustannej pomocy św. Józefa Oblubieńca
 
NMP w nadchodzącym Roku Pańskim 2019
 
życzy
 
Sławomir Olejniczak
 
Prezes Instytutu Ks. Piotra Skargi
 
- Różnimy się dzisiaj od współczesnego świata zachodniego wyłącznie tym, że pozostaliśmy wierni wielu zasadom cywilizacji chrześcijańskiej, której tam już po prostu nie ma – stwierdził podczas dwudniowej konferencji środowisk konserwatywnych „Zderzenie Kulturowe w UE 2022” Krystian Kratiuk, redaktor naczelny portalu PCh24.pl. Dokąd zmierza Europa i dlaczego ma w niej nie być miejsca dla wartości chrześcijańskich – takie pytania nasuwają się po spotkaniu środowisk konserwatywnych, które odbyło się 26 i 27 listopada w Warszawie.
W sobotę 3 grudnia 2022 r. w Krakowie rozpoczyna się peregrynacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej, która zainaugurowana będzie Mszą świętą w kościele pw. Św. Piotra i Pawła przy ulicy Grodzkiej. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi jako jeden z podmiotów wspierających wędrówkę Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej w Krakowie, zaprasza do udziału w tym wydarzeniu.
„Wielki kapitał a sprawa polska” - pod takim tytułem już w piątek 2 grudnia 2022 r. odbędzie się spotkanie Klubu „Polonia Christiana” we Wrocławiu. Naszym prelegentem będzie znany m.in. z wyróżniających się publikacji w piśmie „Polonia Christiana” dr Jakub Wozinski. Zapowiada się niezwykle ciekawy wykład i dyskusja, na które już teraz serdecznie zapraszamy.
„Adwent w Tradycji Kościoła” – to temat spotkania z ks. Marcinem Kostką FSSP, jakie organizuje Klub „Polonia Christiana” w Krakowie w czwartek 1 grudnia w sali konferencyjnej hotelu „Miodosytnia”. Zachęcamy do skorzystania z możliwości wgłębienia się w znaczenie Adwentu i wykorzystania tego okresu ważnego w kalendarzu Kościoła Katolickiego w sposób godny i odbudowujący naszą duchowość.
Klub „Polonia Christiana” w Szczecinie zaprasza na dwa spotkania z wybitnym kapłanem – rekolekcjonistą, kaznodzieją i kierownikiem duchowym ojcem Piotrem Idziakiem SJ. Ich tematem będzie medytacja ignacjańska w teorii i praktyce. Warto zapamiętać te dwie daty – 1 grudnia i 8 grudnia – i skorzystać z tego wyjątkowego zaproszenia.