Prezes S. Olejniczak: W obliczu epidemii nadal budzimy sumienia Polaków

2020-03-21
Prezes S. Olejniczak: W obliczu epidemii nadal budzimy sumienia Polaków

Szanowni Darczyńcy, Dobrodzieje i Przyjaciele Stowarzyszenia Księdza Piotra Skargi!


W obliczu epidemii koronawirusa i przymusowej izolacji wielu z nas, pragnę zapewnić, że Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi niezmiennie kontynuuje swoją działalność. Wciąż pracujemy, aby wypełniać naszą misję budzenia sumień Polaków. Zdajemy sobie sprawę, że nasza misja jest teraz – w tych nadzwyczajnych warunkach pandemii – szczególnie istotna, gdyż w sytuacji zagrożenia życia i zachwiania ziemskiego porządku katolicy zaczynają się zastanawiać nad sensem tego, co do tej pory robili. Czy nie zapomnieli przypadkiem o Bogu i Jego Opatrzności, pokładając nadzieję w dobrach i radościach tego świata, które tak łatwo przemijają na naszych oczach?

Pragnę również zwrócić Państwa uwagę na pewną niezwykłą okoliczność – otóż epidemia zastała nas w dobie Wielkiego Postu – o którym również i w naszym kraju przez ostatnie lata tak wielu ludzi zapominało. Może się więc wydawać, że Pan Bóg doświadcza nas w ten szczególny sposób również po to, abyśmy przypomnieli sobie, czym naprawdę jest Wielki Post, do jak ważnych świąt nas przygotowuje i jak dobrze przeżyć ten okres. Skoro część z nas ma teraz więcej czasu, zachęcam Państwa zarówno do lektury duchowej jak i pogłębionej modlitwy – również w intencji naszego Stowarzyszenia. Łączmy się codziennie o godz. 15.00 na Koronce do Miłosierdzia Bożego i 20.30 na Różańcu Świętym w intencji przezwyciężenia pandemii koronawirusa.

Zachęcam Państwa także do korzystania z mediów wydawanych przez SKCh – nasi dziennikarze i publicyści w obliczu wyjątkowej sytuacji nie tylko nie zawiesili działalności, ale pracują ze zdwojoną siłą – zapraszam do zamawiania dwumiesięczników Przymierze z Maryją (www.PrzymierzezMaryja.pl) i Polonia Christiana, oraz do codziennych odwiedzin portalu PCh24.pl, na którym znajdą Państwo nie tylko aktualne informacje oraz najlepszą katolicką publicystykę, ale także to, czego potrzebujemy teraz najbardziej – nieustającą nadzieję, zachętę do pokładania ufności w Bogu, której owocem jest zachowanie duchowego spokoju w obliczu narastającej społecznej niepewności.

Niech Matka Najświętsza, którą nazywamy Królową Polski, Stolicą Mądrości i Uzdrowieniem Chorych, wyprosi u Swego Syna Jezusa Chrystusa niezbędne łaski dla wszystkich Państwa.

 
podpis graficzny

Sławomir Olejniczak

Prezes Stowarzyszenia Kultury
Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na długo wyczekiwany XVII Kongres Konserwatywny. W zeszłym roku, z uwagi na rządowe obostrzenia, zmuszeni byliśmy do odwołania stacjonarnego spotkania w podkrakowskich Niepołomicach. Postanowiliśmy jednak dochować tradycji i zorganizować Kongres korzystając z transmisji online.
Z radością informujemy, że akcja „Święty Benedykcie – broń mnie od złego!”, łącząca wsparcie odbudowy kościoła w zniszczonym przez trzęsienie ziemi miasteczku Nursja oraz propagowanie noszenia Medalika Św. Benedykta, zakończyła się wielkim sukcesem. Dzięki pomocy okazanej przez naszych Darczyńców ojcowie benedyktyni przeprowadzili niezbędne prace renowacyjne świątyni, fasady i dzwonnicy.
Jak poinformował portal PCh24.pl, jeszcze dziś mają trafić do Sejmu podpisy złożone pod projektem ustawy dotyczącej wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej i zastąpienia jej nowym aktem. Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender” zebrał ponad 150 tys. podpisów, przy wymaganych 100 tysiącach.
Niech Bożonarodzeniowy okres będzie okazją do dzielenia się Dobrą Nowiną, płynącą z narodzin Świętej Dzieciny w Betlejem i napełnia nas siłą na przetrwanie trudnych chwil oraz pozwoli nam uwolnić się od smutków, jakich nie szczędził nam mijający 2020 rok.
Spotkanie pojednawcze dwóch stron, sfinalizowane podpisaniem ugody między ks. Isakowiczem-Zaleskim a reprezentującym kurię tarnowską ks. dr. hab. Robertem Kantorem odbyło się 22 grudnia 2020 r. w siedzibie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w Krakowie z inicjatywy zarządu SKCh.