Prezes S. Olejniczak: W obliczu epidemii nadal budzimy sumienia Polaków

2020-03-21
Prezes S. Olejniczak: W obliczu epidemii nadal budzimy sumienia Polaków

Szanowni Darczyńcy, Dobrodzieje i Przyjaciele Stowarzyszenia Księdza Piotra Skargi!


W obliczu epidemii koronawirusa i przymusowej izolacji wielu z nas, pragnę zapewnić, że Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi niezmiennie kontynuuje swoją działalność. Wciąż pracujemy, aby wypełniać naszą misję budzenia sumień Polaków. Zdajemy sobie sprawę, że nasza misja jest teraz – w tych nadzwyczajnych warunkach pandemii – szczególnie istotna, gdyż w sytuacji zagrożenia życia i zachwiania ziemskiego porządku katolicy zaczynają się zastanawiać nad sensem tego, co do tej pory robili. Czy nie zapomnieli przypadkiem o Bogu i Jego Opatrzności, pokładając nadzieję w dobrach i radościach tego świata, które tak łatwo przemijają na naszych oczach?

Pragnę również zwrócić Państwa uwagę na pewną niezwykłą okoliczność – otóż epidemia zastała nas w dobie Wielkiego Postu – o którym również i w naszym kraju przez ostatnie lata tak wielu ludzi zapominało. Może się więc wydawać, że Pan Bóg doświadcza nas w ten szczególny sposób również po to, abyśmy przypomnieli sobie, czym naprawdę jest Wielki Post, do jak ważnych świąt nas przygotowuje i jak dobrze przeżyć ten okres. Skoro część z nas ma teraz więcej czasu, zachęcam Państwa zarówno do lektury duchowej jak i pogłębionej modlitwy – również w intencji naszego Stowarzyszenia. Łączmy się codziennie o godz. 15.00 na Koronce do Miłosierdzia Bożego i 20.30 na Różańcu Świętym w intencji przezwyciężenia pandemii koronawirusa.

Zachęcam Państwa także do korzystania z mediów wydawanych przez SKCh – nasi dziennikarze i publicyści w obliczu wyjątkowej sytuacji nie tylko nie zawiesili działalności, ale pracują ze zdwojoną siłą – zapraszam do zamawiania dwumiesięczników Przymierze z Maryją (www.PrzymierzezMaryja.pl) i Polonia Christiana, oraz do codziennych odwiedzin portalu PCh24.pl, na którym znajdą Państwo nie tylko aktualne informacje oraz najlepszą katolicką publicystykę, ale także to, czego potrzebujemy teraz najbardziej – nieustającą nadzieję, zachętę do pokładania ufności w Bogu, której owocem jest zachowanie duchowego spokoju w obliczu narastającej społecznej niepewności.

Niech Matka Najświętsza, którą nazywamy Królową Polski, Stolicą Mądrości i Uzdrowieniem Chorych, wyprosi u Swego Syna Jezusa Chrystusa niezbędne łaski dla wszystkich Państwa.

 
podpis graficzny

Sławomir Olejniczak

Prezes Stowarzyszenia Kultury
Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi

„Im mniej posługi sakramentalnej, tym większe pole do działania złego, bo to jest walka, której nie widzimy, rozgrywająca się na poziomie nadprzyrodzonym i wielu wykorzystuje tę sytuację do hejtu przeciwko Kościołowi. (...) W tym jest jakaś diabelska przewrotność, zuchwałość i dlatego będziemy mieli do czynienia z narastającą agresją przeciwko Kościołowi, ludziom wierzącym i tym, którzy teraz przylgnęli mocno do Pana Boga” – mówi w programie „Prawy Prosty” wiceprezes Stowarzyszenia ks. Piotra Skargi Sławomir Skiba.
Pandemia koronawirusa to trudny czas dla wszystkich Polaków. Niestety środowisko „Tygodnika Powszechnego” oraz wywodzący się z niego kandydat na Prezydenta RP Szymon Hołownia chcą wykorzystać tę sytuację i atakują abpa Andrzeja Dzięgę za to, że głosi on nauczanie Kościoła o przyjmowaniu Komunii Św. oraz wzywa do zachowań, które zmniejszają ryzyko przenoszenia się wirusa.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca do udziału w nowej wielkopostnej kampanii „Spójrz na Oblicze Bożej Miłości”. Każdy uczestnik tej akcji otrzyma wizerunek Oblicza Pana Jezusa z Całunu Turyńskiego oraz folder informacyjny na temat tej relikwii.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi prowadzi prace nad filmem Via Dolorosa – Droga zbawienia. Powstający dokument poświęcony będzie męczeńskiej śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Aby doprowadzić do jego realizacji potrzeba 70 000 złotych. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej ViaDolorosa.pl, gdzie można wesprzeć finansowo tę wartościową inicjatywę.
Już ponad 22 tysiące osób za pośrednictwem serwisu Protestuj.pl wyraziło swój sprzeciw wobec słów niektórych polityków, którzy coraz śmielej domagają się usunięcia Krzyża z Sejmu. Podpisani pod petycją „Brońmy Krzyża w Sejmie!” domagają się od parlamentarzystów wycofania się z wszelkich inicjatyw kwestionujących obecność symbolu Męki Jezusa Chrystusa w sali obrad.