Prezes Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi składa świąteczne życzenia

2019-04-21
Prezes Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi składa świąteczne życzenia

„Czymże jest śmierć, jeśli nie długim i głębokim snem, z którego Bóg obudzi człowieka?” (św. Augustyn)

 

Zwycięstwo Jezusa Chrystusa przypomina nam o tym, że każda śmierć naszego życia została już pokonana i znalazła w Nim swój sens.

Niech czas, w którym będziemy przeżywać radość z Paschalnego Zwycięstwa ożywia w nas pragnienie walki ze słabościami naszej ludzkiej natury i przypomina nam, że żyjemy nie tylko dla siebie,

ale dla Zmartwychwstałego Jezusa

w nadziei otrzymania nagrody życia wiecznego.

Niech zmartwychwstały Bóg będzie dla nas wszystkich źródłem światła w życiu doczesnym

i na drodze do wieczności

 

życzy

 

 

Sławomir Olejniczak

Prezes Stowarzyszenia

25 sierpnia 2019 r. w godzinach 13-18 przy ul. Skośnej 4 w Krakowie odbędzie się wyjątkowy Piknik Misyjny. Wydarzenie organizowane przez Misjonarzy Kombonianów i Misyjny Ruch TUCUM to doskonała okazja, aby bliżej poznać działalność Zakonu w Afryce i Ameryce Łacińskiej.
W najbliższą sobotę 10 sierpnia o godz. 15.00 przed siedzibą Krakowskiej Kurii przy ulicy Franciszkańskiej 3 odbędzie się publiczna modlitwa w intencji księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Krakowski metropolita stał się celem ataków ze strony lewackich środowisk za to, że miał odwagę powiedzieć kilka słów prawdy o niebezpiecznej ideologii LGBT.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi rozpoczęło działalność w lipcu 1999 roku w Krakowie. Przez te 20 lat wspólnie z naszymi Korespondentami udało nam się zrobić naprawdę wiele. Przeprowadziliśmy już ponad 2 000 różnych akcji, pikiet, konferencji, protestów, które miały na celu obudzić uśpione sumienia Polaków i zaangażować ich w obronę wartości i zasad chrześcijańskich. Aby uczcić ten niezwykły jubileusz, na Mszy Świętej w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie zgromadziły się setki Przyjaciół Stowarzyszenia.
Minęło już 20 lat od chwili, kiedy grupa młodych działaczy katolickich powołała do istnienia Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Stało się to 28 czerwca 1999 r. w Krakowie.
To już dwie dekady w służbie na rzecz obrony wartości chrześcijańskich w Polsce. Z tej okazji zapraszamy Państwa do specjalnie przygotowanego serwisu internetowego jubileusz.piotrskarga.pl, w którym przygotowaliśmy wiele interesujących materiałów na temat działalności Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.