Projekt deklaracji domagającej się uznania przez kraje UE związków jednopłciowych

2008-10-10 00:00:00

Dwa dni temu aktywiści homoseksualni, zasiadający w Parlamencie Europejskim złożyli projekt deklaracji, domagającej się od wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej uznania tzw. małżeństw homoseksualnych i związków partnerskich – informuje portal LifeSiteNews.com.

Projekt deklaracji został przygotowany przez brytyjską europoseł Sharon Bowles, wywodzącą się z partii liberalno-demokratycznej. Deklaracja została przedłożona kilka dni po przemówieniu Christine Loudes, dyrektor europejskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Gejów i Lesbijek (ILGA-Europe) w Parlamencie Europejskim. Loudes została zaproszona do Parlamentu przez komisję ds. wolności obywatelskich, sprawiedliwości oraz spraw wewnętrznych w Unii Europejskiej.

Loudes chwaliła raport opracowany przez agencję ds. fundamentalnych praw na temat homofobii w Unii Europejskiej, w tym odniesienia do kwestii przemieszczania się i wzajemnego uznawania „rodzin” LGBT w UE. Stwierdziła, że brak uznania istniejących związków (partnerskich) narusza prawo do przemieszczania się oraz prawo do świadczeń i emerytur.

Jedną z kluczowych taktyk ruchu homoseksualnego jest zalegalizowanie w innych państwach tzw. małżeństw homoseksualnych, a jeśli to nie jest możliwe, to przynajmniej zmuszenie ich do akceptacji tzw. związków partnerskich osób tej samej płci. Chodzi o to, aby inne państwa uznawały ustawodawstwo państw, w których związki takie zostały zalegalizowane i przyznały partnerom odpowiednie korzyści.

Deklaracja ma być przyjęta przez Parlament Europejski. Jeśli tak się stanie, państwa, które nie uznają związków pederastów będą zmuszane do rezygnacji z tradycyjnej definicji małżeństwa i rozciągnięcia jej na związki osób tej samej płci. Będą musiały także przyznać homoseksualistom takie same uprawnienia podatkowe i świadczenia jakie przysługują małżeństwom heteroseksualnym.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.