Protest przeciw agresji lobby LGBT

2020-07-31
Protest przeciw agresji lobby LGBT

Po skandalicznym „wyczynie” przedstawicieli skrajnej lewicy, którzy sprofanowali pomnik Chrystusa dźwigającego krzyż, znajdujący się przed bazyliką świętego Krzyża na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, na portalu Protestuj.pl zamieszczono petycję, z apelem do władz o surowe ukaranie sprawców.  Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca swoich Przyjaciół i Darczyńców, aby licznie włączyli się w akcję masowego protestu przeciwko profanacji świętych dla katolików i Polaków symboli.

Niczym tchórze, pod osłoną nocy z 28 na 29 lipca, homoaktywiści spod znaku LGBT sprofanowali pomnik umęczonego Chrystusa okrywając twarz Naszego Pana chustą Antify, organizacji, która za nic ma jakiekolwiek świętości, uczucia innych ludzi i która pragnie destrukcji świata jaki znamy.

Ponadto w dłonie Chrystusa, który niesie krzyż za grzechy każdego człowieka, wetknięto sześciobarwną tęczową flagę, symbolizującą społeczność nie kryjącą się ze swym grzechem, jakim są czyny homoseksualne i nie tylko.

Reakcja polskich katolików mogła być tylko jedna. Na stronie Protestuj.pl została uruchomiona specjalna petycja kierowana do Zbigniewa Ziobry, Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego oraz Mariusza Kamińskiego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Sygnatariusze petycji domagają się w niej postawienia przed sądem sprawców tej profanacji oraz surowego i przykładnego ukarania ich. Bowiem tylko wysoka kara może przynieść jakikolwiek skutek. Ewentualny brak reakcji władz na te haniebne czyny utwierdzi aktywistów LGBT w bezkarności i zachęci ich do kolejnych karygodnych posunięć, w tym także do fizycznych ataków na chrześcijan.  

Dziś profanacje, a w niedalekiej przyszłości pobicia? Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, a przestępstwa kulturowej lewicy nie będą przykładnie karane, niedaleka przyszłość może oznaczać dzień jutrzejszy.

Podpisz petycję do Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, aby ukarali sprawców profanacji

 

Zachęcamy do udziału w akcji wsparcia dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy w wyroku z 22 października 2020 r. stanęli w obronie życia poczętego. Uznanie za niezgodną z Konstytucją RP tzw. przesłanki eugenicznej wywołało skrajną agresję lobbystów proaborcyjnych. Właśnie teraz sędziowie Trybunału potrzebują od katolickiej opinii publicznej głosu wsparcia i umocnienia w prawdzie.
Wielkoformatowa kampania propagująca przyjmowanie w sposób tradycyjny Najświętszego Sakramentu w katolickim kraju nie powinna budzić zdziwienia. Występując jako wierni świeccy zabieramy głos, upominając się o niezbywalne prawa wszystkich katolików. Czynimy to w sposób odpowiadający zaleceniom Kościoła, jednocześnie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszego środowiska.
Wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Skiba mówi o kulisach akcji „Stop Komunii Świętej na rękę!” oraz przypomina o rewolucyjnych zmianach, które stały się podstawą do wystąpienia z tą inicjatywą.
We wtorkowy poranek 6 października 2020 r. odprawiona została Msza Święta w intencji wszystkich uczestników ostatniej edycji akcji "Twoje światło w Fatimie". Eucharystię w wyjątkowym miejscu - portugalskiej Fatimie - sprawowano za zapalających w 2020 r. wirtualne świece oraz wspierających tę inicjatywę dobrowolnymi datkami.
1 października br. Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi rozpoczęło akcję informacyjną „STOP Komunii Świętej na rękę!”, która jest wyrazem troski świeckich środowisk katolickich o oddawanie należnej czci Najświętszemu Sakramentowi Ciała i Krwi Pańskiej.