Przed nami „Kościół Europejski”?! Red. Paweł Chmielewski wystąpi w Warszawie

2023-12-01 00:00:00
Przed nami „Kościół Europejski”?! Red. Paweł Chmielewski wystąpi w Warszawie

Klub „Polonia Christiana” w Warszawie zaprasza na nową prelekcję doskonale znanego czytelnikom PCh24.pl i widzom PCh24TV red. Pawła Chmielewskiego. Wydarzenia w Stolicy Apostolskiej i wokół niej przybierają coraz bardziej gwałtowny obrót. Nasz gość podzieli się nami wiedzą oraz sposobami interpretowania kierunku, w jakim zmierza Kościół Katolicki. Zapraszamy!

Dlaczego „Kościół Europejski” – co właściwie oznacza to sformułowanie? Czy globalny proces synodalny, którego ostatnie etapy odzwierciedlają zdecydowanie bardziej chorobę Kościoła (czyli de facto proces rewolucyjny w jego łonie) niż Jego nauczanie, może zakończyć się wykształceniem nowego, innego niż katolicki, kształtu wspólnoty wiernych? Zalew heretyckich propozycji i postulatów, które pojawiają się w publicystyce świeckich i duchownych katolików coraz częściej rezonuje do grona biskupów i kardynałów. Potencjalna realizacja takich myśli musi w konsekwencji oznaczać likwidację Kościoła Katolickiego, wraz z jego misją, charyzmatami i celami działania, a także utworzenie w jego miejsce faktycznie nowej, obcej struktury.


Wszystkie te treści regularnie śledzi i omawia red. Paweł Chmielewski. To uznany i ceniony watykanista, dzienniarz i publicysta katolicki. Z jego twórczością można się zapoznać m.in. na antenie autorskiego programu telewizyjnego „Na straży”, w pismach „Polonia Christiana”, „Do Rzeczy”, na portalu PCh24.pl oraz w publikacjach książkowych jego autorstwa. Jest też regularnym gościem wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi, takich jak Kluby „Polonia Christiana”, czy Kongres Konserwatywny. I już na początku grudnia spotka się z nami ponownie.


Klub „Polonia Christiana” w Warszawie już w najbliższy czwartek 7 grudnia 2023 r. organizuje spotkanie z udziałem red. Pawła Chmielewskiego. Miejsce spotkania to Sala Senatorska (parter) Domu Literatury w Warszawie, przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny!

 

piotrskarga.pl

 

Nasz Klub w Jarosławiu, wraz ze Stowarzyszeniem „Nasza Bezpieczna Przyszłość”, organizuje ciekawe wydarzenie! Przywracamy pamięć o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
Klub „Polonia Christiana” w Warszawie powraca z kolejnym ciekawym wykładem. Zapraszamy na spotkanie z prof. Robertem Ptaszkiem (KUL), zatytułowane: „Fideizm. Groźne konsekwencje wiary bez rozumu”. Z wybitnym znawcą filozofii, wielokrotnym gościem naszych Klubów i konferencji spotkamy się - w nowej lokalizacji - już w środę 28 lutego.
Nasze środowisko w Szczecinie, po niezwykle udanych zeszłorocznych spotkaniach w ramach „klubowego” cyklu, powraca z nowym zaproszeniem, związanym z pewną nowością wydawniczą na rynku książek katolickich. Szczeciński Klub "Polonia Christiana" zaprasza bowiem na spotkanie z ks. dr. Romanem Piwowarczykiem, zatytułowane tak jak jego odkrywcza publikacja: „Arka Noego odnaleziona”.
To niezwykle gorliwy, wierny Bogu i Polsce, patron naszej Ojczyzny. Mimo wielkiego życiorysu i różnych cudownych wydarzeń rozgrywających się już po jego śmierci, Andrzej Bobola dla wielu Polaków wciąż jest postacią nieodgadnioną. Zmieniamy to za sprawą kampanii pobożnościowych, a także ciekawych spotkań tematycznych. Na dwa takie spotkania zapraszamy już w lutym!
- Od października ubiegłego roku w różnych miejscowościach Podkarpacia odbyło się już blisko 20 spotkań poświęconych świętemu Szarbelowi. Zainteresowanie kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufem Antunem Machlufem, czyli świętym Szarbelem, jest naprawdę olbrzymie. Warto poznać historię i dzieła życia tej wyjątkowej postaci. Najbliższe prelekcje odbędą się w Żołyni i w Radomyślu Wielkim – informuje Jacek Kotula, znany na Podkarpaciu działacz na rzecz obrony chrześcijaństwa i życia dzieci nienarodzonych.