Przyjdź na Piknik Misyjny w Krakowie!

2019-08-12
Przyjdź na Piknik Misyjny w Krakowie!

25 sierpnia 2019 r. w godzinach 13-18 przy ul. Skośnej 4 w Krakowie odbędzie się wyjątkowy Piknik Misyjny. Wydarzenie organizowane przez Misjonarzy Kombonianów i Misyjny Ruch TUCUM to doskonała okazja, aby bliżej poznać działalność Zakonu w Afryce i Ameryce Łacińskiej.

 

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, a program wydarzenia jest niezwykle bogaty. Na przybyłych czekają m.in. gotowanie w misyjnej kuchni, przymierzanie strojów z dalekich krajów, strzelanie z łuku, zabawy taneczne i konkursy, nauka gry na bębenkach afrykańskich, mecz piłki nożnej (o godz. 16:00 ), nauka pierwszej pomocy przedmedycznej, malowanie twarzy i wiele innych.

 

Piknik Misyjny to też doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej na temat misji. 25 sierpnia będzie można na żywo usłyszeć świadectwa misjonarzy, m.in. o. Krzysztofa Zębika, który na co dzień posługuje w Sudanie Południowym.

 

Więcej informacji na temat pikniku można uzyskać na Facebooku: https://www.facebook.com/events/644190846046113

 

Podczas wydarzenia zbierane będą ofiary, które zostaną przekazane na potrzeby misji w Sudanie Południowym i wsparcie działających tam grup parafialnych.

 

Wstęp wolny!

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi wspólnie z Fundacją Pro – Prawo do Życia zapraszają na kolejne publiczne różańce w polskich miastach. Pamiętajmy, że moc Różańca jest ogromna, a gorliwa modlitwa może ocalić nie tylko nas, ale również cały świat.
Z wielką radością informujemy, że rozpoczęliśmy dystrybucję najnowszego kalendarza „366 dni z Maryją”. Tym razem drukarnię opuściło aż 770 tysięcy egzemplarzy, których motywem przewodnim jest Najświętszy Sakrament.
Klub Polonia Christiana zaprasza na kolejne interesujące spotkania. Tym razem powitamy Państwa w Krakowie i Warszawie, gdzie będziemy dyskutować o przebiegu Synodu Amazońskiego konsekwencjach z nim związanych, a także dowiemy się więcej o tym, jak działa zakłamany świat cenzury na przykładzie PRL.
Aż 2900 lilii trafiło przed oblicze Matki Bożej w portugalskiej Fatimie. Kwiaty te, wraz z długim, ozdobnym zwojem zawierającym m.in. Akt poświęcenia się Niepokalanej św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz nazwiska wszystkich uczestników tej edycji, złożyliśmy w Kaplicy Objawień fatimskiego sanktuarium. W intencji naszych Przyjaciół odmówiona została także modlitwa różańcowa.
W ramach kampanii „Święty Benedykcie, broń mnie od złego!” w trzecim kwartale 2019 roku do polskich rodzin trafiło 282 790 medalików krzyżowych św. Benedykta.