Przyszła minister zdrowia za zapłodnieniem in vitro
2007-11-14 00:00:00
– Jestem za uszczęśliwianiem tych rodziców, dla których metoda in vitro jest jedyną szansą na posiadanie dziecka i za dawaniem życia dzieciom – mówi w wywiadzie dla „Trybuny” Ewa Kopacz, posłanka PO. Kandydatka na ministra zdrowia zaznacza także, że nie jest przeciwniczką stosowania środków antykoncepcyjnych.
Odnosząc się do kwestii refundacji środków antykoncepcyjnych Ewa Kopacz powiedziała, że w sytuacji wyboru między lekiem ratującym zdrowie a środkiem antykoncepcyjnym, wybierze dofinansowanie tego pierwszego.
Przyszła minister zdrowia głosi poglądy sprzeczne z nauczaniem Kościoła, a mimo to deklaruje się jako osoba „głęboko wierząca”. – Uważam, że żyję zgodnie z dekalogiem, z własnym sumieniem, ale jednocześnie jestem przekonana, że ludziom trzeba pomagać. W obu sferach, o których rozmawiamy, chodzi o pomoc dla rodzin i mieści się to w tym, co nazwałabym chrześcijańską miłością bliźniego – powiedziała posłanka PO.
Zaledwie w ciągu kilku dni możesz otrzymać od nas poświęcony przez kapłana Cudowny Medalik, aby podarować go swoim bliskim. Do wykonanego na polecenie i na podstawie słów Matki Bożej medalika dołączymy również pobożną Nowennę do Najświętszej Maryi Panny od Cudownego Medalika. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz na stronie kampanii Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi „Dar Maryi” https://darmaryi.pl/ lub zadzwonisz do nas pod numer 12 423 44 23, a Medalik i Nowenna będą Twoje!
Ulicami Krakowa - z inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi - już po raz dwunasty przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Hasłem tegorocznego wydarzenia było: „Polska wymiera – w dzieciach nadzieja”. Organizatorzy i uczestnicy podkreślali, że spotykają się w okolicznościach intensywnego ataku politycznego na instytucję rodziny, ale radosna atmosfera marszu podtrzymuje nadzieję, że polska rodzina – Bogiem silna – pokona wszelkie przeciwności.
Krakowski Klub Polonia Christiana oraz portal PCh24.pl zapraszają na ostatnie przed wakacjami spotkanie. Tym razem naszymi gośćmi będą: red. Witold Gadowski, red. Radosław Pogoda, red. Łukasz Warzecha i red. Łukasz Karpiel, którzy w ramach naszego - cieszącego się bardzo dużą popularnością i zainteresowaniem w całej Polsce - cyklu "Prawy Prosty PLUS" z udziałem publiczności dokonają politycznego podsumowania pierwszych sześciu miesięcy 2026 roku.
- Zwracam się z naglącym apelem do ziemi, wzywam prawdziwych uczniów Boga żyjącego i królującego w Niebie, wzywam prawdziwych naśladowców Chrystusa, wzywam Moje dzieci, Moich prawdziwych czcicieli, wzywam wreszcie apostołów czasów ostatnich, wiernych uczniów Jezusa Chrystusa – wołała Matka Boża podczas objawień we francuskim La Salette. Odpowiedzmy na Jej słowa. Nie pozostańmy obojętni!
We czwartek, 18 czerwca, serdecznie zapraszamy na siódme i ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu "Dekalog w prawie i rzeczywistości społecznej", przypominającego nauczanie św. Jana Pawła II z IV pielgrzymki do Ojczyzny (1991).