„Różaniec na szaniec”: Kolejne miasta włączają się w piękną inicjatywę

2021-11-14
„Różaniec na szaniec”: Kolejne miasta włączają się w piękną inicjatywę

Wielkopolska, Ziemia Lubuska i Małopolska – tak geograficznie lokują się nowe inicjatywy publicznych modlitw różańcowych. Wielka duchowa siła różańca od wieków jest wsparciem dla wiernych w trudnych chwilach i sposobem podziękowania za dary, jakimi nas obdarza Stwórca.

 

„Modlitwa różańcowa jaką dziś znamy, kształtowała się przez wiele wieków. Jej początki sięgają modlitwy monastycznej, w której w skupieni mnisi powtarzali wybrane wersety Pisma Świętego. Stopniowo ewoluowała ona, osiągając w średniowieczu postać Psałterza Najświętszej Maryi Panny. Modlitwa, umiłowana przez największych świętych okresu chwały Chrześcijaństwa, swój ostateczny kształt osiągnęła w XVI wieku i od tamtego czasu nieodłącznie towarzyszy Kościołowi.” – tak opisywano modlitwę różańcową na portalu PCh24.pl  w artykule pt. „Perła wśród modlitw: Krótka historia Różańca Świętego”.

 

Także dzisiaj, gdy chcemy prosić o wsparcie, błogosławieństwo lub wstawiennictwo za kogoś lub w jakiejś intencji sięgamy po różaniec i zagłębiamy się w jego tajemnice.

Okazją do wspólnych modlitw będą spotkania w publicznych miejscach w Kaliszu, Wieliczce, Zielonej Górze i w Poznaniu. Organizatorem modlitw różańcowych w trzech małopolskich miastach jest Fundacja Pro – Prawo do Życia przy wsparciu Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.

 

Zapraszamy na modlitwy różańcowe do:

- Kalisza we wtorek 16 listopada na godz. 17.30 na plac św. Józefa (modlitwa o zadośćuczynienie za grzech aborcji;

- Zielonej Góry w środę 17 listopada na godz. 18.00 – spotkanie przy Ratuszu (modlitwa o zadośćuczynienie za grzech aborcji;

- Wieliczki w czwartek 18 listopada na godz. 17.00 na Plac Kościuszki (przy fontannie);

- Poznania w sobotę 20 listopada na godz. 16.00 na plac Adama Mickiewicza (modlitwa o zadośćuczynienie za grzech aborcji.

Powieść George’a Orwella „Rok 1984” była zakazana w PRL. System uczulony na krytykę nie mógł jej tolerować obnażania jego prawdziwej dyktatorskiej twarzy. Czy film w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” będzie również nie do zniesienia dla rozlewających się współczesnych totalitaryzmów, zawłaszczających sobie prawo do decydowania o nas i naszym życiu? Kinowa premiera filmu pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0" odbędzie się w Warszawie, w kinie „Luna” już 1 grudnia 2021 r. (w środę), godz. 19:00.
„Przebudowa Kościoła. Wszystko może się zmienić” – to temat spotkania z redaktorem PCh24.pl i PChTV Pawłem Chmielewskim w najbliższy czwartek, 25 listopada. Na prelekcję i dyskusję zaprasza Klub „Polonia Christiana” w Szczecinie na godz. 18.30 do auli Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124. Wstęp wolny.
„Nie taki opozycjonista. Ks. H. Gulbinowicz w rzeczywistości społeczno – politycznej PRL” – to temat dwóch spotkań z dr. hab. Rafałem Łatką, na jakie zapraszamy w ramach Klubów „Polonia Christiana” do Warszawy (18 listopada) i Gdyni (19 listopada).
Mieszkańców Rzeszowa i wszystkich pragnących włączyć się w modlitwę różańcową zachęcamy do udziału w spotkaniu modlitewnym „Różaniec na szaniec”. Modlitwa odbędzie się w sobotę 13 listopada o godzinie 12.00 w centrum Rzeszowa, na skrzyżowaniu al. Łukasza Cieplińskiego i al. Józefa Piłsudskiego. Organizatorem modlitw różańcowych w trzech małopolskich miastach jest Fundacja Pro – Prawo do Życia przy wsparciu Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.
W piątek 12 listopada w Krakowie i w Tarnowie oraz w sobotę 13 listopada w Olkuszu odbędą się publiczne modlitwy różańcowe. Ukojenie płynące z tej wyjątkowej modlitwy zagości na ulicach małopolskich miast, dając radość i nadzieję wiernym Kościoła Katolickiego.