Rumunia: zagraniczni dyplomaci wspierają ruch homoseksualny
2010-06-09 00:00:00

Dziesięciu zagranicznych dyplomatów – w tym ambasadorowie z Wielkiej Brytanii i USA – podpisało w zeszłym miesiącu oświadczenie, w którym wyraziło swoje „wsparcie” i „solidarność” z ruchem homoseksualnym w Rumunii. Oświadczenie to zostało opublikowane na stronie internetowej ambasady Wielkiej Brytanii w Bukareszcie 20 maja br. Wtedy właśnie rozpoczął się tzw. Tydzień Gejowskiej Kultury, zorganizowany przez krajowe lobby homoseksualne.
Sygnatariusze apelu uznali, że jest to dobra okazja, aby zamanifestować poparcie dla ruchu homoseksualnego. Napisali m.in.: „Niektóre osoby nadal spotykają się z dyskryminacją systemową i jawną opartą na orientacji seksualnej i tożsamości płciowej”. I dalej: „Nasze rządy dążą do zwalczania takiej dyskryminacji poprzez promowanie praw człowieka wszystkich ludzi. Każdy, łącznie z gejem, lesbijką, biseksualistą i transseksualistami, powinien mieć prawo do korzystania z praw i wolności osobistej”.
Pozostałymi sygnatariuszami apelu byli dyplomaci z Holandii, Australii, Francji, Republiki Czeskiej, Hiszpanii, RPA, Niemiec i Szwecji.
Oświadczenie podpisał także ambasador USA Mark Gitenstein, który otrzymał list od Rumuńskiego Sojuszu Ewangelickiego w USA i Kanadzie, domagającego się przeprosin. Ewangelicy napisali, że podpisanie oświadczenia przez ambasadora jest „obrazą Rumunii, jej kultury i obywateli”. Zauważyli również, że jest niestosowne, aby przedstawiciel obcego państwa pouczał Rumunów nt. homoseksualizmu. Sojusz skupia w sumie 60 tys. osób i obejmuje 139 wspólnot ewangelickich w USA.
Jak podały rumuńskie media, żaden z polityków krajowych nie przyłączył się do parady pederastów i lesbijek, która odbyła się w Bukareszcie. Wzięło w niej udział z kolei trzech ambasadorów oraz jeden parlamentarzysta z Wielkiej Brytanii.
To nie pierwszy raz, kiedy politycy z innych państw promują lobby homoseksualne. Jeszcze rok temu, kiedy ważyła się kwestia tzw. poprawki małżeńskiej w Kalifornii, z wizytą do USA przybyła niemiecka minister sprawiedliwości Brigitte Zypries, która wygłosiła szereg odczytów promujących „małżeństwa homoseksualne”.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...
Apostolat Fatimy jest wspólnotą gromadzącą od 22 lat najbardziej oddanych Przyjaciół i Sympatyków Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. To m.in. dzięki nim Stowarzyszenie może prowadzić misję budzenia sumień Polaków i szerzenia Orędzia Matki Bożej Fatimskiej. Warto dołączyć do niej zwłaszcza dziś, w uroczystość Bożego Ciała i tym samym dać kolejne świadectwo przywiązania do katolickich wartości.