Rybnik: Klub Polonia Christiana zaprasza na spotkanie z Krystianem Kratiukiem

2017-04-13 00:00:00
Rybnik: Klub Polonia Christiana zaprasza na spotkanie z Krystianem Kratiukiem
Klub Polonia Christiana ma zaszczyt zaprosić Państwa do Rybnika na spotkanie autorskie z Krystianem Kratiukiem. Spotkanie poświęcone będzie prezentacji i promocji nowej książki dziennikarza i publicysty PCh24.pl oraz Polonia Christiana, zatytułowanej "Wyznawcy Kompromisów".

"Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili." Tak mogłoby brzmieć streszczenie tego, co opisuje w swojej najnowszej książce Krystian Kratiuk. Rzeczywistość dotycząca problemu aborcji ma wiele politycznych odcieni. Ci, którym zaufaliśmy i oddaliśmy głos w wyborach, decydują o losach najmniejszych i zupełnie bezbronnych. Nie bez powodu więc przytaczamy tu ewangeliczne napomnienie Jezusa. Tym bardziej, że tworzący ustawy, prawa i przepisy mienią się katolikami.


Nie ma chyba w naszym kraju takiej osoby wierzącej, która nie zwracałaby uwagi na medialne doniesienia dotyczące obywatelskiego projektu "Stop Aborcji!". Zakładał on pełną ochronę poczętych dzieci ale został przez parlamentarzystów RP niestety odrzucony!

Jak zatem postrzegać tą zadziwiającą i przykrą opieszałość w chronieniu nienarodzonych? Czy Ci, którzy nie potrafią pomóc najsłabszym, będą mogli skutecznie chronić nas - dorosłych obywateli? Czy w świecie polityki prawo do życia dla każdego przysługuje naprawdę… każdemu? 

 
Zapraszamy 21 kwietnia (piątek) o godzinie 18:00 do Hotelu Przy Młynie na ulicy Młyńskiej 17 w Rybniku.


Wstęp Wolny!



Klub "Polonia Christiana" w Krakowie zaprasza na spotkanie z prof. Janem Żarynem - wybitnym historykiem, zajmującym się w szczególności historią Kościoła katolickiego w Polsce w XX wieku, historią obozu narodowego oraz dziejami emigracji politycznej po 1945.
Już za niecały miesiąc, 13 czerwca 2026 roku, delegacja Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej oraz Instytutu Maryi Królowej Polski, w imieniu wszystkich uczestników kampanii Otrzyjmy łzy naszej Matki z La Salette! złoży w tym francuskim sanktuarium specjalne karty zawierzenia z podziękowaniami oraz prośbami do Matki Bożej. To ostatni dzwonek, aby odpowiedzieć na wezwanie Maryi i złożyć osobisty akt oddania Jej swoich spraw.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zaprasza do Torunia na debatę pt. "Syjonizm chrześcijański. Kościół - Izrael - herezja?".
Zapraszamy do udziału w akcji Instytutu Maryi Królowej Polski „Upadnij na kolana, uwielbiaj swego Pana!”. Jeszcze dzisiaj można zgłosić chęć otrzymania pakietu z folderem o uroczystości Bożego Ciała i witrażem-naklejką na okno z wizerunkiem Najświętszego Sakramentu i tym samym mieć pewność, że dotrze on pod wskazany adres przed uroczystością Bożego Ciała (4 czerwca).
Z racji tego, że w tym miesiącu pierwszy piątek miesiąca przypadał na dzień 1 maja, to wyjątkowo w drugi piątek miesiąca - 8 maja - o godz. 15.00, odbędzie się piąta w tym roku, comiesięczna wspólna modlitwa Różańcowa Apostołów Fatimy.