Rzym: ponad 30 tys. ludzi na Narodowym Marszu dla Życia

2014-05-06 00:00:00
Rzym: ponad 30 tys. ludzi na Narodowym Marszu dla Życia
W tym roku ulicami Rzymu ponownie przeszedł Narodowy Marsz dla Życia. Wzięli w nim udział Polacy, w tym przedstawiciele Instytutu im. ks. Piotra Skargi.

Narodowy Marsz dla Życia w Rzymie cieszy się rosnącą popularnością. Trzy lata temu uczestniczyło w nim zaledwie tysiąc osób, a rok później już 40 tys. W tym roku, w dniu 4 maja obrońcy życia od poczęcia do naturalnej śmierci również licznie zgromadzili się na ulicach stolicy Włoch, by manifestować swoje przywiązanie do chrześcijańskich wartości.


W tym roku trasa Marszu była też znacznie dłuższa niż poprzednio. Uczestnicy przeszli z Placu Republiki aż na Plac Świętego Piotra, gdzie o godz. 12 wraz z papieżem Franciszkiem odmówili Anioł Pański. Po modlitwie Ojciec święty pozdrowił obrońców życia.


W Marszu szli m.in. kard. Raymond Burke oraz znany historyk Roberto de Mattei.

 

Jak co roku uczestnicy zadbali o to, by jak najdobitniej przypomnieć o tym, jak wielką wartością jest człowiek i jego życie. Zgromadzeni wznosili okrzyki, śpiewali i podskakiwali. Nie zabrakło też transparentów. Tegoroczny marsz przebiegł, jak co roku, w bardzo radosnej i rodzinnej atmosferze.



PiotrSkarga.pl
– Wszelkie argumenty zawiodły. Z grzeczności jednak przyjął Cudowny Medalik. Potem proponowałem mu spowiedź. „Nie jestem przygotowany, żadną miarą” – brzmiała odpowiedź. Lecz w tym samym momencie padł na kolana, jakby wyższą siłą zmuszony. Spowiedź się zaczęła; młody człowiek płakał jak dziecko. Niepokalana zwyciężyła – opowiadał swoim współbraciom o tym cudownym nawróceniu św. Maksymilian Maria Kolbe, którego kolejną rocznicę męczeńskiej śmierci obchodzimy 14 sierpnia.
Proroctwa przygotowały świat na nadejście Zbawiciela, a ci, którzy nie uwierzyli w nie, odrzucili Pana Jezusa, skazując Go na śmierć krzyżową. Siebie zaś skazali na ryzyko potępienia. To przejmująca lekcja także dla nas: ignorowanie Bożych ostrzeżeń zawsze niesie za sobą tragiczne skutki. Aby nie powielać błędów historii i nauczyć się odczytywać znaki czasów, warto sięgnąć po wyjątkową książkę „Proroctwa nie lekceważcie! Przepowiednie dla Polski”.
Coraz więcej młodych ludzi odchodzi dziś od Boga i Kościoła. Jeśli i Ty borykasz się z tym problemem w swoim otoczeniu, mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję. Weź udział w naszej kampanii „Jak utrzymać wiarę dzieci?”, odbierz wyjątkowy poradnik dla rodziców, dziadków oraz chrzestnych i dowiedz się, jak rozmawiać z dziećmi o wierze, modlić się o ich nawrócenie i nie tracić nadziei na ich powrót do Chrystusa.
Zaledwie w ciągu kilku dni możesz otrzymać od nas poświęcony przez kapłana Cudowny Medalik, aby podarować go swoim bliskim. Do wykonanego na polecenie i na podstawie słów Matki Bożej medalika dołączymy również pobożną Nowennę do Najświętszej Maryi Panny od Cudownego Medalika. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz na stronie kampanii Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi „Dar Maryi” https://darmaryi.pl/ lub zadzwonisz do nas pod numer 12 423 44 23, a Medalik i Nowenna będą Twoje!
Ulicami Krakowa - z inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi - już po raz dwunasty przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Hasłem tegorocznego wydarzenia było: „Polska wymiera – w dzieciach nadzieja”. Organizatorzy i uczestnicy podkreślali, że spotykają się w okolicznościach intensywnego ataku politycznego na instytucję rodziny, ale radosna atmosfera marszu podtrzymuje nadzieję, że polska rodzina – Bogiem silna – pokona wszelkie przeciwności.