Socjalizm czy personalizm? Klub ”Polonia Christiana” w Lublinie o przyszłości cywilizacji Zachodu

2016-01-14 00:00:00
Socjalizm czy personalizm? Klub ”Polonia Christiana” w Lublinie o przyszłości cywilizacji Zachodu
We wtorek, 26 stycznia, o godzinie 18 w Sali Konferencyjnej ZR NSZZ „Solidarność” w Lublinie odbędzie się spotkanie Klubu „Polonia Christiana”. Tematem będzie  „Socjalizm czy personalizm. O przyszłości cywilizacji Zachodu”. Referaty wygłoszą znawcy tematyki, żywo zainteresowani obroną tradycyjnej, łacińskiej i niesocjalistycznej Europy.
 
W trakcie spotkania pt. „Socjalizm czy personalizm. O przyszłości cywilizacji Zachodu” profesor Henryk Kiereś zaprezentuje wykład „Socjalizm czy personalizm”, zaś profesor Mieczysław Ryba wygłosi wykład „Trzy socjalizmy na ziemiach polskich w XX i XXI wieku”.
 
Klub „Polonia Christiana” odbędzie się w Sali Konferencyjnej ZR NSZZ „Solidarność” w Lublinie (ul. Królewska 3).
 
Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!
– Jej medalik rozdawać, gdzie tylko się da: dzieciom, by zawsze go na szyi nosiły, i starszym, i młodzieży zwłaszcza, by pod Jej opieką miała dosyć sił do odparcia tylu pokus i zasadzek czyhających na nią w naszych czasach – pisał sto lat temu o. Maksymilian Kolbe. Biorąc sobie te słowa do serca, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi prowadzi kampanię „Dar Maryi”, propagującą Cudowny Medalik. Weź w niej udział!
Instytut Myśli Pro-Life wraz ze Stowarzyszeniem Ks. Piotra Skargi zapraszają na wyjątkową tematycznie konferencję „The Ethical Frontiers of Biomedical Science”. Już 18 października w Krakowie – wstęp wolny!
– Ja jestem Matką dusz czyśćcowych. Moje modlitwy łagodzą czyśćcowe męki tych, którzy znosić je muszą – powiedziała Najświętsza Maryja Panna do św. Brygidy Szwedzkiej. Do tej obrończyni i pocieszycielki dusz naszych zmarłych cierpiących w czyśćcu kierujemy naszą najnowszą kampanię „Światło Pamięci – Twoja modlitwa za bliskich zmarłych”. Pomóż swoim bliskim zmarłym, zostając jej uczestnikiem.
W miesiącu październiku, kojarzonym szczególnie z Modlitwą Różańcową, nie może zabraknąć comiesięcznego spotkania modlitewnego. W gronie Przyjaciół i Dobrodziejów Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi spotkamy się na wspólnym Różańcu już w najbliższy pierwszy piątek miesiąca, 3 października 2025 r. o godz. 15.00.
Przedstawiciele naszego Stowarzyszenia uczcili pamięć swojego patrona i zarazem jednego z najwybitniejszych kapłanów w historii Rzeczpospolitej. Wielki kaznodzieja Sługa Boży ksiądz Piotr Skarga zmarł dnia 27 września 1612 roku.