Spotkania z Ks. Romanem Kneblewskim na temat szacunku dla Najświętszego Sakramentu. Kluby „Polonia Christiana” zapraszają do Olsztyna, Elbląga, Gdańska i Gorzowa Wielkopolskiego

2021-10-06 00:00:00
Spotkania z Ks. Romanem Kneblewskim na temat szacunku dla Najświętszego Sakramentu. Kluby „Polonia Christiana” zapraszają do Olsztyna, Elbląga, Gdańska i Gorzowa Wielkopolskiego

Wiara w realną obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie musi wiązać się z prawdziwym szacunkiem do Komunii Św., będącej wyrazem ziemskiej obecności naszego Zbawiciela. Jak w XXI wieku rozumiemy tę Tajemnicę, czy szanujemy przyjście do nas Jezusa w Hostii i z czym wiąże się przyjmowanie Komunii Św. na rękę? O naszej wierze i potrzebie zachowania Tradycji będzie można porozmawiać z znawcą Tradycyjnej Liturgii Katolickiej – Ks. Prałatem Dr. Romanem Kneblewskim. Kluby „Polonia Christiana” zapraszają w październiku na spotkania z wyjątkowym duchownym do Olsztyna, Elbląga, Gdańska i Gorzowa Wielkopolskiego.

 

Temat wszystkich tych spotkań brzmi „Geneza i skutki Komunii Św. na rękę”. Jako Stowarzyszenie wierzących osób świeckich często zwracaliśmy uwagę na zagrożenia, jakie dla szacunku do Ciała Chrystusa niesie podawanie Komunii Św. na rękę. Sprawa ta była wielokrotnie obecna w naszych mediach. Wokół tego problemu Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zainicjowało dyskusję m.in. w ubiegłym roku – poszanowaniu Najświętszego Sakramentu poświęcona była kampania społeczna, zorganizowana przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi pod hasłem „Stop Komunii św. na rękę!”.

Teraz, w ramach spotkań Klubów „Polonia Christiana”, organizowanych przez Stowarzyszenie „Polonia Christiana”, będzie można poznać opinię wyjątkowego znawcy, oddanego Kapłana i popularyzatora wiedzy o naszej religii – Ks. Dr. Romana Kneblewskiego.

 

Ks. Prałat Dr Roman Kneblewski to wieloletni proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy i nieformalny kapelan wielu grup społecznych. Ks. Kneblewski znany jest ze swojego zamiłowania to Tradycyjnej Liturgii Katolickiej, ma ogromną wiedzę nt. Sarmacji i kultury szlacheckiej, znany jest też z niezwykle życzliwego podejścia do wiernych, dla których zawsze znajduje czas.

W ostatnim czasie Ks. Roman Kneblewski dał się poznać także jako kapłan kwestionujący oficjalną rządową linię tzw. kryzysu koronawirusowego oraz stawiający niewygodne pytania dotyczące luk i błędów w oficjalnej propagandzie.

Ks. Prałat Dr Roman Kneblewski to również autor poruszających serca i umysły artykułów (własny cykl publicystyczny w magazynie „Polonia Christiana”), popularnego wśród katolików wideobloga (Tuba Cordis w serwisie YouTube), pasjonujących książek (ostatnia wydana to „Katolekcje” – nakładem wydawnictwa 3DOM).

 

Temat „Geneza i skutki Komunii Św. na rękę” to zwrócenie uwagi na konieczność ukazania powagi i szacunku dla Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy więc Państwa, by nie stracić okazji do posłuchania na żywo Księdza Prałata, który będzie gościł w ramach cyklu październikowego spotkań Klubów „Polonia Christiana” w czterech miastach Polski.

Teraz serdecznie zachęcamy Państwa na spotkania w ramach Klubów „Polonia Christiana” z Ks. Kneblewskim w dniach 12-15 października w wymienionych poniżej miejscowościach i terminach. UWAGA! Na każde ze spotkań wstęp wolny!

 

* 12 października (wtorek) godz. 18:00: Klub „Polonia Christiana” Olsztyn (patronat nad spotkaniem sprawuje Bractwo Przedmurza Komturia Warmińska), Warmińsko-Mazurska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. Prosta 38, Olsztyn, sala nr 131, I piętro.

* 13 października (środa) godz. 18:00: Klub „Polonia Christiana” Elbląg (współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Elbląscy Patrioci), Pałacyk, ul. Stoczniowa 10, Elbląg.

* 14 października (czwartek) godz.18.00, Klub „Polonia Christiana” Gdańsk, budynek NOT, sala inżynierów, ul. Rajska 6.

* 15 października (piątek) godz. 18:00 – inauguracja Klubu „Polonia Christiana” w Gorzowie Wielkopolskim, Hotel Mieszko, ul. Kosynierów Gdyńskich 82.

 

Już teraz prosimy Państwa o dołączenie do wydarzenia w Elblągu na Facebooku i rozesłanie tego linka do Państwa przyjaciół i znajomych.

 

– Kult Świętej Rodziny przychodzi w samą porę, aby leczyć rany zadane rodzinom chrześcijańskim przez ducha tego świata – pisał już ponad sto lat temu katolicki misjonarz i nauczyciel ks. Jan Berthier. Ponieważ słowa te nie straciły nic na swojej aktualności, a kryzys rodzin niestety wciąż się pogłębia, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi postanowiło zorganizować kampanię „Najświętsza Rodzino, bądź naszą obroną!”
Klub Polonia Christiana w Krakowie oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zapraszają na wyjątkową i niezwykle ważną konferencję pt. „Czy Polsce grozi kolejny rozbiór?”. Wydarzenie to jest organizowane w związku z 230. rocznicą III rozbioru Polski, który na 123 lata wymazał naszą Ojczyznę z map świata.
Każdy ma prawo do życia! W dobie najniższego w historii poziomu dzietności w Polsce, konieczne jest głośne przypomnienie, że każde życie jest bezcenne i wymaga opieki, a samo rodzicielstwo promocji!
Modlitwa za zmarłych jest jednym z najpiękniejszych uczynków miłosierdzia, jaki może spełnić katolik. My – synowie i córki Mistycznego Ciała Chrystusa wierzymy, że dzięki naszej modlitwie dusze zmarłych doświadczają łaski życia wiecznego, a my sami umacniamy w sobie nadzieję na spotkanie z nimi w Niebie. Właśnie dlatego Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli na Zaduszki za naszych Przyjaciół, Współpracowników i Dobrodziejów.
– Ja jestem Matką dusz czyśćcowych. Moje modlitwy łagodzą czyśćcowe męki tych, którzy znosić je muszą. Jestem Matką pocieszenia dla dusz cierpiących, które na wezwanie mego imienia radują się jak chorzy, usłyszawszy słowa pocieszenia od lekarza – takie słowa usłyszała od Maryi podczas jednego z objawień św. Brygida Szwedzka.