Spotkania z Ks. Romanem Kneblewskim na temat szacunku dla Najświętszego Sakramentu. Kluby „Polonia Christiana” zapraszają do Olsztyna, Elbląga, Gdańska i Gorzowa Wielkopolskiego

2021-10-06
Spotkania z Ks. Romanem Kneblewskim na temat szacunku dla Najświętszego Sakramentu. Kluby „Polonia Christiana” zapraszają do Olsztyna, Elbląga, Gdańska i Gorzowa Wielkopolskiego

Wiara w realną obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie musi wiązać się z prawdziwym szacunkiem do Komunii Św., będącej wyrazem ziemskiej obecności naszego Zbawiciela. Jak w XXI wieku rozumiemy tę Tajemnicę, czy szanujemy przyjście do nas Jezusa w Hostii i z czym wiąże się przyjmowanie Komunii Św. na rękę? O naszej wierze i potrzebie zachowania Tradycji będzie można porozmawiać z znawcą Tradycyjnej Liturgii Katolickiej – Ks. Prałatem Dr. Romanem Kneblewskim. Kluby „Polonia Christiana” zapraszają w październiku na spotkania z wyjątkowym duchownym do Olsztyna, Elbląga, Gdańska i Gorzowa Wielkopolskiego.

 

Temat wszystkich tych spotkań brzmi „Geneza i skutki Komunii Św. na rękę”. Jako Stowarzyszenie wierzących osób świeckich często zwracaliśmy uwagę na zagrożenia, jakie dla szacunku do Ciała Chrystusa niesie podawanie Komunii Św. na rękę. Sprawa ta była wielokrotnie obecna w naszych mediach. Wokół tego problemu Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zainicjowało dyskusję m.in. w ubiegłym roku – poszanowaniu Najświętszego Sakramentu poświęcona była kampania społeczna, zorganizowana przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi pod hasłem „Stop Komunii św. na rękę!”.

Teraz, w ramach spotkań Klubów „Polonia Christiana”, organizowanych przez Stowarzyszenie „Polonia Christiana”, będzie można poznać opinię wyjątkowego znawcy, oddanego Kapłana i popularyzatora wiedzy o naszej religii – Ks. Dr. Romana Kneblewskiego.

 

Ks. Prałat Dr Roman Kneblewski to wieloletni proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy i nieformalny kapelan wielu grup społecznych. Ks. Kneblewski znany jest ze swojego zamiłowania to Tradycyjnej Liturgii Katolickiej, ma ogromną wiedzę nt. Sarmacji i kultury szlacheckiej, znany jest też z niezwykle życzliwego podejścia do wiernych, dla których zawsze znajduje czas.

W ostatnim czasie Ks. Roman Kneblewski dał się poznać także jako kapłan kwestionujący oficjalną rządową linię tzw. kryzysu koronawirusowego oraz stawiający niewygodne pytania dotyczące luk i błędów w oficjalnej propagandzie.

Ks. Prałat Dr Roman Kneblewski to również autor poruszających serca i umysły artykułów (własny cykl publicystyczny w magazynie „Polonia Christiana”), popularnego wśród katolików wideobloga (Tuba Cordis w serwisie YouTube), pasjonujących książek (ostatnia wydana to „Katolekcje” – nakładem wydawnictwa 3DOM).

 

Temat „Geneza i skutki Komunii Św. na rękę” to zwrócenie uwagi na konieczność ukazania powagi i szacunku dla Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy więc Państwa, by nie stracić okazji do posłuchania na żywo Księdza Prałata, który będzie gościł w ramach cyklu październikowego spotkań Klubów „Polonia Christiana” w czterech miastach Polski.

Teraz serdecznie zachęcamy Państwa na spotkania w ramach Klubów „Polonia Christiana” z Ks. Kneblewskim w dniach 12-15 października w wymienionych poniżej miejscowościach i terminach. UWAGA! Na każde ze spotkań wstęp wolny!

 

* 12 października (wtorek) godz. 18:00: Klub „Polonia Christiana” Olsztyn (patronat nad spotkaniem sprawuje Bractwo Przedmurza Komturia Warmińska), Warmińsko-Mazurska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. Prosta 38, Olsztyn, sala nr 131, I piętro.

* 13 października (środa) godz. 18:00: Klub „Polonia Christiana” Elbląg (współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Elbląscy Patrioci), Pałacyk, ul. Stoczniowa 10, Elbląg.

* 14 października (czwartek) godz.18.00, Klub „Polonia Christiana” Gdańsk, budynek NOT, sala inżynierów, ul. Rajska 6.

* 15 października (piątek) godz. 18:00 – inauguracja Klubu „Polonia Christiana” w Gorzowie Wielkopolskim, Hotel Mieszko, ul. Kosynierów Gdyńskich 82.

 

Już teraz prosimy Państwa o dołączenie do wydarzenia w Elblągu na Facebooku i rozesłanie tego linka do Państwa przyjaciół i znajomych.

 

Szanowny Panie Prezydencie, w związku z publikacjami prasowymi, dotyczącymi zamiaru likwidacji pomnika Księdza Piotra Skargi, umieszczonego w 2001 roku na Placu Świętej Marii Magdaleny w Krakowie, przekazujemy Panu Prezydentowi stanowisko naszego Stowarzyszenia wobec bulwersującej i niczym nieuzasadnionej decyzji, której autorstwo jest przypisywane podległym Panu Prezydentowi urzędnikom. Dla Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, noszącego imię wielkiego Polaka i Kaznodziei Narodu, powrócenie do odrzuconej trzynaście lat temu koncepcji likwidacji pomnika jest wielkim zaskoczeniem i napawa nas smutkiem.
Z wielkim niepokojem i oburzeniem przyjęliśmy informacje, iż w krakowskim magistracie podjęto decyzję o usunięciu z przestrzeni publicznej Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa pomnika Księdza Piotra Skargi – Sługi Bożego, Kaznodziei Narodu, zasłużonego dla Ojczyzny Patrioty i Patrona naszego Stowarzyszenia. Ewentualna realizacja przez władze miasta tej skandalicznej decyzji tworzy sytuację niepotrzebnego konfliktu i podziałów w wymiarach społecznym, religijnym i kulturowym.
Do Wrocławia zapraszamy na środę 27 października, na pokaz filmu pt. „Ordo Iuris. Kto za nimi stoi?”. Natomiast na czwartek 28 października warto zarezerwować czas na spotkanie z dr. Mariuszem Błochowiakiem z „Ordo Medicus” w Poznaniu, gdzie będzie można wiele dowiedzieć się o przemilczanych w mass mediach informacjach o tzw. pandemii koronawirusa. Gospodarzami obydwu spotkań będą miejscowe Kluby „Polonia Christiana”.
Redaktor Rafał Ziemkiewicz niedawno osobiście przekonał się, że trend ograniczenia wolności – przed którym często ostrzegał – dotknął także jego – został zatrzymany za poglądy na londyńskim lotnisku Heathrow odwożąc córkę na studia w Anglii. Znany pisarz i publicysta właśnie wydał książkę pt. „Strollowana rewolucja”, która trafia na rynek w rewolucyjnym dla świata okresie. Znany z ciętych ripost i figur retorycznych redaktor będzie na pewno ciekawym prelegentem i dyskutantem na poniedziałkowym (25 października, godz. 17.00) spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie.
Zmiany kulturowe po II wojnie światowej, infiltracja lewicowej myśli do hierarchów i duchownych Kościoła Rzymskiego i jego protestantyzacja (szczególnie na Zachodzie), odchodzenie od moralności chrześcijańskiej i otwarcie się na grzech – tak wiele tematów zawartych w kilkudziesięciominutowym filmie, którego powstanie będzie służyć stanięciu w prawdzie i obronie wspólnoty katolickiej, nie tylko w Polsce. Film ten powstał dzięki Przyjaciołom i Darczyńcom Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, pragnącym mieć swój wkład w obronę i odnowę Kościoła.