Spotkanie z mec. Jerzym Kwaśniewskim (Ordo Iuris) w Rzeszowie - zapraszamy!

2024-02-25 00:00:00
Spotkanie z mec. Jerzym Kwaśniewskim (Ordo Iuris) w Rzeszowie - zapraszamy!

Klub „Polonia Christiana” zaprasza na spotkanie ze współtwórcą i obecnym prezesem Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris - mecenasem Jerzym Kwaśniewskim. Już w czwartek 7 marca 2024 r. będziemy mówić o zagrożeniach jakie niesie ze sobą federalizacja Unii Europejskiej i nacisk zewnętrznych sił na Polskę. Czy nasze społeczeństwo jest gotowe, by stawić im czoła?

Rok 2024 może przejść do historii nie tylko pod kątem tak niebezpiecznych projektów nowej władzy, jak np. realizowana pod przykryciem "związków partnerskich" legalizacja homomałżeństw, w perspektywie nawet z zezwoleniem im na adopcję dzieci, jak również zagrożeń o charakterze globalnym, takich jak projekt odbierającego istotne uprawnienia rządom państw członkowskich tzw. traktatu pandemicznego WHO. W ocenie tych zjawisk i ich potencjalnego wpływu na naszą rzeczywistość ogromne znaczenie ma kształt formułowanych przepisów.

Dlatego też trudno byłoby nam wskazać lepszego eksperta do rozmowy o tych sprawach niż mec. Kwaśniewski - szef prężnie działającego prawniczego think-tanku. To właśnie Instytut Ordo Iuris bacznie śledzi poczynania legislatorów w Polsce i na świecie, alarmując opinię publiczną w sprawie nowych zagrożeń dla praw i wolności obywatelskich.

 

Na stronie ordoiuris.pl mec. Kwaśniewski w swoim felietonie zauważył, że wiele z projektów prawnych procedowanych obecnie przez rząd Donalda Tuska jest wymierzonych wprost w prawa chrześcijan: "Złudzeniem byłoby sądzić, że skuteczną obroną przed takimi poczynaniami, które niebawem mogą przybrać formę ustaw i umów międzynarodowych, jest jedynie siedzenie z założonymi rękami i ew. odwoływanie się do wyroków sądów. Te bowiem coraz częściej orzekają przeciwko interesom prześladowanych chrześcijan".

 

Owszem, zdarzają się wyroki pokazujące, że bardzo niedoskonałe prawo czasem jeszcze staje po stronie ofiar przemocy ze względu na wiarę, zapewniając chrześcijanom możliwość publicznej modlitwy i chroniąc ludzi przed ewentualnymi fizycznymi napaściami. Tak było po wydarzeniach w Elblągu, po których sąd - dzięki ofiarnej pracy prawników Ordo Iuris - skazał agresywnego mężczyznę, który fizycznie zaatakował uczestników publicznego różańca. Reguła wyrokowania wciąż jest jednak zgoła odmienna.

 

O tym wszystkim będzie mógł opowiedzieć Państwu szef Instytutu Ordo Iuris mec. Jerzy Kwaśniewski podczas najbliższego spotkania Klubu "Polonia Christiana" w Rzeszowie. Serdecznie zapraszamy w czwartek 7 marca 2024 r. o godz. 17:00 do Hotelu Grein przy ul. Rejtana 1 w Rzeszowie. Spotkanie zatytułowaliśmy „Europejski rozbiór Polski”. Zachęcamy do licznego przybycia i powiadomienia o wydarzeniu Państwa znajomych. Wstęp wolny!

piotrskarga.pl

Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.