Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca do poświęcenia się Bożemu Sercu

2020-06-18
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca do poświęcenia się Bożemu Sercu

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i święto Niepokalanego Serca Maryi to święta, które są szczególnie bliskie wszystkim pobożnym i tradycyjnym katolikom. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich wiernych szczególnie do poświęcenia się Bożemu Sercu. Taki akt wraz Tarczą Najświętszego Serca Jezusowego, można otrzymać, biorąc udział w kampanii Zaufaj Bożemu Sercu. Dotychczas w ramach tej akcji, za pośrednictwem strony sercejezusa.pl, pakiet otrzymało już 638 042 osoby.

 

Święto Niepokalanego Serca Maryi

Kult Serca Maryi rozwijał się równolegle do kultu Serca Jezusowego, sięgał swymi początkami aż do średniowiecza i uważa się, że przyczynił się on niewątpliwie do ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu.

Kult poszerzały dodatkowo objawienia Maryi, jakie miała święta Katarzyna Laboure, a także objawienia fatimskie. 31 października 1942 roku papież Pius XII poświęcił świat Niepokalanemu Sercu Maryi, a 4 maja 1944 roku ustanowił Święto Niepokalanego Serca Maryi. W Polsce prymas August Hlond, poświęcił nasz kraj Jej Niepokalanemu Sercu 8 września 1946 roku przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

Do Soboru Watykańskiego II święto to obchodzono dnia 22 sierpnia, natomiast po reformie soborowej połączono je z uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa, ustanawiając sobotę po niej wspomnieniem Niepokalanego Serca Maryi.

 

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Przypada ona w pierwszy piątek po zakończeniu oktawy uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w 2020 roku jest to 19 czerwca.

Została ona ustanowiona po objawieniu się Chrystusa świętej Małgorzacie Marii Alacoque. Patrz! Oto jest Serce, które tak bardzo ukochało ludzi, że poświęciło się do samego końca, aż do całkowitego wyczerpania i udręczenia, aby dać im świadectwo swojej miłości – powiedział jej w 1675 roku Zbawiciel.

100 lat później papież Klemens XIII ustanowił to święto na terenie Królestwa Polskiego, a w 1856 roku papież Pius IX rozszerzył je na cały Kościół.

Czcicielom Swego Najświętszego Serca Jezus obiecał wiele łask. Należą do nich: obietnica zgody w rodzinie, błogosławieństwo wszystkim sprawom i zamiarom czy to, że dusze oziębłe staną się gorliwymi. To tylko trzy z wszystkich dwunastu obietnic, które złożył Chrystus.

Nasze Stowarzyszenie zachęca wszystkich wiernych do włączenia się w kampanię Zaufaj Bożemu Sercu. Na stronie sercejezusa.pl można zamówić przepiękny pakiet, zawierający wiele prezentów. Należą do nich między innymi:

- Tarcza Najświętszego Serca Jezusowego, która traktowana jako znak pobożności będzie potężną ochroną przed wypadkami, zarazą, chorobami pochodzenia diabolicznego i wszelkimi niebezpieczeństwami;

- Akt osobistego poświęcenia się Bożemu Sercu, który po wypełnieniu zostanie przesłany do sanktuarium NSPJ Paray-le-Monial;

- Broszura, która opisuje kult Serca Jezusowego, obietnice, które złożył Zbawiciel swoim czcicielom oraz modlitwy do Jego Serca.

W sumie w ramach tej kampanii prezenty te otrzymało już 638 042 osoby!

 

PiotrSkarga.pl

Film dokumentalny „Via Dolorosa” wyprodukowany przez Stowarzyszenie Księdza Piotra Skargi został wyróżniony na XXXV Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów „NIEPOKALANA 2020”.
Siostry Benedyktynki z Jarosławia kontynuują pracę przy budowie katolickiego przedszkola im. św. Jana Pawła II. Od wielu miesięcy trwają już roboty wykończeniowe, jednak ze względu na zabytkowy charakter budynku, koszty tych prac są naprawdę wysokie. Według planów przedszkole ma rozpocząć swoją działalność w drugiej połowie września, dlatego też Siostry bardzo proszą o pilne wsparcie akcji „Zrób jeden mały krok dla dzieci”. Do włączenia się w to wielkie dzieło zachęca - stworzony specjalnie na tę okazję - teledysk.
Ponad 52 tysiące podpisów, które złożyli Polacy w ramach akcji Wyrzućmy konwencję gender z Polski!, trafiło do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego. To mocny głos obywateli, którzy domagają się od polskiego rządu wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Swój podpis nadal można złożyć na stronie zatrzymajgender.pl.
Już ponad 9 tysięcy Polaków podpisało petycję do Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dość bezkarności LGBT – pod tym hasłem protestują polscy katolicy, którzy domagają się surowego ukarania sprawców profanacji na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, którzy pomnik Chrystusa niosącego Krzyż oszpecili sześciobarwną „tęczową” flagą i chustą anarchistycznej organizacji Antifa.
Po skandalicznym „wyczynie” przedstawicieli skrajnej lewicy, którzy sprofanowali pomnik Chrystusa dźwigającego krzyż, znajdujący się przed bazyliką świętego Krzyża na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, na portalu Protestuj.pl zamieszczono petycję, z apelem do władz o surowe ukaranie sprawców. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca swoich Przyjaciół i Darczyńców, aby licznie włączyli się w akcję masowego protestu przeciwko profanacji świętych dla katolików i Polaków symboli.