Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na kinową premierę filmu „Wszystkie maski Kremla”

2022-11-15 00:00:00
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na kinową premierę filmu „Wszystkie maski Kremla”
Przełomowy film o Rosji, który do tej pory mogło obejrzeć nieliczne grono odbiorców, teraz trafia na ekrany kin. Zapraszamy do odbioru bezpłatnych wejściówek na oficjalną kinową premierę filmu „Wszystkie maski Kremla”, która odbędzie się w Warszawie już we wtorek 29 listopada (szczegóły poniżej). Udział w wydarzeniu potwierdził reżyser Krystian Kratiuk oraz szerokie grono komentatorów. Uwaga – liczba wejściówek jest ograniczona!

Film dokumentalny „Wszystkie maski Kremla” to produkcja Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, realizowana przez ekipę filmową PCh24.pl z reżyserem Krystianem Kratiukiem na czele. Powstawała przez kilka miesięcy, z zaangażowaniem merytorycznym wybitnych postaci badających rosyjską politykę, kulturę i historię, takich jak prof. Henryk Głębocki, prof. Mieczysław Ryba, czy też prof. Andrzej Nowak. Ta uderzająca w prorosyjską i antychrześcijańską propagandę ekranizacja mogła powstać dzięki ofiarności Darczyńców Stowarzyszenia, w tym także członków Klubu Przyjaciół PCh24.pl, którzy sfinansowali większość kosztów przedsięwzięcia.

 

Nienawiść w stosunku do katolicyzmu, który jest elementem konstytutywnym Zachodu, jest integralną częścią rosyjskiej idei. To, co stworzyło cywilizację rosyjską to jest przede wszystkim nienawiść do katolicyzmu – mówi red. Piotr Doere, jeden z ekspertów wypowiadających się w filmie „Wszystkie maski Kremla”.

 

To nie pierwszy raz, kiedy nasze środowisko zabiera zdecydowany głos w tej sprawie. Warto wspomnieć m.in. o konferencji pt. „Rosja Putina fałszywą nadzieją dla chrześcijaństwa”, którą zorganizowaliśmy w Warszawie w styczniu 2020 r. W ramach Klubów „Polonia Christiana” cykl autorskich wykładów o Rosji wygłosiła dr Ewa Kurek. Mało tego, problemowi Rosji i jej wciąż oczekiwanego (w świetle tajemnic fatimskich) nawrócenia, poświęcony został 86. numer dwumiesięcznika „Polonia Christiana”, którego wydawcą jest Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi.

 

Film „Wszystkie maski Kremla” po raz pierwszy trafi na ekrany kin we wtorek 29 listopada 2022 r. Pokaz specjalny odbędzie się w kinie „Luna” przy ul. Marszałkowskiej 28. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 17:30. Po emisji filmu, ok. godziny 19:00 odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem wybitnych znawców Rosji: prof. Andrzeja Nowaka, prof. Henryka Głębockiego oraz red. Piotra Doerre. Dyskusję poprowadzi red. Jan Pospieszalski. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje redakcja magazynu „Polonia Christiana” oraz portal PCh24.pl.

 

Serdecznie zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek, które są wymagane do uczestnictwa w pokazie. Wejściówki można otrzymać w kasie kina „Luna” przy ul. Marszałkowskiej 28, od poniedziałku do piątku w godzinach 17-21 oraz w soboty i niedziele w godz. 12-21. Uwaga! Liczba wejściówek jest ograniczona, dlatego prosimy nie zwlekać z decyzją o ich odbiorze.

PiotrSkarga.pl

- Różnimy się dzisiaj od współczesnego świata zachodniego wyłącznie tym, że pozostaliśmy wierni wielu zasadom cywilizacji chrześcijańskiej, której tam już po prostu nie ma – stwierdził podczas dwudniowej konferencji środowisk konserwatywnych „Zderzenie Kulturowe w UE 2022” Krystian Kratiuk, redaktor naczelny portalu PCh24.pl. Dokąd zmierza Europa i dlaczego ma w niej nie być miejsca dla wartości chrześcijańskich – takie pytania nasuwają się po spotkaniu środowisk konserwatywnych, które odbyło się 26 i 27 listopada w Warszawie.
W sobotę 3 grudnia 2022 r. w Krakowie rozpoczyna się peregrynacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej, która zainaugurowana będzie Mszą świętą w kościele pw. Św. Piotra i Pawła przy ulicy Grodzkiej. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi jako jeden z podmiotów wspierających wędrówkę Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej w Krakowie, zaprasza do udziału w tym wydarzeniu.
„Wielki kapitał a sprawa polska” - pod takim tytułem już w piątek 2 grudnia 2022 r. odbędzie się spotkanie Klubu „Polonia Christiana” we Wrocławiu. Naszym prelegentem będzie znany m.in. z wyróżniających się publikacji w piśmie „Polonia Christiana” dr Jakub Wozinski. Zapowiada się niezwykle ciekawy wykład i dyskusja, na które już teraz serdecznie zapraszamy.
„Adwent w Tradycji Kościoła” – to temat spotkania z ks. Marcinem Kostką FSSP, jakie organizuje Klub „Polonia Christiana” w Krakowie w czwartek 1 grudnia w sali konferencyjnej hotelu „Miodosytnia”. Zachęcamy do skorzystania z możliwości wgłębienia się w znaczenie Adwentu i wykorzystania tego okresu ważnego w kalendarzu Kościoła Katolickiego w sposób godny i odbudowujący naszą duchowość.
Klub „Polonia Christiana” w Szczecinie zaprasza na dwa spotkania z wybitnym kapłanem – rekolekcjonistą, kaznodzieją i kierownikiem duchowym ojcem Piotrem Idziakiem SJ. Ich tematem będzie medytacja ignacjańska w teorii i praktyce. Warto zapamiętać te dwie daty – 1 grudnia i 8 grudnia – i skorzystać z tego wyjątkowego zaproszenia.