Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na seanse filmowe

2019-09-04
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na seanse filmowe

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zaprasza na film Rewolucja totalnej wolności, autorstwa cenionego reżysera Jarosława Mańki. Film zostanie wyświetlony 11 września w Skarżysku Kamiennej, a dzień później w Radomiu. Wstęp wolny!

Rewolucja totalnej wolności to film, w którym twórcy przybliżają nam m.in. historię protestów studenckich, które odbywały się w wielu krajach na całym świecie w latach 60. ubiegłego wieku. Szczególnie głośnym echem odbiły się te, które miały miejsce we Francji. Demonstracja zorganizowana przez studentów na paryskiej Sorbonie zainicjowała cały szereg wydarzeń, który doprowadził do ogólnokrajowych rozruchów.

Film ukazuje rewolucję, której początkiem były właśnie te rozruchy. To wówczas wypłynęły ruchy hippisowskie, pacyfistyczne oraz bezpośrednio związane z New Age. Celem rewolucjonistów był przede wszystkim Kościół Katolicki.


Harmonogram projekcji:

Skarżysko Kamienna, al. J. Słowackiego 25, Miejskie Centrum Kultury im. L. Staffa, 11 września, godz. 18.00.

Radom, ul. Malczewskiego 16, Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska, 12 września, godz. 18.000.

Oba spotkania poprzedzi wykład profesora Mieczysława Ryby.

Obowiązuje wstęp wolny!

 

PiotrSkarga.pl

Już ponad 22 tysiące osób za pośrednictwem serwisu Protestuj.pl wyraziło swój sprzeciw wobec słów niektórych polityków, którzy coraz śmielej domagają się usunięcia Krzyża z Sejmu. Podpisani pod petycją „Brońmy Krzyża w Sejmie!” domagają się od parlamentarzystów wycofania się z wszelkich inicjatyw kwestionujących obecność symbolu Męki Jezusa Chrystusa w sali obrad.
W niedzielę 2 lutego w Bazylice pw. Bożego Ciała w Krakowie odbyła się Msza Święta za Przyjaciół i Dobrodziejów Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, którzy wsparli nasze kampanie planowane na 2020 rok.
Nie w środę, lecz w czwartek 6 lutego odbędzie się zapowiadane spotkanie z prof. Andrzejem Nowakiem. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza do sali konferencyjnej Hotelu Miodosytnia, gdzie prelegent wygłosi wykład pt. „Pierwsza zdrada Zachodu. (Nie)zapomniane oblicze wojny polsko-bolszewickiej”.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza do udziału w drugiej edycji kampanii „Lourdes – lek dla duszy i ciała”. Na każdego uczestnika akcji czeka poświęcony medalik, wydany specjalnie z okazji 160. rocznicy objawień w Lourdes, ciekawa broszura, a także możliwość zapisania swoich podziękowań i próśb do Matki Bożej.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na panel dyskusyjny pod tytułem „Rosja Putina fałszywą nadzieją dla chrześcijaństwa”. Spotkanie ma dać odpowiedź na pytanie czy z perspektywy polskiego katolika Rosja może być rzeczywistą alternatywą dla pogrążonego w kryzysie tożsamości i wiary Zachodu? Panel odbędzie się 21 stycznia (wtorek) w godzinach 18.30 – 21.30 w Centrum Prasowym Foksal (Dom Dziennikarza Sala A) przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie.