Świętuj z nami 20 lat Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi

2019-06-28
Świętuj z nami 20 lat Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi

To już dwie dekady w służbie na rzecz obrony wartości chrześcijańskich w Polsce. Z tej okazji zapraszamy Państwa do specjalnie przygotowanego serwisu internetowego jubileusz.piotrskarga.pl, w którym przygotowaliśmy wiele interesujących materiałów na temat działalności Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.

 

Serwis jest na bieżąco wzbogacany o kolejne relacje, wspomnienia, materiały filmowe i galerie zdjęć. Poprosiliśmy o zabranie głosu osoby szeroko znane katolickiej opinii publicznej, a także członków, działaczy, dziennikarzy i współpracowników naszego Stowarzyszenia.

 

Na stronach serwisu jubileusz.piotrskarga.pl staramy się także nakreślić historyczny rys 20 lat działalności Stowarzyszenia oraz przypomnieć najstarsze z inicjatyw, które położyły fundament pod budowę stałej i znaczącej obecności naszego środowiska w przestrzeni publicznej.

Oto podgląd strony głównej nowo powstałego serwisu:

podgląd strony jubileuszowej

 

Z naszymi obchodami jesteśmy obecni także w mediach społecznościowych. Na facebookowej stronie https://www.facebook.com/events/912890932388060/ można dołączyć do wydarzenia „Od 20 lat budzimy sumienia Polaków!” i komentować publikowane przez nas posty.

 

Przypominamy także, iż w dziale „Kampanie” mogą Państwo śledzić rok po roku kolejne kampanie społeczne realizowane przez Stowarzyszenie i Instytut Ks. Piotra Skargi, które opisujemy za pomocą relacji tekstowych, galerii zdjęć i filmów. Dodatkowo, w dziale PiotrSkarga TV publikujemy nagrania ze spotkań i kongresów, a także atrakcyjne materiały filmowe.

 

Wszystkie wspomniane materiały przygotowaliśmy z myślą o uroczystym dziękczynieniu za wszelkie dzieła i dokonania Stowarzyszenia. W pierwszej kolejności kierujemy je wobec Matki Przenajświętszej, której cudowny wizerunek z Fatimy propagujemy od pierwszych dni naszej działalności. Serdeczne podziękowania składamy także wszystkim wspierającym nas ludziom dobrej woli: licznym darczyńcom, wolontariuszom, przyjaciołom.

 

PiotrSkarga.pl

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi rozpoczęło działalność w lipcu 1999 roku w Krakowie. Przez te 20 lat wspólnie z naszymi Korespondentami udało nam się zrobić naprawdę wiele. Przeprowadziliśmy już ponad 2 000 różnych akcji, pikiet, konferencji, protestów, które miały na celu obudzić uśpione sumienia Polaków i zaangażować ich w obronę wartości i zasad chrześcijańskich. Aby uczcić ten niezwykły jubileusz, na Mszy Świętej w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie zgromadziły się setki Przyjaciół Stowarzyszenia.
Minęło już 20 lat od chwili, kiedy grupa młodych działaczy katolickich powołała do istnienia Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Stało się to 28 czerwca 1999 r. w Krakowie.
To już 20 lat odkąd istnieje i prężnie działa Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Nasz jubileusz zaczynamy uroczystą Mszą Świętą w krakowskiej Bazylice Bożego Ciała w piątek 28 czerwca o godzinie 16:00.
Kult św. Michała Archanioła cieszy się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. Peregrynująca figura Woda Niebieskich Zastępów ze wzgórza Gargano od 2013 roku nawiedziła już ponad 800 polskich parafii. Dzięki inicjatywie księży michalitów, w dniach 4-6 czerwca, św. Michał Archanioł zawita do parafii Bożego Ciała w Krakowie. Skorzystajmy z tej wyjątkowej okazji i zgromadźmy się na wspólnej modlitwie.
„Brońmy rodziny” – to hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny, który już 16 czerwca przejdzie ulicami Krakowa. Niech nasze uczestnictwo w tym ważnym wydarzeniu będzie odpowiedzią na liczne ataki ze strony środowisk LGBT. Nie ma naszej zgody na deprawację najmłodszych i próby niszczenia polskich rodzin.