Świętuj z nami 20 lat Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi

2019-06-28
Świętuj z nami 20 lat Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi

To już dwie dekady w służbie na rzecz obrony wartości chrześcijańskich w Polsce. Z tej okazji zapraszamy Państwa do specjalnie przygotowanego serwisu internetowego jubileusz.piotrskarga.pl, w którym przygotowaliśmy wiele interesujących materiałów na temat działalności Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.

 

Serwis jest na bieżąco wzbogacany o kolejne relacje, wspomnienia, materiały filmowe i galerie zdjęć. Poprosiliśmy o zabranie głosu osoby szeroko znane katolickiej opinii publicznej, a także członków, działaczy, dziennikarzy i współpracowników naszego Stowarzyszenia.

 

Na stronach serwisu jubileusz.piotrskarga.pl staramy się także nakreślić historyczny rys 20 lat działalności Stowarzyszenia oraz przypomnieć najstarsze z inicjatyw, które położyły fundament pod budowę stałej i znaczącej obecności naszego środowiska w przestrzeni publicznej.

Oto podgląd strony głównej nowo powstałego serwisu:

podgląd strony jubileuszowej

 

Z naszymi obchodami jesteśmy obecni także w mediach społecznościowych. Na facebookowej stronie https://www.facebook.com/events/912890932388060/ można dołączyć do wydarzenia „Od 20 lat budzimy sumienia Polaków!” i komentować publikowane przez nas posty.

 

Przypominamy także, iż w dziale „Kampanie” mogą Państwo śledzić rok po roku kolejne kampanie społeczne realizowane przez Stowarzyszenie i Instytut Ks. Piotra Skargi, które opisujemy za pomocą relacji tekstowych, galerii zdjęć i filmów. Dodatkowo, w dziale PiotrSkarga TV publikujemy nagrania ze spotkań i kongresów, a także atrakcyjne materiały filmowe.

 

Wszystkie wspomniane materiały przygotowaliśmy z myślą o uroczystym dziękczynieniu za wszelkie dzieła i dokonania Stowarzyszenia. W pierwszej kolejności kierujemy je wobec Matki Przenajświętszej, której cudowny wizerunek z Fatimy propagujemy od pierwszych dni naszej działalności. Serdeczne podziękowania składamy także wszystkim wspierającym nas ludziom dobrej woli: licznym darczyńcom, wolontariuszom, przyjaciołom.

 

PiotrSkarga.pl

Dzwonnica klasztoru świętego Benedykta w Nursji, która ucierpiała na skutek trzęsienia ziemi w 2016 roku, została odbudowana! Stało się to między innymi dzięki wsparciu uczestników naszej akcji Święty Benedykcie – broń mnie ode złego! Za każdego, kto włączył się w tę kampanię, 22 maja w klasztorze w Nursji została odprawiona Msza Święta.
Księga z wyrazami poparcia złożonymi przez wiernych w ramach akcji zorganizowanej na platformie protestuj.pl trafiła do rąk abp. Andrzeja Dzięgi. Pamiątkową księgę przekazali członkowie zarządu Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi: Sławomir Olejniczak i Sławomir Skiba.
Dobiegła końca druga edycja kampanii „Twoja róża u świętej Rity w Cascii”. Tym razem wierni z Polski przekazali do Sanktuarium świętej Rity aż 3880 róż. Za wszystkich uczestników akcji, 21 maja, w wigilię wspomnienia orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych, została odprawiona Msza Święta.
W 2019 roku Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadziło zbiórkę środków na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Z radością możemy ogłosić, że pierwsza z nich, w miejscowości Kowic, jest już gotowa!
Polscy katolicy poprzez serwis Protestuj.pl apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o zniesienie restrykcji wobec wiernych, którzy chcą uczestniczyć w nabożeństwach. Petycję podpisało już blisko 30 tysięcy osób. To jednak nie koniec.