Tegoroczne Targi Książki kolejny raz udowadniają, że epoka Gutenberga nie odeszła jeszcze do lamusa. Czytelnictwo w naszym kraju, pomimo pesymistycznych wyników sondaży, ma się dobrze, świadczy o tym wysoka frekwencja podczas Targów.
Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej po raz kolejny znalazł się pośród wystawców, których liczba tego roku przekroczyła 500. Na stoisku C8 prezentowane były książki Instytutu oraz dwumiesięcznik publicystyczno-społeczny „
Polonia Christiana”.
Do specjalnych wydarzeń Targów należy zaliczyć premierę wydawniczą „Zbrojnych pielgrzymek”, najnowszej książki Grzegorza Kucharczyka. Autor jest redaktorem dwumiesięcznika „Polonia Christiana”, pracownikiem naukowym Instytutu Historii PAN i wykładowcą Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się także, breloki z krzyżem rozdawane w ramach akcji
"Nie wstydzę się Jezusa".
Instytut zaprasza wszystkich zainteresowanych do stoiska C8. Do zakończenia targów, do niedzieli 6 listopada, będzie tam można nabyć książki i inne publikacje wydane przez Instytut w ostatnim czasie.
PiotrSkarga.pl