Trwa budowa katolickiego przedszkola w Jarosławiu. I Ty możesz wesprzeć to dzieło!

2020-08-19
Trwa budowa katolickiego przedszkola w Jarosławiu. I Ty możesz wesprzeć to dzieło!

Siostry Benedyktynki z Jarosławia kontynuują pracę przy budowie katolickiego przedszkola im. św. Jana Pawła II. Od wielu miesięcy trwają już roboty wykończeniowe, jednak ze względu na zabytkowy charakter budynku, koszty tych prac są naprawdę wysokie. Według planów przedszkole ma rozpocząć swoją działalność w drugiej połowie września, dlatego też Siostry bardzo proszą o pilne wsparcie akcji „Zrób jeden mały krok dla dzieci”. Do włączenia się w to wielkie dzieło zachęca - stworzony specjalnie na tę okazję - teledysk.

 

Słowa i muzykę do teledysku „Zbudujemy dom”, którego premiera odbyła się 1 sierpnia, napisał ojciec Łukasz Buksa z zakonu franciszkanów, rodzinnie związany z Jarosławiem. W wideoklipie, oprócz zakonnika, wystąpiła również Siostra Barbara Dendor OSB, odpowiedzialna za budowę przedszkola im. św. Jana Pawła II, a także dzieci, które wcieliły się w rolę budowniczych placówki.

Celem teledysku jest promocja przedszkola, a także pomoc w pozyskaniu brakujących środków do jego ukończenia. Aby dołączyć do grona Darczyńców i wesprzeć to potrzebne dzieło, wystarczy odwiedzić stronę internetową http://zrob1malykrok.pl/jak-pomoc/

 

W ramach podziękowania za okazaną pomoc, za wszystkich Dobrodziejów, w jarosławskim Opactwie odprawiana będzie Msza Święta w każdy pierwszy piątek miesiąca. Ponadto na stronie internetowej akcji istnieje możliwość zapisania swojej intencji, w której będą modliły się Siostry, a nazwisko każdego Przyjaciela przedszkola znajdzie się na liście Dobrodziejów akcji „Zrób jeden mały krok dla dzieci”.


PiotrSkarga.pl
1 października br. Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi rozpoczęło akcję informacyjną „STOP Komunii Świętej na rękę!”, która jest wyrazem troski świeckich środowisk katolickich o oddawanie należnej czci Najświętszemu Sakramentowi Ciała i Krwi Pańskiej.
Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza na arcyciekawe wydarzenie. Redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy” będzie gościem spotkania zatytułowanego „Dogmat i tiara”. Wygłosi na nim prelekcję odnoszącą się do jego najnowszej publikacji wydanej przez Wydawnictwo Fronda.
Wystartowaliśmy z wyjątkową akcją, w ramach której każdy katolik może zawierzyć swój dom lub mieszkanie Maryi Królowej Rodzin.
Film dokumentalny „Via Dolorosa” wyprodukowany przez Stowarzyszenie Księdza Piotra Skargi został wyróżniony na XXXV Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów „NIEPOKALANA 2020”.
Ponad 52 tysiące podpisów, które złożyli Polacy w ramach akcji Wyrzućmy konwencję gender z Polski!, trafiło do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego. To mocny głos obywateli, którzy domagają się od polskiego rządu wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Swój podpis nadal można złożyć na stronie zatrzymajgender.pl.