Trwa budowa katolickiego przedszkola w Jarosławiu. I Ty możesz wesprzeć to dzieło!

2020-08-19
Trwa budowa katolickiego przedszkola w Jarosławiu. I Ty możesz wesprzeć to dzieło!

Siostry Benedyktynki z Jarosławia kontynuują pracę przy budowie katolickiego przedszkola im. św. Jana Pawła II. Od wielu miesięcy trwają już roboty wykończeniowe, jednak ze względu na zabytkowy charakter budynku, koszty tych prac są naprawdę wysokie. Według planów przedszkole ma rozpocząć swoją działalność w drugiej połowie września, dlatego też Siostry bardzo proszą o pilne wsparcie akcji „Zrób jeden mały krok dla dzieci”. Do włączenia się w to wielkie dzieło zachęca - stworzony specjalnie na tę okazję - teledysk.

 

Słowa i muzykę do teledysku „Zbudujemy dom”, którego premiera odbyła się 1 sierpnia, napisał ojciec Łukasz Buksa z zakonu franciszkanów, rodzinnie związany z Jarosławiem. W wideoklipie, oprócz zakonnika, wystąpiła również Siostra Barbara Dendor OSB, odpowiedzialna za budowę przedszkola im. św. Jana Pawła II, a także dzieci, które wcieliły się w rolę budowniczych placówki.

Celem teledysku jest promocja przedszkola, a także pomoc w pozyskaniu brakujących środków do jego ukończenia. Aby dołączyć do grona Darczyńców i wesprzeć to potrzebne dzieło, wystarczy odwiedzić stronę internetową http://zrob1malykrok.pl/jak-pomoc/

 

W ramach podziękowania za okazaną pomoc, za wszystkich Dobrodziejów, w jarosławskim Opactwie odprawiana będzie Msza Święta w każdy pierwszy piątek miesiąca. Ponadto na stronie internetowej akcji istnieje możliwość zapisania swojej intencji, w której będą modliły się Siostry, a nazwisko każdego Przyjaciela przedszkola znajdzie się na liście Dobrodziejów akcji „Zrób jeden mały krok dla dzieci”.


PiotrSkarga.pl
Nie milkną echa po zdjęciu z emisji w programie pierwszym TVP programu „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego. Władzom telewizji nie spodobała się krytyka rządu wygłoszona na antenie programu 12 kwietnia 2021 r. Wówczas zaproszeni goście w swoich komentarzach wnioskowali, że rząd zupełnie nie radzi sobie z COVID-19. W związku z takim potraktowaniem red. Pospieszalskiego, powstała specjalna petycja do prezesa TVP, w której Polacy domagają się przywrócenia programu.
Na stronie panieprezydencie.pl Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi prowadzi kampanię pod hasłem „Stop dekarbonizacji!”. Apelujemy do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, by walczył o polski interes narodowy podczas zbliżającego się szczytu przywódców państw, zainicjowanego przez Prezydenta USA Joe Bidena. Zachęcamy Państwa do podpisywania i wysyłania petycji w tej sprawie.
Na tegoroczny okres Świąt Wielkiej Nocy oraz Niedzielę Miłosierdzia Bożego nasze Stowarzyszenie przygotowało wyjątkową ofertę pogłębienia swojej duchowości i zarazem rozpropagowania Prawdy o Bożym Miłosierdziu. Są to rozważania modlitewne, podzielone na 20 części, które każdego dnia można otrzymać na swoją skrzynkę email. Wystarczy tylko dołączyć do grona naszych korespondentów na specjalnie przygotowanej stronie.
Przez długie lata wokół Sługi Bożego ks. Piotra Skargi wrogowie katolicyzmu próbowali stworzyć czarną legendę o jego rzekomym pochowaniu żywcem. Rozpowszechniając kłamstwa, pomijano zarazem szereg jego dzieł i dokonań, które po dziś dzień służą za przykłady wyjątkowej ofiarności i chrześcijańskiego ducha w społeczeństwie. Z czarną legendą oraz przemilczeniami najlepiej walczyć poprzez fakty. W atrakcyjny sposób przytoczył je Jarosław Mańka.
W tym roku ponownie przychodzi nam zmagać się z wieloma wyzwaniami i problemami na drodze do uczczenia Zmartwychwstania Naszego Pana i Zbawiciela. Dlatego serdecznie zachęcamy do przeczytania życzeń, jakie na Święta Wielkiej Nocy A.D. 2021 kieruje do Państwa prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak.