Trwają prace nad filmem „Via Dolorosa – Droga zbawienia”

2020-02-25
Trwają prace nad filmem „Via Dolorosa – Droga zbawienia”

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi prowadzi prace nad filmem Via Dolorosa – Droga zbawienia. Powstający dokument poświęcony będzie męczeńskiej śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Aby doprowadzić do jego realizacji potrzeba 70 000 złotych. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej ViaDolorosa.pl, gdzie można wesprzeć finansowo tę wartościową inicjatywę.

Na podanej stronie producenci udostępnili już oficjalny zwiastun filmu. Jest on dostępny także na kanale PiotrSkargaTV w serwisie YouTube.

 

Via Dolorosa – Droga zbawienia to najnowszy film poświęcony Drodze Krzyżowej, męczeńskiej śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa, realizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.

 

Aby jak najwierniej oddać sens wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, twórcy zaprezentują w nim zdjęcia wideo nagrane w Ziemi Świętej - miejscu, gdzie cierpiał, został zabity i zmartwychwstał Jezus Chrystus.

 

Być może już za kilka tygodni, za sprawą tego pełnego duchowej głębi dokumentu, widzowie będą mogli przekonać się na własne oczy, jak wygląda współczesna Via Dolorosa w Jerozolimie, znane nam stacje Drogi Krzyżowej, Golgota, Boży Grób czy inne miejsca związane z męczeńską śmiercią Zbawiciela. Film zostanie wzbogacony wartościowymi komentarzami ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, wybitnego teologa i biblisty.

 

Potrzebne wsparcie

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi planuje zakończyć wszystkie prace jeszcze w Wielkim Poście. Czy tak się stanie, zależy wyłącznie od hojności Darczyńców. Aby zakończyć produkcję, postprodukcję oraz wydać film w minimalnym nakładzie DVD niezbędne jest 70 000 złotych.

 

Zebrane środki zostaną przeznaczone także na pokrycie kosztu podróży do Jerozolimy kilkuosobowej ekipy filmowej oraz promocję filmu w internecie.

 

Każdy Darczyńca, który wesprze tę piękną inicjatywę, zaraz po premierze może liczyć na dostęp do filmu, a także dodatkowe atrakcyjne upominki uzależnione od kwoty wsparcia. Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej ViaDolorosa.pl.

 

Coraz więcej katolickich treści w sieci

Inicjatywa nakręcenia tej produkcji narodziła się w ramach szerokiego projektu pod nazwą „Dla Duszy”, w ramach którego Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi dostarcza internautom wartościową lekturę duchową. Jako pierwszy pod logo „Dla Duszy” powstał cykl newsletterów, które dwa razy w miesiącu może otrzymywać każdy, kto zapisze się na bezpłatną subskrypcję.

 

Via Dolorosa – Droga zbawienia to kolejny – i z pewnością nie ostatni - pomysł na aktywizację polskich katolików w sieci i zarazem propagowanie wartości chrześcijańskich.

 

PiotrSkarga.pl

W obliczu epidemii koronawirusa i przymusowej izolacji wielu z nas, pragnę zapewnić, że Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi niezmiennie kontynuuje swoją działalność. Wciąż pracujemy, aby wypełniać naszą misję budzenia sumień Polaków. Zdajemy sobie sprawę, że nasza misja jest teraz – w tych nadzwyczajnych warunkach pandemii – szczególnie istotna.
„Im mniej posługi sakramentalnej, tym większe pole do działania złego, bo to jest walka, której nie widzimy, rozgrywająca się na poziomie nadprzyrodzonym i wielu wykorzystuje tę sytuację do hejtu przeciwko Kościołowi. (...) W tym jest jakaś diabelska przewrotność, zuchwałość i dlatego będziemy mieli do czynienia z narastającą agresją przeciwko Kościołowi, ludziom wierzącym i tym, którzy teraz przylgnęli mocno do Pana Boga” – mówi w programie „Prawy Prosty” wiceprezes Stowarzyszenia ks. Piotra Skargi Sławomir Skiba.
Pandemia koronawirusa to trudny czas dla wszystkich Polaków. Niestety środowisko „Tygodnika Powszechnego” oraz wywodzący się z niego kandydat na Prezydenta RP Szymon Hołownia chcą wykorzystać tę sytuację i atakują abpa Andrzeja Dzięgę za to, że głosi on nauczanie Kościoła o przyjmowaniu Komunii Św. oraz wzywa do zachowań, które zmniejszają ryzyko przenoszenia się wirusa.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca do udziału w nowej wielkopostnej kampanii „Spójrz na Oblicze Bożej Miłości”. Każdy uczestnik tej akcji otrzyma wizerunek Oblicza Pana Jezusa z Całunu Turyńskiego oraz folder informacyjny na temat tej relikwii.
Już ponad 22 tysiące osób za pośrednictwem serwisu Protestuj.pl wyraziło swój sprzeciw wobec słów niektórych polityków, którzy coraz śmielej domagają się usunięcia Krzyża z Sejmu. Podpisani pod petycją „Brońmy Krzyża w Sejmie!” domagają się od parlamentarzystów wycofania się z wszelkich inicjatyw kwestionujących obecność symbolu Męki Jezusa Chrystusa w sali obrad.