Tysiące Polaków przeciwnych presji unijnej komisarz na polskie samorządy!

2020-06-23
Tysiące Polaków przeciwnych presji unijnej komisarz na polskie samorządy!
Już ponad 17 tysięcy Polaków podpisało petycję skierowaną do Very Jourowej, wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej, domagając się zaprzestania szantażu na polskich samorządowcach, którzy podpisali Samorządową Kartę Praw Rodziny. Swój sprzeciw można wyrazić na stronie protestuj.pl, gdzie został zamieszczony list do Komisarz odpowiedzialnej za kwestie praworządności.

Vera Jourova szantażuje część polskich samorządów, wstrzymaniem dotacji, gdyż przyjęły Samorządową Kartę Praw Rodziny. Sprawa dotyczy województw: małopolskiego, podkarpackiego, łódzkiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Dokument ten stwierdza m.in. konieczność powołania Rzecznika Praw Rodziny, stworzenia samorządowego systemu zgłaszania naruszeń praw rodziny czy wykluczenie prawnej dyskryminacji małżeństw i wychowywanych przez nie dzieci w polityce społecznej samorządu.

Pod tym linkiem można wesprzeć akcję protestacyjną przeciwko działaniom unijnych urzędników.

Czeska polityk uznała jednak, opierając się na happeningu lewicowego aktywisty Barta Staszewskiego, że regiony te na podstawie Karty tworzą „strefy wolne od LGBT”, co jest to oczywistym kłamstwem i manipulacją. Jourova próbuje w ten sposób szantażować Polskę, która nadal jest przywiązana do tradycyjnych wartości, takich jak rodzina. Tym razem lewicowa Komisarz używa do tego szantażu o odebraniu pieniędzy, które samorządowcom się należą. Stowarzyszenie Ks. Piotra SKargi stanowczo się temu sprzeciwia.

Musimy powiedzieć STOP

Należy mieć świadomość, że liberalna lewica, chce aby każdy podporządkował się jednemu słusznemu sposobowi myślenia, które narzucają osoby takie jak Jourova. Nie miejmy złudzeń - walka z rodziną to tylko wierzchołek góry lodowej, w próbie destrukcji cywilizacji zachodniej, która w przeciwieństwie do państw Europy Zachodniej, w Polsce nadal funkcjonuje.

Musimy powiedzieć STOP szantażowi eurokratów. To Polacy są gospodarzami w swoim kraju i to my mamy prawo decydować o sytuacji w nim. Eurokraci nie mają prawa wstrzymywać pieniędzy, gdyż do unijnej kasy płyną pieniądze z podatków Polaków, również tych, mieszkających w wymienionych pięciu województwach.

Dlatego też kierujemy do Państwa prośbę o wsparcie promocji tej inicjatywy dobrowolnym datkiem, który można przekazać po kliknięciu w poniższy baner.Pamiętajmy, tylko masowy sprzeciw oraz rozpropagowanie informacji o tej akcji wszelkimi dostępnymi kanałami, da szansę wywarcia presji na politykach i wskazania, że opinia publiczna w Polsce nie będzie milczeć wobec tak oburzających i absurdalnych pomysłów!

Protestuj.pl
Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza na arcyciekawe wydarzenie. Redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy” będzie gościem spotkania zatytułowanego „Dogmat i tiara”. Wygłosi na nim prelekcję odnoszącą się do jego najnowszej publikacji wydanej przez Wydawnictwo Fronda.
Wystartowaliśmy z wyjątkową akcją, w ramach której każdy katolik może zawierzyć swój dom lub mieszkanie Maryi Królowej Rodzin.
Film dokumentalny „Via Dolorosa” wyprodukowany przez Stowarzyszenie Księdza Piotra Skargi został wyróżniony na XXXV Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów „NIEPOKALANA 2020”.
Siostry Benedyktynki z Jarosławia kontynuują pracę przy budowie katolickiego przedszkola im. św. Jana Pawła II. Od wielu miesięcy trwają już roboty wykończeniowe, jednak ze względu na zabytkowy charakter budynku, koszty tych prac są naprawdę wysokie. Według planów przedszkole ma rozpocząć swoją działalność w drugiej połowie września, dlatego też Siostry bardzo proszą o pilne wsparcie akcji „Zrób jeden mały krok dla dzieci”. Do włączenia się w to wielkie dzieło zachęca - stworzony specjalnie na tę okazję - teledysk.
Ponad 52 tysiące podpisów, które złożyli Polacy w ramach akcji Wyrzućmy konwencję gender z Polski!, trafiło do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego. To mocny głos obywateli, którzy domagają się od polskiego rządu wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Swój podpis nadal można złożyć na stronie zatrzymajgender.pl.