Tysiące Polaków przeciwnych presji unijnej komisarz na polskie samorządy!

2020-06-23
Tysiące Polaków przeciwnych presji unijnej komisarz na polskie samorządy!
Już ponad 17 tysięcy Polaków podpisało petycję skierowaną do Very Jourowej, wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej, domagając się zaprzestania szantażu na polskich samorządowcach, którzy podpisali Samorządową Kartę Praw Rodziny. Swój sprzeciw można wyrazić na stronie protestuj.pl, gdzie został zamieszczony list do Komisarz odpowiedzialnej za kwestie praworządności.

Vera Jourova szantażuje część polskich samorządów, wstrzymaniem dotacji, gdyż przyjęły Samorządową Kartę Praw Rodziny. Sprawa dotyczy województw: małopolskiego, podkarpackiego, łódzkiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Dokument ten stwierdza m.in. konieczność powołania Rzecznika Praw Rodziny, stworzenia samorządowego systemu zgłaszania naruszeń praw rodziny czy wykluczenie prawnej dyskryminacji małżeństw i wychowywanych przez nie dzieci w polityce społecznej samorządu.

Pod tym linkiem można wesprzeć akcję protestacyjną przeciwko działaniom unijnych urzędników.

Czeska polityk uznała jednak, opierając się na happeningu lewicowego aktywisty Barta Staszewskiego, że regiony te na podstawie Karty tworzą „strefy wolne od LGBT”, co jest to oczywistym kłamstwem i manipulacją. Jourova próbuje w ten sposób szantażować Polskę, która nadal jest przywiązana do tradycyjnych wartości, takich jak rodzina. Tym razem lewicowa Komisarz używa do tego szantażu o odebraniu pieniędzy, które samorządowcom się należą. Stowarzyszenie Ks. Piotra SKargi stanowczo się temu sprzeciwia.

Musimy powiedzieć STOP

Należy mieć świadomość, że liberalna lewica, chce aby każdy podporządkował się jednemu słusznemu sposobowi myślenia, które narzucają osoby takie jak Jourova. Nie miejmy złudzeń - walka z rodziną to tylko wierzchołek góry lodowej, w próbie destrukcji cywilizacji zachodniej, która w przeciwieństwie do państw Europy Zachodniej, w Polsce nadal funkcjonuje.

Musimy powiedzieć STOP szantażowi eurokratów. To Polacy są gospodarzami w swoim kraju i to my mamy prawo decydować o sytuacji w nim. Eurokraci nie mają prawa wstrzymywać pieniędzy, gdyż do unijnej kasy płyną pieniądze z podatków Polaków, również tych, mieszkających w wymienionych pięciu województwach.

Dlatego też kierujemy do Państwa prośbę o wsparcie promocji tej inicjatywy dobrowolnym datkiem, który można przekazać po kliknięciu w poniższy baner.Pamiętajmy, tylko masowy sprzeciw oraz rozpropagowanie informacji o tej akcji wszelkimi dostępnymi kanałami, da szansę wywarcia presji na politykach i wskazania, że opinia publiczna w Polsce nie będzie milczeć wobec tak oburzających i absurdalnych pomysłów!

Protestuj.pl
Stowarzyszenie Kultury Prawnej Ordo Iuris zorganizowało zbiórkę podpisów pod międzynarodową petycją, której celem jest powstrzymanie Konwencji Stambulskiej i wypowiedzenie jej przez europejskie rządy. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich swoich Przyjaciół, którym bliskie są konserwatywne wartości, do wsparcia jej swoim podpisem, który można złożyć tutaj!
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i święto Niepokalanego Serca Maryi to święta, które są szczególnie bliskie wszystkim pobożnym i tradycyjnym katolikom. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich wiernych szczególnie do poświęcenia się Bożemu Sercu. Taki akt wraz Tarczą Najświętszego Serca Jezusowego, można otrzymać, biorąc udział w kampanii Zaufaj Bożemu Sercu. Dotychczas w ramach tej akcji, za pośrednictwem strony sercejezusa.pl, pakiet otrzymało już 638 042 osoby.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca do podpisania petycji „Nie dla antyrodzinnej presji eurokratów na polskie samorządy!”, która jest reakcją na skandaliczny szantaż wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Very Jourowej. Czeska polityk, pod pozorem walki z dyskryminacją środowisk LGBT, chce odciąć unijne dotacje polskim województwom, które podpisały Samorządową Kartę Praw Rodziny. Protest w tej sprawie można podpisać na stronie protestuj.pl.
Z wielką radością pragniemy poinformować, że w ramach kampanii „Kaplice dla Sudanu”, właśnie zakończyły się prace przy budowie kaplicy w miejscowości Piirciok w Sudanie Południowym. Niedługo świątynia przyjmie wezwanie Chrystusa Króla, a wkrótce po ustaniu epidemii koronawirusa odbędzie się jej konsekracja.
Dzwonnica klasztoru świętego Benedykta w Nursji, która ucierpiała na skutek trzęsienia ziemi w 2016 roku, została odbudowana! Stało się to między innymi dzięki wsparciu uczestników naszej akcji Święty Benedykcie – broń mnie ode złego! Za każdego, kto włączył się w tę kampanię, 22 maja w klasztorze w Nursji została odprawiona Msza Święta.