U św. Józefa w Rzymie - zakończenie naszych akcji

2025-03-21 00:00:00
U św. Józefa w Rzymie - zakończenie naszych akcji
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.  

Pierwsza kampania miała na celu szerzenie kultu św. Józefa, jako patrona dobrej śmierci. Druga akcja promowała Świętego jako patrona małżeństwa i rodziny.Podczas liturgii na ołtarzu stała ufundowana przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi lampa oliwna z wizerunkiem św. Józefa i napisem: „Św. Józefie, zawierzamy Tobie naszych bliskich zmarłych”, a obok niej pliki kart z intencjami przysłanymi przez uczestników obu akcji.  
Przed rozpoczęciem Mszy Świętej nasi wysłannicy odmówili różaniec w intencji zmarłych wymienionych na tych kartach. Dodajmy, że wspomniana Msza Święta była jedną z sześciu odprawionych w tym dniu w bazylice z okazji obchodów uroczystości ku czci jej Patrona. Obecnych na niej było wielu rzymian i pielgrzymów.  

Po drugiej stronie ołtarza znajdowały się relikwie płaszcza św. Józefa i welonu Matki Bożej, przywiezione do Rzymu jeszcze przez św. Hieronima. Te niezwykle cenne przedmioty kultu zostały wystawione w bazylice z okazji Roku Jubileuszowego od 16 do 19 marca, by wszyscy chętni wierni mogli się przed nimi pomodlić.

 

piotrskarga.pl

„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!