USA: aborcjonista oskarżony o morderstwo

2011-01-21 00:00:00
USA: aborcjonista oskarżony o morderstwo

Amerykańska prokuratura oskarżyła w czwartek aborcjonistę z Filadelfii o zamordowanie ośmiorga dzieci i pacjentki. 69-letni Kermit Gosnell był od ponad 30 lat właścicielem ośrodka aborcyjnego, w którym wykonywano późne aborcje, czasami nawet na początku trzeciego trymestru ciąży. Miał on zabijać dzieci, które przyszły na świat żywe - informuje portal Interia.pl.

Ośrodek aborcyjny Gosnella mieścił się w ubogiej dzielnicy Filadelfii. Z jego usług korzystały głównie imigrantki i kobiety o niskich dochodach. Gosnell, lekarz rodzinny bez specjalizacji ginekologicznej, pozwalał swoim niewykwalifikowanym pracownikom na przeprowadzanie aborcji. Także dziewięciorgu z nich postawiono zarzuty.

Pozew przeciwko aborcjoniście złożyła w ubiegłym roku rodzina imigrantki z Bhutanu, kraju w Azji. Karna Mongar zmarła w 2009 r. po aborcji przeprowadzonej przez Gosnella.

Według prokuratury, aborcjonista z Filadelfii w ciągu 30 lat wykonał kilka tysięcy aborcji zarabiając w ten sposób miliony dolarów.

Źródło: interia.pl
Modlimy się do Pana Jezusa, do Najświętszej Maryi Panny, do wielu mniej lub bardziej popularnych świętych, ale czy nie zapominamy o nim? A on jest przy nas przez całe nasze życie: „rano, wieczór, we dnie, w nocy”, gotowy, aby zawsze pomagać nam w podążaniu prostą drogą do Nieba. Nasz Anioł Stróż! Pamiętajmy o nim i dajmy mu szansę zajęcia się naszymi problemami za sprawą kampanii „Aniele Stróżu, czuwaj nade mną”.
2 października, we wspomnienie św. Rity, polscy czciciele tej świętej żony, matki i zakonnicy złożą w jej sanktuarium we włoskiej Cascii bukiet róż. Jak wielka będzie wiązanka, którą ozdobimy poświęcone jej miejsce? Zależy także od Ciebie. To już ostatni moment, aby włączyć się do naszej kampanii „Święta Rito przyjdź nam z pomocą!” i powierzyć wstawiennictwu św. Rity wszystkie swoje sprawy. Każdy może włączyć się do naszej akcji; absolutnie każdy – również Ty!
Tego nie usłyszą Państwo w mediach głównego nurtu! Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza na spotkanie z redaktorem naczelnym „Do Rzeczy” Pawłem Lisickim, które odbędzie się już w środę 10 września o godz. 18:00. Porozmawiamy o problematyce dwóch fascynujących książek naszego gościa, dotykających herezji chrześcijańskiego syjonizmu i mitu „starszych braci w wierze”.
Początek września to w wielu polskich domach moment nowych wyzwań, obowiązków, powrotu do pracy po urlopach. Ten intensywny czas dobrze jest przeżyć z różańcem w dłoni. W tym celu w pierwszy piątek września nasze Stowarzyszenie wraz z Apostolatem Fatimy organizuje wspólną Modlitwę Różańcową. Zapraszamy do udziału – osobiście lub drogą internetową.
„Demoralizacja to nie edukacja!” – pod tym, oczywistym u progu nowego roku szkolnego hasłem, przejdziemy ulicami królewskiego Krakowa w niedzielę 7 września.