USA: dzieci, które przeżyły aborcję pozostawia się bez opieki, by umarły
2008-11-03 00:00:00

Amerykańska pielęgniarka, pracująca w jednym z ośrodków aborcyjnych w New Jersey należących do organizacji Planned Parenthood, ujawniła ostatnio, w jaki sposób odbywa się aborcja w przypadku zaawansowanej, 22-tygodniowej, ciąży – donosi portal LifeSiteNews.com.
W krótkim filmie prezentowanym na You Tube pielęgniarka zatrudniona w ośrodku Planned Parenthood w stanie New Jersey wyjaśnia, że aborcję w 22. tygodniu ciąży przeprowadza się przez wywołanie porodu, a następnie, kiedy dziecko już się urodzi, zostawia się je bez opieki, by umarło. Choć podjęto próby by zakazać tego typu praktyk dzieciobójstwa, do tej pory nie udało się uchwalić odpowiedniej ustawy.
W sierpniu kobieta, która przeżyła aborcję - Gianna Jessen - zapytywała, dlaczego senator stanu Illinois Barack Obama głosował czterokrotnie przeciwko ustawie, która chroniłaby życie dzieci narodzonych, które przeżyły zabieg aborcji. Chodzi o ustawę Born-Alive Infants Protection Act. Projekt tej ustawy pojawił się wkrótce po tym, jak pielęgniarka z Chicago Jill Stanek ujawniła przypadki pozostawiania dzieci, które przeżyły aborcję bez opieki, by w ten sposób spowodować ich śmierć.
Organizacja studencka SFLA przygotowała krótki film, który m.in. zawiera wypowiedzi senatora Obamy, sprzeciwiającego się w 2002 r. uchwaleniu ustawy broniącej życia dzieci, które przeżyły aborcję. Zdaniem Obamy ustawa nie respektowałaby pierwotnej decyzji kobiety, która nie chciała dziecka oraz utrudniałaby pracę lekarzy dokonujących aborcji.
Kristan Hawkins, dyrektor zarządzający organizacji SFLA stwierdził: - Byłem zaskoczony, kiedy pielęgniarka Planned Parenthood ujawniła, że pozwala się umrzeć dziecku, które urodziło się żywe, i że jest to powszechna praktyka aborcjonistów. Nikt nie powinien bronić tej praktyki.
Studenci z SFLA naciskają na Kongres, by natychmiast przeprowadzono dochodzenie w sprawie Planned Parenthood, największej instytucji krajowej, świadczącej usługi aborcyjne, która w dodatku otrzymuje dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 300 mln dol. rocznie. Ponadto zwrócili się oni do Bracka Obamy z prośbą, by wyjaśnił swój sprzeciw wobec przyznania dzieciom praw człowieka i wycofał się z promowania ustawy aborcyjnej Freedom of Chocie Act, która, gdyby weszła w życie, pozwalałaby na aborcję praktycznie do dziewiątego miesiąca ciąży na życzenie kobiety.
Stany Zjednoczone posiadają jedne z najbardziej liberalnych przepisów, pozwalających na zabijanie dzieci nienarodzonych. W wyniku słynnej sprawy Roe przeciw Wade rozpatrywanej na początku lat 70. przez Sąd Najwyższy, aborcja została uznana za legalną przez cały okres ciąży z niewielkim ograniczeniami w trzech ostatnich miesiącach. Choć wielokrotnie podejmowano inicjatywy, które miałyby zmienić ten stan rzeczy, często Sad Najwyższy unieważniał przepisy stanowe, twierdząc, że naruszają one konstytucyjne prawa do ochrony prywatności.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS
CHCIELI NAS ZAKOPAĆ, NIE WIEDZIELI ŻE JESTEŚMY ZIARNEM! – już po raz dwunasty w Krakowie odbędą się Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych. To już 16 listopada 2025. Zapraszamy! Wydarzeniu patronuje Stowarzyszanie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w Krakowie.
– Polska nie zginie, o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu: jeżeli się podporządkuje pod Prawo Boże, pod prawo Jego Miłości. Inaczej, Moje dziecko, nie ostoi się – usłyszała podczas jednego z objawień Rozalia Celakówna, polska mistyczka żyjąca w pierwszej połowie XX w. Między innymi o treści tego objawienia i misji, którą otrzymała ta wizjonerka, możemy przeczytać w książce Proroctwa nie lekceważcie! Przepowiednie dla Polski autorstwa Pawła Kota i Adama Kowalika.
Jak wygląda sytuacja obrony życia w Polsce? O tym debatowano w warszawskim Klubie Stańczyka podczas konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, wskazując na szerokie spektrum problemu: od cywilizacyjnego, aż po głęboko duchowe.
Klub Polonia Christiana w Krakowie oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zapraszają na wyjątkową i niezwykle ważną konferencję pt. „Czy Polsce grozi kolejny rozbiór?”. Wydarzenie to jest organizowane w związku z 230. rocznicą III rozbioru Polski, który na 123 lata wymazał naszą Ojczyznę z map świata.
– Kult Świętej Rodziny przychodzi w samą porę, aby leczyć rany zadane rodzinom chrześcijańskim przez ducha tego świata – pisał już ponad sto lat temu katolicki misjonarz i nauczyciel ks. Jan Berthier. Ponieważ słowa te nie straciły nic na swojej aktualności, a kryzys rodzin niestety wciąż się pogłębia, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi postanowiło zorganizować kampanię „Najświętsza Rodzino, bądź naszą obroną!”