Kierownictwo jednego z domów towarowych amerykańskiej sieci Macy's zwolniło pracownicę dlatego, że nie zgodziła się wpuścić transseksualisty do damskiej przymierzalni. – Musiałam postąpić zgodnie z wolą sieci Macy's albo zgodnie z wolą Bożą – tłumaczyła Natalie Johnson, była pracownica domu towarowego Macy's w San Antonio.
Według Johnson, 30 listopada br. pewien – mocno umalowany i przebrany za kobietę – mężczyzna usiłował skorzystać z damskiej przymierzalni. Nie pozwoliła mu na to, tłumacząc grzecznie, że nie może tego uczynić, gdyż przymierzalnia, do której chciał wejść, przeznaczona jest wyłącznie dla kobiet. Mężczyzna, któremu towarzyszyło pięć innych osób, odpowiedział, że „sieć Macy's jest przyjazna dla środowiska LGBT” (pederastów, lesbijek, biseksualistów i transseksualistów). Johnson odparła, że Macy's nie dyskryminuje przekonań religijnych, a ona nie może działać wbrew nim, oszukując siebie i innych.
– Nie mogłam kłamać i udawać, że on był kobietą – przekonywała w mediach była pracownica. Johnson podkreśliła, że starała się działać w interesie klientek, które mogłyby się źle poczuć, gdyby zobaczyły w przymierzalni przeznaczonej wyłącznie dla kobiet, mężczyznę, udającego kobietę.
Oburzony transseksualista, zażądał widzenia z menadżerem sklepu. Kierownik dał Johnson ultimatum: albo będzie postępować zgodne z praktyką sieci – przychylną dla wspólnoty LGBT – albo straci pracę. Johnson stwierdziła, że ta polityka jest sprzeczna z jej przekonaniami i następnego dania została zwolniona.
W obronie Natalie Johnson wystąpili prawnicy z Liberty Councel. W specjalnym komunikacie prasowym zaznaczyli, że polityka Macy's jest bardzo problematyczna. Wyjaśnili, że doszło do absurdalnej sytuacji, w której drzwi przymierzalni damskich są otwarte praktycznie dla każdego. Matt Staver, założyciel i prezes Liberty Councel, powiedział, że jego firma będzie walczyć o przywrócenie Johnson do pracy i zmianę polityki firmy Macy's.
American Family Association (AFA) apeluje o słanie protestów na adres siedziby sieci domów towarowych Macy's, by jej priorytetem stało się dobro i bezpieczeństwo klientów, zagrożone obecnie, wskutek skandalicznej polityki ulegania pederastom.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Copyright © by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI | Aktualności | Piotr Skarga TV | Apostolat Fatimy