USA: protesty przeciw finansowaniu aborcji przez państwo
2009-07-30 00:00:00
W ciągu tygodnia około 65 tysięcy Amerykanów podpisało ogólnonarodową petycję do Kongresu USA, w której sprzeciwiają się finansowaniu aborcji z funduszy federalnych – poinformowało Amerykańskie Centrum Prawa i Sprawiedliwości (ACLJ). Organizacja, specjalizująca się w analizach prawa konstytucyjnego, wezwała kongresmanów do odrzucenia propozycji dalszej liberalizacji aborcji w planowanej reformie służy zdrowia.
Jay Sekulow, główny prawnik ACLJ podkreśla, że Amerykanie rozumieją, iż aborcja nie powinna być finansowana ze środków publicznych. – Sprzeciw wobec aborcji jako przywileju gwarantowanego ustawą zdrowotną jest oczywisty – dodał działacz.
Sekulow zaznaczył, że przyjęcie proaborcyjnego prawa na poziomie federalnym naruszałoby m.in. przepisy chroniące życie ludzkie, które obowiązują obecnie w wielu stanach USA.
Głos w debacie o planowej reformie zdrowia zabrali niedawno biskupi USA. Poprosili oni ustawodawców, by szczególną uwagę zwrócili na finansowanie aborcji. Zdaniem hierarchów przyjęcie prawa, w którym zmuszano by obywateli do płacenia za zabijanie istot ludzkich, byłoby moralnie złe.
Zaledwie w ciągu kilku dni możesz otrzymać od nas poświęcony przez kapłana Cudowny Medalik, aby podarować go swoim bliskim. Do wykonanego na polecenie i na podstawie słów Matki Bożej medalika dołączymy również pobożną Nowennę do Najświętszej Maryi Panny od Cudownego Medalika. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz na stronie kampanii Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi „Dar Maryi” https://darmaryi.pl/ lub zadzwonisz do nas pod numer 12 423 44 23, a Medalik i Nowenna będą Twoje!
Ulicami Krakowa - z inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi - już po raz dwunasty przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Hasłem tegorocznego wydarzenia było: „Polska wymiera – w dzieciach nadzieja”. Organizatorzy i uczestnicy podkreślali, że spotykają się w okolicznościach intensywnego ataku politycznego na instytucję rodziny, ale radosna atmosfera marszu podtrzymuje nadzieję, że polska rodzina – Bogiem silna – pokona wszelkie przeciwności.
Krakowski Klub Polonia Christiana oraz portal PCh24.pl zapraszają na ostatnie przed wakacjami spotkanie. Tym razem naszymi gośćmi będą: red. Witold Gadowski, red. Radosław Pogoda, red. Łukasz Warzecha i red. Łukasz Karpiel, którzy w ramach naszego - cieszącego się bardzo dużą popularnością i zainteresowaniem w całej Polsce - cyklu "Prawy Prosty PLUS" z udziałem publiczności dokonają politycznego podsumowania pierwszych sześciu miesięcy 2026 roku.
- Zwracam się z naglącym apelem do ziemi, wzywam prawdziwych uczniów Boga żyjącego i królującego w Niebie, wzywam prawdziwych naśladowców Chrystusa, wzywam Moje dzieci, Moich prawdziwych czcicieli, wzywam wreszcie apostołów czasów ostatnich, wiernych uczniów Jezusa Chrystusa – wołała Matka Boża podczas objawień we francuskim La Salette. Odpowiedzmy na Jej słowa. Nie pozostańmy obojętni!
We czwartek, 18 czerwca, serdecznie zapraszamy na siódme i ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu "Dekalog w prawie i rzeczywistości społecznej", przypominającego nauczanie św. Jana Pawła II z IV pielgrzymki do Ojczyzny (1991).