USA: rośnie liczba wykrytych zakażeń HIV

2008-08-05 00:00:00
USA: rośnie liczba wykrytych zakażeń HIV

Liczba chorych na AIDS oraz zakażonych wirusem HIV w Stanach Zjednoczonych jest co roku dużo wyższa, niż przewidują rządowi eksperci - twierdzi amerykański departament zdrowia. Szczególnie narażona na rozprzestrzenianie się tej choroby jest społeczność homoseksualistów – informuje „Nasz Dziennik”.


Według Centrum Kontroli Zapobiegania Chorobom (CDC), w roku 2006 odnotowano 56 tys. zakażeń wirusem, który powoduje AIDS. Jest to zdecydowanie wyższa wartość, niż przewidywano z początkiem roku. Szacowano ją na poziomie mniejszym niż 40 tys. zarażonych w całym kraju – czytamy w „NDz”.

CDC zaznacza jednak, że wyższy współczynnik jest związany ze zwiększoną skutecznością wykrywania wirusa, a nie ze wzrostem liczby nosicieli HIV. Ponadto po raz pierwszy nowoczesne testy krwi umożliwiają lekarzom dokładne stwierdzenie, ile czasu minęło od zakażenia, co z kolei pozwala dużo łatwiej ocenić liczbę "nowych" nosicieli.

Zdaniem przedstawicieli organizacji zdrowotnych, tego typu badania uprzytomniają, iż przekonanie o wygasaniu epidemii HIV/AIDS w USA jest błędne. Stwierdzają oni, że jest to zjawisko wciąż rozpowszechnione, szczególnie w środowisku homoseksualistów. Dodają przy tym, że wszelkie programy walki z wirusem będą obejmowały głównie właśnie tę specyficzną społeczność – informuje „Nasz Dziennik”.

Źródło: „Nasz Dziennik”
CHCIELI NAS ZAKOPAĆ, NIE WIEDZIELI ŻE JESTEŚMY ZIARNEM! – już po raz dwunasty w Krakowie odbędą się Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych. To już 16 listopada 2025. Zapraszamy! Wydarzeniu patronuje Stowarzyszanie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w Krakowie.
– Polska nie zginie, o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu: jeżeli się podporządkuje pod Prawo Boże, pod prawo Jego Miłości. Inaczej, Moje dziecko, nie ostoi się – usłyszała podczas jednego z objawień Rozalia Celakówna, polska mistyczka żyjąca w pierwszej połowie XX w. Między innymi o treści tego objawienia i misji, którą otrzymała ta wizjonerka, możemy przeczytać w książce Proroctwa nie lekceważcie! Przepowiednie dla Polski autorstwa Pawła Kota i Adama Kowalika.
Jak wygląda sytuacja obrony życia w Polsce? O tym debatowano w warszawskim Klubie Stańczyka podczas konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, wskazując na szerokie spektrum problemu: od cywilizacyjnego, aż po głęboko duchowe.
Klub Polonia Christiana w Krakowie oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zapraszają na wyjątkową i niezwykle ważną konferencję pt. „Czy Polsce grozi kolejny rozbiór?”. Wydarzenie to jest organizowane w związku z 230. rocznicą III rozbioru Polski, który na 123 lata wymazał naszą Ojczyznę z map świata.
– Kult Świętej Rodziny przychodzi w samą porę, aby leczyć rany zadane rodzinom chrześcijańskim przez ducha tego świata – pisał już ponad sto lat temu katolicki misjonarz i nauczyciel ks. Jan Berthier. Ponieważ słowa te nie straciły nic na swojej aktualności, a kryzys rodzin niestety wciąż się pogłębia, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi postanowiło zorganizować kampanię „Najświętsza Rodzino, bądź naszą obroną!”