USA: w Hollywood powstają kolejne filmy antychrześcijańskie

2008-09-12 00:00:00
USA: w Hollywood powstają kolejne filmy antychrześcijańskie

Kilka antychrześcijańskich filmów z Hollywood pojawi się niebawem na ekranach – ostrzega amerykańska chrześcijańska sieć telewizyjno-radiowa CBN. Wysokobudżetowe produkcje, które idą śladem wytyczonym przez "Kod da Vinci", czerpać mają zyski z obrażania wyznawców Chrystusa.

Typowym przykładem takich "dzieł" ma być kinowa adaptację komiksu "Rex Mundi". Johnny Depp gra tu nie tylko główną rolę, ale także jest producentem filmu. To kolejna spiskowa opowieść o rzekomych potomkach Jezusa, poszukujących Świętego Graala. Podobnie jak w książce Dana Browna, scenariusz zakłada, że Jezus miał dzieci. Film rozgrywa się w latach 30. ubiegłego wieku. W tej alternatywnej historii ludzkich dziejów nie dochodzi do Reformacji, bo ks. Marcin Luter zostaje zamordowany, a światem rządzi Kościół katolicki ucieleśniony w Inkwizycji.

Również na komiksie oparta jest inna super-produkcja – "Magdalena" opowiadająca historię współcześnie żyjącej dziewczyny, która odkrywa, że jest potomkiem rodziny założonej przez Marię Magdalenę i Jezusa. Kobieta-wojownik zmierzyć się ma ze złem, co ma skutkować odpowiednią dawką przemocy i brutalności na dużym ekranie.

Kontrowersyjne filmy, sugerujące, że Jezus miał dzieci, to tylko dwa przykłady całej gamy antychrześcijańskich produkcji, które powstają w amerykańskich studiach filmowych.

Duński reżyser Lars von Trier nakręci – wypełnionego gwiazdami Hollywood – "Antychrysta" eksploatującego teorię, że stwórcą świata jest szatan, a nie Bóg. Mark Ruffalo wyreżyseruje i zagra w filmie "Sympathy for Delicious". Odtwarzać będzie rolę jezuity, który pomaga sparaliżowanemu DJ-owi, mającego moc uzdrawiania ludzi. W filmie ma nie brakować szyderstw pod adresem współczesnego Kościoła.

Z kolei film dokumentalny "Religulous" (neologizm stworzony z dwóch angielskich słów: "religious" – religijny i "ridiculous" – śmieszny) – pokazany kilka dni temu na festiwalu w Toronto – wybrał sobie za przedmiot szyderstw wszystkie religie świata, pomijając jedynie hinduizm i buddyzm. Bill Maher i twórca "Borata" Larry Charles postanowili tym razem ośmieszyć religijność i pobożność przedstawicieli różnych religii i wyznań, posługując się w tym celu metodą prowokacji. Z kamerą podróżują po USA, odwiedzają Jerozolimę i Watykan. Dzięki odpowiednim zabiegom montażowym rozmówcy Mahera, odpowiadający na zaskakujące pytania, wyglądają śmiesznie i nieprzekonująco.

Źródło: KAI
Już za kilka tygodni w Sanktuarium św. Rity w Cascii przedstawiciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi po raz kolejny powierzą wszelkie sprawy i złożą bukiety róż w imieniu osób biorących udział w akcji „Święta Rito, przyjdź nam z pomocą!” Dołącz do naszej kampanii, aby otrzymać nadzwyczajne łaski od św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
Stanowisko Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi w sprawie wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego zobowiązującego Urząd Stanu Cywilnego do wpisania do polskiego rejestru aktu tzw. małżeństwa jednopłciowego zawartego w Niemczech.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi oraz Krakowski Klub „Polonia Christiana” zapraszają na wyjątkowe spotkanie z ks. prof. Robertem Skrzypczakiem pt. „Gdzie jest prawdziwy Mesjasz?”.
Obserwując postępujący kryzys rodzin, który przechodzi nasza ojczyzna, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi wzywa wszystkich, którym dobro i odrodzenie polskich rodzin leży na sercu, do udziału w kampanii „Najświętsza Rodzino, bądź naszą obroną!” Razem polećmy się wzorowi ogniska domowego – Świętej Rodzinie z Nazaretu!
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły oraz Instytut Ordo Iuris zapraszają na spotkanie pt. „CO Z TĄ SZKOŁĄ? Poznaj prawdę o Reformie 26”, które odbędzie się 19 marca o godz. 18.00 w Hotelu Miodosytnia, przy ul. Świętego Wawrzyńca 6 (obok Bazyliki Bożego Ciała) w Krakowie.